MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vícedílné pruty versus teleskopy

Zaregistroval jsem, že se už prodávají např. 4 dílné skládací pruty (nevím jak jiné, ale muškařské už jsem vidě). Pokud se dá vyrobit kvalitní 4 dílná skládačka, nevyrovnají se dnes i teleskopy svou kvalitou skládacím prutům? Jaké s tím máte zkušenosti a co si o tom myslíte?

Autor diskuse: Standas
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 25.1.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N miki - ® St 25.1.2006 16:18:33
Teleskopy se dnes můžou opravdu přiblížit děličkám, ale jejich kvality nikdy nedosáhnou. Děličky mají díky třem spojům plynulejší celkovou akci a jsou jemnější i přesnější při samotném rybolovu. Dokonce mi připadá, že jsou i konstrukčně pevnější, než teleskopy. Co se týká cenového rozpětí, sežene se dnes kvalitní teleskop za podobné peníze, jako průměrná dělička. Ani s tou skladností to už není zase taková pravda, protože plavačkové teleskopy mají skladnou délku o cca 15cm menší, než dělička, tak že je na pováženou, pro co se rozhodnout. Výhodu teleskopu vidím osobně pouze v tom, že nemusím prostrkovat vlasec vždy cca 14 očky a prut pouze vysunu a můžu na něm mít montáž už předem připravenou--např. při chytání na waggler.
N profo - ® St 25.1.2006 9:34:27
Fanda : a jak máš velký futrál (myslím délku) já když jezdím na kolo či moto po okolí a mám futrál na zádech a v poho se mi tam vejdkou dělený pruty s transportní délkou do 140cm. Osobně bych to netočil na futrál. Jinak máš pravdu, že je to individuální a dle možností.
N beno - ® St 25.1.2006 9:33:15
děličku používám aspon 10 let a už několikrát jsem triumfoval díky min. přilnavosti vlasce k prutu takže když prut tak jedině děličku. kámoš si nedávno koupil 6m. pršák a dost mu ho závidím
N Fanda St 25.1.2006 9:29:18
Zopakoval bych vlastně předešlé příspěvky, takže trochu jinak : dva teleskopy jsem i s navijáky pořídil za 2.500.- korun jenom proto, aby se mi vše v pohodě vlezlo do futrálu na záda, když jezdím lovit na kole jenom po okolí. Nestěžuji si a nenaříkám, jen občas závistivě pokukuji po ostatních. Teď silně uvažuji o vícedenních rybářských výpravách, popřípadě o delší dovolené u vody, a pomalu se rozhlížím po dvoudílných prutech 3,60-3,90 m, protože ty už nějak do auta dám. Típ pádem bych do třídílu nešel, protože jsem z debat na MRKu odvodil, že si na dvojdílu zdolávání kapříka lépe vychutnám. Poraďte mi - výběr značky mohu zvládnout právě s Vaší pomocí. Jsem sám zvědav kolik těch delších výprav na větší vody letos nakonec stihnu, abych v tom neměl jenom uložené peníze. Sečteno a podtrženo : záleží na možnostech každého z nás, ale od začátku je tam nutně prvotní rozlišování mezi "pohoda při zdolávání" x "přepravní možnosti" x " finance".
N Pike St 25.1.2006 9:12:45
Muskarske pruty se delaji dokonce 5 dilne ci 7 dilne. Takove pekne cestovni proutky. Sam mam 4 a 3 dilne a jsem spokojen. Jen to chce pri chytani kontrolovat o jednu, respektive dve spojky navic.
N profo - ® St 25.1.2006 9:02:04
Sergo Aš : měl jsi zajít k veitnamcům, ty je mají okolo 250,- Kč kus a pro začátek to opravdu stačí. Nic ve zlém. Já jsem jeden dostal kdysi od manželky "prý za trest" ale zkusil jsem ho a docela ušel. No není to sice žádný výstřelek módy (a už ho nemám), ale docela se snim dobře lapalo na služebkách.
N Sergo Aš - ® St 25.1.2006 8:55:22
Na teleskop nikdy nedáte tolik oček a hlavně ne na optimální místa,jako na dělený prut.I když cenově se už teleskopy ,děleným prutům dávno vyrovnaj.Na vánoce jsem sháněl pro malého kluka,nějaký levný teleskop a ani u naprostých klacků jsem se pod 500 Kč nedostal. :-(
N šeptal - ® St 25.1.2006 8:14:20
Dobrý teleskop by se kvalitou vícedílné děličce snad vyrovnat moh, ale já bych ho nebral z jednoho důvodu. Jak se u teleskopu dostane do spojky nějaká nečistota, tak je prakticky nemožné ji odstranit. U děličky je to to sranda, obě části spojky jsou hadrem v pohodě přístupné.
N profo - ® St 25.1.2006 7:32:27
Jedinou výhodu teleskopů spatřuji v tom, že jsou velmi dobře skladný a ve složeném stavu malý. Abych to trochu vysvětlil. Sám mám obojí a raději používám vícedílné pruty, ale jsou chvíle, kdy někam třeba jedu za prací a ve voze je minimum místa a přesto chci tam ve volném čase jít na lapačku a tak využívám přávě výše popsaných výhod teleskopů. Taková to lapačka je většinou krátkodobější a na to mi ty teleskopy stačí.
N Petrson - ® St 25.1.2006 4:53:06
OPRAVA - v příspěvku níže tvrdošíjně označuji vícedílné pruty za děličky. Vím, že je to špatně, mám to prostě blbě zažité z dob, kdy jsem vůbec neměl páru, co je skutečná plavačková dělička. Tak mě prosím nekamenujte, berte to, jako by tam bylo "skládané pruty". Za porozumění děkuji.
N Petrson - ® St 25.1.2006 3:52:54
Čtyřdílné jsou např. také feedery, tedy vč. měnitelné špičky a druhého, vyjmutelného dílu, kterým zároveň můžeš měnit celkovou délku - což je jejich další výhoda. Řekl bych, že děličky kvalitou teleskopy předčí (mám obojí). Ani jemnější teleskop s doporuč. zátěží řekněme 15 - 30 g a měkčí špičkou se nevyrovná akci a odpružení děličky. Připadají mi tvrdší, většinou mají A, B - C akci, naproti tomu C, D akce a větší pružnost i těch masivnějších děliček skýtá možnost jak vyhrát si s menšími rybami, tak spolehlivě a zároveň s citem zdolat větší úlovky. Prostě ta akce mi připadá mnohem plynulejší, s děličkami také méně trhám.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška Large Carryal + Sada pro kapraře Zdarma!

Za 799
Dodáme do 24 hodin.Cestovní taška určena pro potřeby moderního rybáře, pohodlně do ní dáte vše potřebné na cesty za rybolovem. SADA PRO KAPRAŘE CARP COMBO TOOLS V CENĚ 472,- ZDARMA !!


akce, rybareniStarbaits sada DTEC E (2 signalizátory+příposlech+kufr)

Za 6899
Signalizátory D-TEC E představují spojení krásného designu a praktičnosti. Štíhlé tělo signalizátoru je doplněno zadním kovovým krytem, který tvoří jeden celek se závitem.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...