MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zapisování na pstruhovém revíru

Prosím o radu ohledně zapisování do pstruhové povolenky.CHytání lososovitých ryb a lipana se datum zakroužkuje nedravé ryby např. Kapr se datum dvakrát podtrhne a škodlivé ryby se datum přeškrtne křížem.Pstruhovku mám prvním rokem tak prosím o radu.Třeba kolega mi tvrdil že jak jdu na kapra na pstruhovce že už nemusím datum dvakrát podtrhnout?Jsem s Ostravy.Díky za odpovědi

Autor diskuse: kraken ®
Zařazeno do: muškaření - ostatní, 6.5.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Flip - ® Út 9.5.2006 14:56:05
xycht-ale tam narozdíl od jiných pstruhovek toho pstruha člověk občas uloví.Je to s podivem,ale někdy se zadaří.Minulý týden se dařilo velmi!
N xycht - ® Po 8.5.2006 10:53:16
brach: Malše 6P - Květoňov: "Jedna z prvních pstruhových nádrží u nás, pravidelně zarybňovaná pstruhem duhovým a kaprem, výskyt trofejních štik....."
N vraník - ® Po 8.5.2006 9:41:12
brašule...neser :-) včera jsem jich několik nakouřil....dva z toho zpacifikoval na břeh...na pstruhovce.....myslel jsem že mi jebne.
N brach - ® Ne 7.5.2006 21:02:47
Že by na pstruhovce byli kapři? - není možná!!
N burda - ® So 6.5.2006 23:10:34
Miroslav.S >
Ano jsem z ČRS. V BP je to tam jak jsem psal.
N Miroslav.S - ® So 6.5.2006 22:54:41
Vy jste z Čech,že chlapi: koukam na BP vrp pro Moravský rybářský svaz a my to tam máme,že máme pod¨trhávat a zaškrkávat, jsou to podmínky platné od 1.1.2005. Nebo jsou i novější,které nemám?
N burda - ® So 6.5.2006 19:26:00
Holátko Josef >
Máš pravdu. Ale jenom na doplnění:
Před započetím lovu dravých ryb je nutné nesmazatelným způsobem napsat datum a číslo revíru. To samé při lovu jiných ryb než lososovitých a lipana. I když to tam také není výslovně napsané. Proč by ale lovící tohle musel činit na mimo a ne pstruhové vodě, to by mně bylo záhadou?????? Pro lov dravých ryb se použijí rybolovné způsoby jako při lovu lososovitých a lipana a ryb nedravých. U těch je to snad jasné.
Edit: S tím zapsáním těch docházek u ryb dravých a nedravých (jiných) byly mé pochybnosti liché. Vždyť v článku VII. Osoba provádějící rybolov je povinna v odstavci (b je uvedeno - zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky docházky a úlovků) Před zahájením lovu ryb na mimopstruhových i pstruhových revírech datum a číslo revíru.
N Holátko Josef So 6.5.2006 17:24:57
Sandere, lovíš v hluboké paměti :o)

Ať koukám, jak koukám, v BP se nic o podtrhávání a křížkování nepíše. To bejvávalo před platností nového zákona. V současné době je lovící povinen před započetím lovu lososovitých ryb a lipana datum ZAKROUŽKOVAT! Nic jiného se nemusí dělat. Doporučuje se řádek dne, ve kterém si lovící nic nepřisvojil proškrtnout. Nikoliv však přeškrtnout.
N Sander - ® So 6.5.2006 17:13:07
Je to jednoduché - 2x podtrhnout pro lov kapra, zakroužkovat pro lov lososovitých a lipana (pozor na 3 docházky v týdnu) a zakřížkovat pro lov tzv. škodlivých ryb.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | ostatní ]

Co je nového - muškaření + obecné

Začátek pstruhové sezóny:

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška Large Carryal + Sada pro kapraře Zdarma!

Za 799
Dodáme do 24 hodin.Cestovní taška určena pro potřeby moderního rybáře, pohodlně do ní dáte vše potřebné na cesty za rybolovem. SADA PRO KAPRAŘE CARP COMBO TOOLS V CENĚ 472,- ZDARMA !!


akce, rybareniNejlevnějšá Shimano v ČŘ

Dodáme do 24 hodin.Využijte nízkou cenovou hladinu u navijáků Shimano.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...