MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Háčky bez protihrotů

1.10.1998 - Dušan Podzimek

Jistě jste si již při odháčkování ryby všimli, že háček jde velmi těžko ven. Nebo jtse si poškodili své oblečení neúmyslně zapíchnutým háčkem. Příčinou obého je PROTIHROT zrádně trčící za špičkou háčku. Je proto vhodné se jej zbavit, což je nejsnáze proveditelné pomocí peanu. Pokud máme háček aeměkčío, můžeme protihrot přimáčknout k háčku, máme-li háček silně kalený, protihrot ulomíme. To je ostatně nejjistější řešení u obou typů. Pozor však na ulomení špičky! Správné zamáčknutí zkontrolujte pomocí nějaké textilie, například trika. Háček s dobře zamáčknutým protihrotem lze z látky snadno vyjmout bez váznutí. Pro zručného rybáře by to však neměl být problém. Možná si řeknete, že kvůli zdraví ryb se nepřipravíte o úlovky. To si však v tom případě nemůžete říkat sportovní rybáři. Pro pravého sportovního rybáře není problém protihrot zamáčknout z vlastní vůle, protože ví, že se tak jeho miláček - ryba - podstatně méně trápí a po vrácení zpět vodě jí nehrozí nebezpečí zaplísnění a ranka se jí mnohem rychleji hojí. Používání háčků bez protihrotů znamená další poznání co se týče techniky zdolávání, protože udržet bojující rybu na takto - v duchu moderní doby upraveném sportovnějším háčku - je bezesporu kusem umění. A jde to, věřte mi.

Všem opravdovým sportovním rybářům s pozdravem Chyť a pusť přeje mnoho radosti z úlovků dosažených pomocí háčků bez protihrotů.

Dušan Podzimek

Autor: Dušan Podzimek

Přečteno: 5 955x
Průměrná známka: 1.71

Co je nového - plavaná + obecné
Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMivardi HARDCORE - Novinka 2017

Za 941 Kč s DPH.
Nekompromisní robustní podběrák s pevným rámem a odnímatelnou celokovovou tyčí. Je vhodný pro zdolávání kaprů ve vodní vegetaci, kdy je zapotřebí rybu podebrat i s balíkem vodních rostlin. Pogumovaná síťka s velkou životností velmi rychle schne a nepohlcuje zápach. Variabilní dvoudílná tyč.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Carptrack In P 1L

Za 1 124 Kč s DPH.
Ve vodě 100% rozpustný práškový posilovač, který kapři snadno zaregistrují jako potravní zdroj.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...