MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

jak daleko mám zakrmit proti proudu řeky

chtěl bych se zeptat jak daleko proti proudu mám zakrmit na řece,aby mne krmení nepodplavalo jedná se o střední proud Vltavy. Převážně se jedná o kukuřici a jestli bych ji měl s něčím spojit pro rychlejší klesání díky za odpovédi

Autor diskuse: pepe.cz
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 30.8.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N pepe.cz St 30.8.2006 19:42:52
myke- kuku se šrotem jsme dávaly z pramice podle mého těch 10 max 15m a když jely jiný kluci na loďce s echolotem tak říkali že ryby máme tak 20m pod námy, takže podle mého máš pravdu budu to muset dost zatížit . Jezdíme tam 2x do roka tak na týden až 10dní.
N myke St 30.8.2006 19:24:01
Jestli ti 40gramová montáž splave 10-15metrů tak bych krmil odhadem tak 5 až 10m nad místo kde hodláš lovit. Chce to ale opravdu těžké krmení. Jestli tam chytáš častěji, tak by se to ještě dalo upřesnit podle množství záběrů.
N pepe.cz St 30.8.2006 17:28:20
myke- proud tam je opravdu malý když tedy Kořensko neodpouští pak tam 80g neudržím na 20m. Chytám tak se40g a když to hodím do koryta tak to splave 10-15m
N myke St 30.8.2006 16:54:33
Doporučil bych ty koule a přidal bych hlínu. Zvýší pojivost a váhu krmení. V Týnu nad Vltavou je voda vzdutá Kořenským jezem a pokud se nepletu tak proud je tam minimální. Padesát metrů je podle mně nesmysl. Zkus to vysledovat třeba podle naplněného krmítka. Kam nahodíš a kde skončí montáž.
N pepe.cz St 30.8.2006 16:41:28
hraji. hloubka je 4,5m až 5m a myslel jsem samotnou kuku nebo smíchanou se šrotem a udělané koule proud není silný ani slabý. Někkdo mi říkal že mám krmit až 50m zdá se mi to moc. Přímo se to týká Týna nad Vltavou
N hraji - ® St 30.8.2006 7:07:05
Na takto položenou otázku se nedá odpovědět jinak než, tak daleko, aby návnada klesla na místo kde chceš lovit. Ovšem tato vzdálenost je závislá na hloubce vody, síle proudu, typu a vlastnostech návnady. například dobře umačkaná koule zatížená ještě hlínou nebo štěrkem se potápí v proudu jinak než jen volně hozená zrnka kukuřice atd. Přesná odpověď je na diplomku.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNový Smáček Drsek menší

Za 10 Kč s DPH.
Zcela nová imitace malé rybičky. Top nástraha na pstruhy a okouny.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino WORM UP 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Centrum Rybářských Potřeb Centrum Rybářských Potřeb

Prostějov, Plumlovská 3614