MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Jaký bivi ? 4/99

1.1.2000 - BCG

Všichni, kdo se věnujeme kaprařině, a v tomto případě mám na mysli rybolov s delším pobytem u vody, máme své vlastní zkušenosti z různými přístřešky. Bohaté zážitky máme i my, a ne všechny jsou příjemné. Nejsme rozmazlení rybáři, ale když prší a fouká studený vítr, zkrátka je u vody nepohoda, je příjemné mít dobrou "střechu" nad hlavou. Několik let jsme laborovali a zkoušeli různé ukotvené plachty, provizorní i kupované přístřešky a užili s nimi mnohá trápení. Po tříleté praxi jsme nakonec došli k závěru, že si pořídíme raději dražší, ale kvalitní "bydlení". Ještě si však stručněně povězme, co vlastně takový rybářský přístřešek je a jak má vypadat, aby splňoval požadavky tam, kde je povoleno pobývat u vody déle. V každém případě nesmí mít podlážku, musí být mobilní, i když ani to není argument pro některou rybářskou stráž, která bohužel i ve slušných rybářích vidí nebezpečné vetřelce. Potom vše záleží na rozumné domluvě, neboť vy jste svým přístřeškem zákon nepřekročili. Aby nám bivak dobře sloužil, musí být v každém případě odolný proti silnému větru a nepromokavý. Přemýšleli jsme, na kterou firmu se obrátit, aby přístře·šek splňoval i kritérium rozumné ceny. Zahraniční firmy nabízejí mnoho pěkných přístřešků, ale cenové relace jsou vesměs neúnosné pro "normálního" smrtelníka, a navíc většina z nich má ve výbavě podlážku. A tak nezbývalo, než vyhledat domácího výrobce a rozhodli jsme se vyzkoušet nový typ 131V1. EXTREM. Sám název již napovídá, pro jaký účel je tento výrobek určen. Měli jsme navíc možnost jej vyzkoušet i v zimních podmínkách - tedy dokonale extrémních - a musíme konstatovat, že z této zkoušky vyšel na výbornou. Takže nyní již jen čekáme na jarní deště, letní horka a podzimní plískanice. Ale když odolal zimním mrazům a sněhu a umožnil nám strávit několikadenní rybolov v suchu, jsme optimisté.

Autor: BCG - ®

Přečteno: 2 668x
Průměrná známka: 1.56

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Vozík Dynamic Carp Barrow

Za 2 899 Kč s DPH.
Vozík Dynamic vyniká ve své celkové použitelnosti, výborná rovnováha, vynikající stabilita při plném naložení a perfektní výkon v různém terénu. Volba mezi 1 a 2 koly!


akce, rybareniFox Winter suit bunda a kalhoty

Za 4 690 Kč s DPH.
Termo souprava, kompletní oblečení z kvalitního materiálu do extrému, nepříznivého počasí je u nás nyní za nejnižší cenu, dvoudílný oblek ve kterém budete v suchu a teple i když všem okolo bude zima


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100