MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářské kroužky pro předškolní děti...?

Zajímalo by mě, jestli nemá někdo z vás zkušenosti s rybářskými kroužky pro předškoláky (pokud vůbec někde jsou). Má pětiletýho kluka. K vodě se mnou chodí tak jednou za dva týdny. Bohužel nemám dost času, abych ho některé věci učil. U vody ho to baví a na kroužek se mě pořád ptá. A vysvětlujte pořád dokola, že tam může chodit, až se naučí číst a psát...

Autor diskuse: Don Carlos ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 16.5.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Cudla - ® Po 2.8.2010 21:44:29
Vedu kroužek v DDM Chomutov,letos dělali papíry 3 předškoláci.Deti kterejm bylo 6 let ale nechodí do školy .Dělalo se to ústně,zálezí na školiteli.Když se chce tak jde vše.
N hraji - ® St 17.5.2006 15:39:56
Frk: no tak to tedy z obliga nejsi, jen máš pojištění :-))), pokud by ti prokázali nějaké selhání, máš to zpátky i se ziskem pojiš´tovny.
Ale ptal jsem se právě proto, protože u nás jsme pojištěni z titulu členství v MO.
N Don Carlos - ® St 17.5.2006 12:06:12
Honza J.: Ten nápad s maketama ryb se mi líbí. :-) Já to s Kájou zatím probírám jenom v časopisech nebo knížkách. Listujeme a "poznáváme". S jistotou pozná kapra a štiku. Občas sumce a když neví, tak je to "okounek". :-)
MrKos: Taky mám pocit, že ticho u vody v juniorově přítomnosti je jenom sladkej sen. Tak se snažím hrát "na šeptanou". Ze všeho nejhorší je, když musím vysvětlovat, proč neberou... :-)

