MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Padající kapři

Včera večer jsem chytal na rousnice na háček k tomu přímo určený Mustad ultrapoint worm vel. č. 1. Ačkoliv jsem očekával záběr úhoře, tak brali jenom samý kapři a parádně. Během 1s vytažený půlmetrový průvěs a jízda přes brzdu. Pak ale buhužel stejný scénář, minutový boj a poté ryba pryč (a rousnice taky) Pro mě záhada. Nezná někdo příčinu?

Autor diskuse: Jurko ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 6.6.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N scopi - ® Út 12.6.2007 14:56:13
Jurko: jestli jsi vyrazil na úhoře, ti vůbec nebrali a šli jenom kapři, tak se snad vyplatí tam ten kaprovej háček navázat ne?
N Jurko - ® Út 12.6.2007 14:14:54
Zdravím všechny, děkuju za odpovědi a zároveň se omlouvám, že jsem tak dlouho nereagoval na vaše odpovědi, ale čas doslova kradu a když mám chvilku, tak raději sedím u vody, než u počítače.
Ell Dufus: vázky tam nejsou a nevím jak jsi to myslel s tím olovem. Používám 20-25g a průběžná sestava funguje bezvadně.
Mr.Obradlík, Dujac, Petr Havlíček, downhillbiker, Marsip: Háčky jsou poměrně silné, kované s dlouhým, ale rovným ramínkem, opatřeným protihroty, s vyhnutou špičkou, kterou samozřejmě nechávám koukat. A když jsem poznal, že je to kapr, tak jsem trochu povolil brzdu a klasicky s ním bojoval.
Pro všechny: Kdybyste někdo měl další nápad, kde je záhada, tak by mě to opravdu moc zajímalo. Jinak jsem zkoušel experimentovat a vypadá to, že výměna háčku za klasický kaprák byla dobrou volbou. Zdá se, že úhořům nevadí a kapři přestali padat. Ještě jednou všem díky a Petrův Zdar
N Marsip - ® St 6.6.2007 12:25:02
jurko: Vem kleště a vyhni špičku trochu ven.
N downhillbiker - ® St 6.6.2007 12:08:38
Jurko: jestli jsou to tyhle háčky, tak se nedivim ti kapři padají, ty jsou stavěný na to aby je uhoř v pohodě spolknul, ale jinou rybu na to moc nesekneš a pokud jo tak ti většinou spadne.
N Petr Havlíček - ® St 6.6.2007 12:07:24
Nechal jsi koukat špičku háčku?
N dujac - ® St 6.6.2007 11:48:31
Jurko:taky ty háčky neznám,jestli nejsou třeba moc tenky nebo blbej tvar a tys to pak valil jak uhořa,mohl si ho vyříznout..
N Mr.Obratlik - ® St 6.6.2007 11:26:08
neni to treba hackama ja je osobne neznam nejsou to klasicky uhoraky s dlouhym raminkem??????
N El Duffus - ® St 6.6.2007 11:12:22
Z toho co jsi napsal dle mě :
1. na místě kde jsi lovil byly vázky a ryba tam po čase zajela-projela a vyhákla se, kolikrát stačí když o něco jenom brnkne
2.neměl jsi dostatečnou hmotnost olova

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPlano 3258-00

Za 2 291 Kč s DPH.
Špičkový kufr za vynikající cenu. Obsahuje 3 + 3 krabičky a speciální výklopný úložní prostor.


akce, rybareniCHUB - trekingová obuv Field Boots

Za 2 699 Kč s DPH.
VANTAGE FIELD BOOT Pohodlné, moderní a voděodolné vysoké boty pro rybáře požadující kvalitu a funkčnost. - Komfortní zateplené boty vhodné i do chladnějšího počasí - Robustní protiskluzová podrážka - Voděodolnost do 4 hodin


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67