MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

lov v Černé hoře

poradí mi někdo na co chytat v moři a jestli budu potřebovat povolenku na moře

Autor diskuse: James ®
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 21.7.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Pavlik - ® Pá 21.7.2006 12:20:50
TADY TO MÁTE CHLAPI:sportovní rybář má v Černé Hoře možnost vybrat si rybolov (ribolov) v moři, řekách a jezerech. Ať však loví kdekoli, nesmí ulovené ryby prodávat, ani směňovat, smí je používat jen pro vlastní potřebu.

Rybolov v moři
Může se lovit z pobřeží, z člunu, do sítí, do vrší. Podle toho, jaká ryba se loví, používá se příslušná technika. Úlovky většinou předčí očekávání. Loví se tzv. bílé i modré ryby. Bílé ryby jsou ty, které žijí při zdejším pobřeží trvale, většinou při dně. Modré jsou ryby, které migrují a při černohorském pobřeží se objevují jen v určitých obdobích. Možný je i podmořský rybolov, a to bez dýchacích přístrojů, při němž jsou dovoleny harpuny a vodní pušky.

V poslední době je stále oblíbenější Big Game Fishing, což je lov velkých a silných ryb. Ještě nedávno chybělo na černohorském pobřeží nezbytné adekvátní rybolovné vybavení pro tento způsob rybolovu. Rybáři tak mohli jen přihlížet, jak se v poměrné blízkosti pobřeží prohánějí nádherné exempláře tuňáků o hmotnosti pár set kg a v ohromných množstvích lodí makrely a palamidy. Nyní je v Budvě a v Ulcinji k dispozici odpovídající vybavení, včetně silných člunů, mezi úlovky patří tuňáci, mečouni a menší druhy žraloků.

K rybolovu je zapotřebí rybářský lístek, který stojí na den 15 eur, pro podmořský rybolov a pro Big Game Fishing je zapotřebí zvláštní povolení a poplatky jsou vyšší. Rybářský lístek je možno koupit na místních obecních úřadech nebo u příslušných rybářských organizacích, tj. střediscích, klubech apod.

Specialitou na ostrově Ada Bojana je muškaření. Mořské muškaření se stává v Evropě stále populárnější. Údajně nikde v Evropě nejsou bohatší úlovky trofejných ryb touto technikou než právě zde, na nejjižnějším výběžku černohorské pevniny.

Rybolov v jezerech
Jezerní vody v Černé Hoře jsou bohaté rybami. Nacházejí se vesměs v krásném přírodním prostředí, ať už je to Skadarské jezero nebo horská jezera. Informace poskytují rybářské organizace přímo v místech, konkrétně na Skadarském jezeře ve Virpazaru a v Rijece Crnojevića.

Rybolov v řekách
Jde vesměs o horské řeky a rybolov na nich je velkým zážitkem. Loví se pstruzi, lipani aj. I k říčnímu rybolovu je potřeba rybářský lístek.

N xycht - ® Pá 21.7.2006 10:00:04
Do Č.Hory se taky chystám a zatim to zjišťuju, ale záleží na tom jestli budeš chytat klasicky ze břehu nebo pojedeš v Big Game :-) to je totiž dražší...Jinak já se tam chystám muškařit na Ada Bojaně a na Boce Kotorský

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Gumy Prorex!!! Skladem!!

Za 20
Nový DF Classic Shad absolutně přesvědčil náš tým testerů okamžitě v průběhu první testovací fáze – obzvláště proto, že jsme chytli spoustu štik a candátů hned od začátku testování a to jen díky této nástraze.


akce, rybareniprologic comfort thermo suit 2pcs green

Za 2999
Lehký, dvoudílný termokomplet, který Vás spolehlivě udrží v suchu a teple.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60