P.S. Přidávám ještě "akční" fotku z lovu prvního Kájova kapra. Pomáhali mu snad všichni, aby o něj nepříšel (teleskop 210 cm, nejlacinější vlasec 0,18, a červík).
N MrKos - ® St 17.5.2006 11:22:55
Don Carlos: s tím chováním u vody taky bojuju a naučit ho klidu je téměř nemožné... takže beru většinou jen plavku a chytáme malé rybky protože mazaní kapři do takového dupání a bouchání jen tak nevjedou :-)
N Honza J. - ® St 17.5.2006 11:13:55
Take pridam jeden obrazek z "lednoveho chytani"...
N Don Carlos - ® St 17.5.2006 11:12:37
MrKos: Já musím říct, že když jdu s juniorem k vodě, tak si vůbec nezachytám. Kaprový pruty nechávám doma a beru jenom plavačku, protože stejně lítám jenom kolem mladýho. Je to ale skvělý, protože mě často peskuje, proč tohle a tohle neděláme jako ten strejda posledně apod. Navíc se naučí bejt ticho v přírodě, pozná ryby a hned "zamlada" se k nim naučí chovat. Mimochodem, ten kapr, to byla jeho vůbec první ryba... A ještě mám v zásobě jednoho synátora, dvouletýho. Začal jsem ho už taky zpracovávat. Už umí špičkově předvádět kapříka... :-))
N MrKos - ® St 17.5.2006 10:57:55
Don Carlos: obávám se již brzo začnu porušovat také... zatím je to ve fázi kdy syn pouští ulovené rybky ( a považuje to již za normální ), háže do vody krmení a provádí klukoviny... až z toho bude mít trochu rozum tak ho taky nechám i nějakou tu rybu chytit ...
N Don Carlos - ® St 17.5.2006 10:50:01
Mimochodem, kvůli tomuhle i já budu dál porušovat zákon. Kdybyste viděli kluka, jak byl šťastnej. Vlastně to byl skoro zázrak, že na ten svůj proutek s pomocí dědečka vytáhl tuhle šedesátku. Kaprovi pak ošetřil hubu fialovou vodičkou a společně jsme ho pustili. Dokonce už se mi ho podařilo zpracovat, a tak ho konečně opustila "vánoční nálada", podle které musíme každýho kapra praštit klackem po hlavě... :-))
N MrKos - ® St 17.5.2006 10:48:02
HonzaJ: jasně.. těch vlivů je určitě víc a toto bude asi největší z nich... možná i určitou roli hraje taková ta dětská rivalita kde se chce každý před druhým ukázat jakej je chlap... a ten chlap sedí vedle a kope do cejnů... :-( a to se nedá naučit v kroužku.... tady pomůže jen věk, zkušenosti atd... a bohužel někdy ani to ne...
N Honza J. - ® St 17.5.2006 10:37:58
MrKos: Vypada to, ze si sypu popel na hlavu, ale musim souhlasit. Mozna bych vyrcene rozsiril i o to, ze toto chovani vidi u starsich rybaru, kteri chytaji vetsi ryby (mohou byt tedy pro ne vzory) a do bile ryby kopou, valeji po hline, se slovy chci KAPRA!
N MrKos - ® St 17.5.2006 10:18:14
HonzaJ.: obecně to rozhodně o věku dětí není.. ovšem ne každé má tatínka rybáře a když vidím někdy na svazovkách co u vody právě takové děti bez tatínků rybářů tropí tak přemýšlím kde se stala chyba... a v tomto případě nelze vinu hodit přímo na kroužek ale spíše na věk, nezkušenost, nezralost a na absenci toho určitého vztahu k rybám... a možná i na krátkou dobu trvání kroužku a tedy i málo času na to aby to dídě mohlo pochopit a naučit se.... sám mám kluka ( 4 roky ) a když se mnou chytá tak se ho snažím učit vše dobré a myslím že se i daří... opakuju že ne každý kluk však má tu možnost...
N Honza J. - ® St 17.5.2006 10:04:20
MrKos: Nase dite (5 let) chodi obcas se mnou na ryby a nekdy drzi prut sam, nekdy ne. Malou rybu vytahuje sam, s vetsi mu pomaham. Rybu bere do podbraku, kdyz mi da prut ci jej drzim ja. Pak ji polozi, ja odhackuji a v podberaku ji pousti. Poustime temer vse, i kdyz je nekdy tezke dite presvedcit, ale vzdy to nejak zvladnem - nyni napr. ze budou mit jikry atd. To, ze porusuji zakon, vim! Tedy o veku, pousteni a chovani se k rybam slusne, to neni. To jak se chovaji clenove CRS ci MRS k rybam se tady casto diskutuje.
N Cudla - ® St 17.5.2006 9:12:43
Pořádáme rybářský tábor od DDM Chomutov(t.474628535) v Lubenci desetidenní odjezd 7.7,cena 2600kč.Máli někdo zájem jsou ješte volná místa.
N Cudla - ® St 17.5.2006 9:04:46
Vedu krožek v DDM Chomutov,pokud jsme dělali přezkoušení jako vedoucí,nebyl problem kolikrát ti tito špunti vysypali míry,hájení i popsali ryby lip než některej dospělák.Nyní se musí skoušky dělat na MO tam jim hoděj testy a maj vyděláno. nemusí si lámat hlavu ústníma otázkama,to ,kdyby museli přemýšlet to by je bolelo.Záleží fakt jen na lidech.
N Frk - ® Út 16.5.2006 21:58:04
Hrazené roční připojištění mládeže na X činnost (podrobnosti u úředníka jednotky) je vepsáno na přihlášce je tudíš její součástí, kterou rodiče svým podpisem potvrzují, víš? Tím jako vedoucí jsi z obliga.
N Frk - ® Út 16.5.2006 21:18:56
hraji/ Já to věděl! ;)))))))
N hraji - ® Út 16.5.2006 21:09:11
Frk: mohu se zeptat, zda ten kroužek zřizuje nějaký dům dětí a mládeže nebo vaše MO? A v případě že MO, jak řešíte pojištění těchto ještě "nečlenů"?
N Frk - ® Út 16.5.2006 21:03:05
JKL/ Pravdu díš. U nás máme jak velké kluky, tak malé špunty. Ti větší chodí už pár let a z toho někteří dokonce závodí a tak tam stačí jen sem tam ťuknout. U těch malých holt musíš sedět. U nás se to řeší zcela legálně. Prostě navštěvují rybářský kroužek jako kterýkoliv jiný. Na stejnou přihlášku jako u kteréhokoliv podobně zaměřeného kroužku,kterou vyplní a přinesou rodiče.
Jakmile začnou chodit do školy, dostanou legitimaci
člena a jsou z nich "velcí rybáři". Přál bych vám vidět jak "vyrostou". Nemusím podvádět, jde to čistě, legálně. Mám klid já i děti. Nejdůležitější je uhlídat, aby pochytili od ostatních "jen" to dobré.;)))
N Ricci - ® Út 16.5.2006 20:53:26
Oj oj. Tak s tím budeme muset něco udělat. Zítra ti napíšu mail ať se neodchylujeme od tématu.
Don Carlos: Omlouvám se za odbočení
N hraji - ® Út 16.5.2006 20:40:28
Ricci: ne, uvažovali jsme o tom, ale problém má jméno vedoucí
N Ricci - ® Út 16.5.2006 20:38:28
hraji: trochu odbočím od tématu, ale napdla mě na tebe otázka? Pořádá tvoje MO dětský rybářský tábor?
N hraji - ® Út 16.5.2006 20:32:37
Don Carlos: vedu děti již dost dlouho, a ve své první odpovědi, tedy úplně první k této otázce, jsem napsal, že neznám žádný takový kroužek. Realita života je trošku jiná. A věřím tomu, že se dá naučit i malý kluk předškolního věku vázat uzly, vázat háčky a další věci, ale ne v houfu stejných lumpíků. Chce to individuální přístup. Na ten není v normálním kroužku až tolik času. Zde je nezastupitelná role rodičů a jiných příbuzných. A po pravdě řečeno, když mám dva kroužky a musím odmítat děti, protože je nemám kam posadit, nemám víc prostoru a víc dobrých vedoucích, těžko mohu zřídit něco tak náročného jako je kroužek pro předškoláky. Mimochodem i z těch větších se z 28 dostalo ke zkouškám jen 20.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCukk Kukuřice

Za 50
Kukuřice Cukk velmi oblíbená nástraha na kapry, ale i ostatní nedravé ryby, potřebujete nástrahu na Method Feeder nebo jen tak na klasické krmítko tak tato kukuřice je to pravé.


akce, rybareniNaviják Shimano Sahara FI

Za 1790
Další novinka od firmy Shimano. Naviják Sahara FI, je řada navijáků s přední brzdou a převodovkou Hagane,která zvládne nejdrsnější rybářské podmínky.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26