MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

lov v Černé hoře

poradí mi někdo na co chytat v moři a jestli budu potřebovat povolenku na moře

Autor diskuse: James ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 21.7.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Pavlik - ® Pá 21.7.2006 12:20:50
TADY TO MÁTE CHLAPI:sportovní rybář má v Černé Hoře možnost vybrat si rybolov (ribolov) v moři, řekách a jezerech. Ať však loví kdekoli, nesmí ulovené ryby prodávat, ani směňovat, smí je používat jen pro vlastní potřebu.

Rybolov v moři
Může se lovit z pobřeží, z člunu, do sítí, do vrší. Podle toho, jaká ryba se loví, používá se příslušná technika. Úlovky většinou předčí očekávání. Loví se tzv. bílé i modré ryby. Bílé ryby jsou ty, které žijí při zdejším pobřeží trvale, většinou při dně. Modré jsou ryby, které migrují a při černohorském pobřeží se objevují jen v určitých obdobích. Možný je i podmořský rybolov, a to bez dýchacích přístrojů, při němž jsou dovoleny harpuny a vodní pušky.

V poslední době je stále oblíbenější Big Game Fishing, což je lov velkých a silných ryb. Ještě nedávno chybělo na černohorském pobřeží nezbytné adekvátní rybolovné vybavení pro tento způsob rybolovu. Rybáři tak mohli jen přihlížet, jak se v poměrné blízkosti pobřeží prohánějí nádherné exempláře tuňáků o hmotnosti pár set kg a v ohromných množstvích lodí makrely a palamidy. Nyní je v Budvě a v Ulcinji k dispozici odpovídající vybavení, včetně silných člunů, mezi úlovky patří tuňáci, mečouni a menší druhy žraloků.

K rybolovu je zapotřebí rybářský lístek, který stojí na den 15 eur, pro podmořský rybolov a pro Big Game Fishing je zapotřebí zvláštní povolení a poplatky jsou vyšší. Rybářský lístek je možno koupit na místních obecních úřadech nebo u příslušných rybářských organizacích, tj. střediscích, klubech apod.

Specialitou na ostrově Ada Bojana je muškaření. Mořské muškaření se stává v Evropě stále populárnější. Údajně nikde v Evropě nejsou bohatší úlovky trofejných ryb touto technikou než právě zde, na nejjižnějším výběžku černohorské pevniny.

Rybolov v jezerech
Jezerní vody v Černé Hoře jsou bohaté rybami. Nacházejí se vesměs v krásném přírodním prostředí, ať už je to Skadarské jezero nebo horská jezera. Informace poskytují rybářské organizace přímo v místech, konkrétně na Skadarském jezeře ve Virpazaru a v Rijece Crnojevića.

Rybolov v řekách
Jde vesměs o horské řeky a rybolov na nich je velkým zážitkem. Loví se pstruzi, lipani aj. I k říčnímu rybolovu je potřeba rybářský lístek.

N xycht - ® Pá 21.7.2006 10:00:04
Do Č.Hory se taky chystám a zatim to zjišťuju, ale záleží na tom jestli budeš chytat klasicky ze břehu nebo pojedeš v Big Game :-) to je totiž dražší...Jinak já se tam chystám muškařit na Ada Bojaně a na Boce Kotorský

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTFG toaster Sandwich Toaster Grill

Za 569 Kč s DPH.
Praktický toaster, díky kterému si u vody připravíte spousty jídel bez potřeby dalšího nádobí!


akce, rybareniFOX Bivak RETREAT XL Euro se slevou až 37% !

Za 12 975 Kč s DPH.
Retreat XL Euro má vnitřní ložnici s pevnou podlážkou, která je na pevný zip a dá se kompletně oddělat. Tato ložnice je upevněna na vnějším plášti bivaku pomocí poutek, takže se dá lehce namontovat i demontovat.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tropic Liberec &#8211; E-shop který vás zaručeně chytí! Tropic Liberec – E-shop který vás zaručeně...

E-shop www.tropicliberec.cz, působí na českém rybářském trhu již více než deset, jako největší maloobchodní prodejce rybářských potřeb. ...