MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak na ryby na podzim s přibývajícím ochlazením

Jelikož se opět blíží podzim a současné počasí spěje k ochlazování a stahování ryb do větších hloubek. I když měsíc září je jedním ze zdařilých co do braní. Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s lovem který preferujete a hlavně jestli se Vám osvědčil nějaký způsob co do hloubky, nástrahy, krmení a techniky lovu. Tak, aby byla úspěšnost i v říjnu až do zámrazu. Díky moc za tipy.

Autor diskuse: Jiří 22 ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 31.8.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N frank - ® Pá 1.9.2006 12:35:07
modrák : nejde jen o podíl sádla, ale hlavně o to, jak drží nakrájené kostičky ( o hraně cca 1 - 1,5cm ) pohromadě. Levnější jsou vždy, alespoň dle má zkušenosti, více rozpadavé. Někdy se nedají vůbec použít.
N šeptal - ® Pá 1.9.2006 7:12:41
Kdysi z jara, ještě poměrně za chladu, jsem zakrmil jakousi patlanicí domácí provenience, do které jsem, mimo jiné, šoupnul i sklenici škvarků. Větší masakr jsem ještě nezažil Jeden prut byl až až. Sotva jsem stačil překlápět pero navijáku. Záběry okamžitě po náhozu. Trvalo to necelé 2 hodiny a měl jsem toho až nad hlavu. Takže ten tuk má dost možná něco do sebe.
N hraji - ® Čt 31.8.2006 15:42:05
Něco na těch "mastných" semínkách bude, protože pro zimní lov se doporučuje pražit lněné semínko a rozemlet. Dostane se tmavá, velmi intenzivně vonící a mastná ingredience, která vskutku dobře funguje i ve velmi chladné vodě. Mám ověřeno
N MrKos - ® Čt 31.8.2006 15:10:18
modrák: no právě s tím tukem by mně to zajímalo... :-) do krmení dávám v podstatě to co ty jen s tím rozdílem že vynechávám ječný šrot a často používám i pšenici a melasu... ofšem v chladné vodě už spíše omezuju mastná semena protože si myslím ( podotýkám, myslím :-) ) že už tolik nešlapou a jen tam tak leží na dně bez nějakého většího významu...
N rybomil - ® Čt 31.8.2006 15:06:23
Je to už dobře 15 let jsem šel z dcerama bruslit a na rozmzlé části řeky seděl bobkař. Koukám táhá kapra za kaprem. Když nahazoval, vytáh z vaťáku flaštičku, vykoupal v ní nástrahu a nahodil. Další kapr nebo tloušť. Pak mi prozradil, že to máčí v slunečnicovém oleji. Vyzkoušel jsem a fungovalo.
Proč ale nevím.
N frank - ® Čt 31.8.2006 15:01:23
Na tom tuku asi něco bude, mně se osvědčilo na podzim, konec září, říjen ale i listopad "lanšmít". Musí být ale opravdu mastný a kvalitní ! Žádný levný náhražky s velkým podílem votrub.Jdou na něj dobře kapři na řece, tedy alespoň mně a to na feeder.
N modrák Čt 31.8.2006 13:48:22
MrKos: Základní směs tvoří 1x1x1x1 kukuřičný a ječný šrot, ovesné vločky a strouhanka. Poměr upravuji dle požadované lepivosti. V teplé části roku (červen až září) přidávám do krmení jako partikl převážně kukuřici a kroupy č. 10. Jako aromatickou složku konopí (pařené, klíčené, drcené, jak kdy). Na jaře a na podzim vynechávám kukuřici, ubírám kroupy a naopak přidávám praženou, drcenou slunečnici nebo praženou řepku (i kombinaci obou). Moje teorie obdobná tomu co tu bylo napsáno – teplo více škrobu, chladno více tuku. Jinak, mám to takhle otestováno a zatím mi to funguje.
N JarKoto - ® Čt 31.8.2006 13:13:39
Já preferuju lov na feeder. Ale všeobecně: na zimu je lepší házet do větších hloubek, zeslabit vlasce a návazce a taky háčky. Zmenším taky nástrahu. Na prut na těžko většinou dávám hnojáky a na feeder kukuřici a červa (ale ty můžeš dát i natěžko, ale musíš jich tam dát tak aspoň 8ks). Jinak vůně do krmení sou lepší spíš olihně, mušle a takový ty potvory...
N MrKos - ® Čt 31.8.2006 11:01:25
modrák: v ochlazující se vodě mám spíše tendenci semínek přidávat méně protože oleje se hůře uvolňují a semínko tím do určité míry ztrácí efekt... Tvůj postup je opačný... :-) proč?
N modrák Čt 31.8.2006 10:53:18
S přibývajícím chladem postupně přecházím z rostlinných nástrah na živočišné, zjemňuji montáže a přizpůsobuji dávky návnady, případně do návnady přidávám více přísad obsahující tuk (různá semínka). Takže tedy nic převratného.
N Míra Rybář - ® Čt 31.8.2006 0:28:12
Jeden můj známej, ač profesor na SPŠ, podle mě trošku ujetej, kdysi si dělal těstíčka a měl je očíslovaný podle měsíců, tak například v srpnu používal těsto číslo 8. V září 9 atd. Přispůsoboval tomu receptůru. Jelikož je to zhruba 30 let, tak si ty jeho recepty nepamatuju, ale jedno mi v paměti utkvělo, že do tzv. podzimních těst přidával olkeje a morek z kostí, což podle něj ryby vyhledávaly před zimou, aby si udělaly tukové zásoby na zimu. Ještě musím dodat, že ryby vždy nachytal.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Prodavač - Brno

Rybářská speciálka v Brně přijme zaměstnance na pozici prodavač do oddělení kaprařina, plavaná, feeder, ostatní. Nástup únor 2017. Životopis zasílejte na e-mail info@rybarska-specialka.cz, nebo na...

ČRS sumarizace 2016

Program pro sumarizaci je na internetových stránkách www.petruvzdar.cz k dispozici. Je pro všechny územní svazy a je zdarma. Mohou vyzkoušet i zájemci z MRS nebo si jen stáhnout návod, kde jsou...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS-Tekutý dip Carptrack Amino ELITE STRAWBERRY 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


akce, rybareniPenn - naviják Affinity II 7000 LC

Za 4 599 Kč s DPH.
Affinity je naviják, který je vysoce odolný s parádním chodem brzdy, skvěle navijí a odvíjí vlasec, zkrátka je pro všechny co chtějí chytat velké kapry a daleko nahazovat.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...