MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Domácí a zahraniční mixy

1.2.2000 - BCG

Nutra Baits, Rod Hutchinson, Kevin Nash

Jet Fish Super Activ 2000

 

Před několika lety jsme slýchávali od některých kolegů rybářů "no to vaše boili je sice dobrý , ale to jste ještě neviděly NUTRABAITS!  

NUTRABAITS !? co to je !! A tak to bylo pořád dokola NUTRABAITS , NUTRABAITS!??!  Začaly jsme se o tuto značku zajímat více a valná většina lidí ji spojovala s tak význačnými jmény jako Julian Cundif (GB ), Philipe Lagbbe (FR ) , Baz Griffiths , Ken Townley , ( GB ) , Del Smith , Roberto Ripparoti ( I ). Jejich mnohem víc ale toto je výčet těch nejlepších z celého světa . Ale nikdo nám neřekl kde se dá sehnat ten kouzelný NUTRABAITS ! , a tak jsme pátrali ještě dál a dozvěděli jsme se že NUTRABAITS je dnes již kultovní a jedna z nejuznávanějších Anglických firem , které se zabývají výrobou boili mixů , esencí , olejů a mimo jiné i hotovým boili . Ale pátrejme dál . NUTRABAITS nedrží jen prvenství na trhu , ostatně o to se dělí s RODEM HUTCHINSINEM a KEVINEM NASHEM . Ale jako první přišli na trh s takovými výrobky jako je Betain HC 1 , Addit Digest , GLM , Total Hemp mix , a GLICEROVÉ esence !!! . Konečně dostáváme prostřednictvím Fy. JET FISH a pana Těšínského i Katalog NUTRABAITS . Nedočkavě listujeme v katalogu a nestačíme se divit . Tolik věcí o kterých jsme jenom slýchávali . Taky zjišťujeme že některé suroviny s kterými přišel NUTRABAITS na trh , uvádí na trh o rok později i jiné evropské firmy ale za podstatně vyšší ceny a v značně menším balení . V průběhu celého roku vás na těchto stránkách budeme podrobně informovat o výrobcích firem Nutrabaits , Kevin Nash ,a Rod Hutchinson . Zatím máme odzkoušeny jen některé z surovin těchto firem . Ale také samotná firma JET FISH přišla z produkty na které jsme se zaměřily . A to boili mixy z řady SUPER AKTIV 2000 . Tyto mixy jsou původem z Anglie a již teď můžeme směle prohlásit , že se vymykají svojí účinností nad Evropský standart . 

 

BOILI MIXY  H.N.V.

NUTRABAITS

 • HI - NU - VAL.- Klasický HNV mix je velice účinný v jarních a podzimních měsících
  Obsahuje : Renet casein , Acid casein , Sodium casein , Vaječný Albumin , Lactoglobulin , Lactalbumin , Vitamíny a Minerály , Sodium Bicarbonát a TRIPSIN ! Což je trávící enzym . Který značně napomáhá kaprovy strávit přijatou potravu .

JET FISH SUPER ACTIV 2000

 • H . N . V . ROBIN RED - Vysoce účinná HNV směs obohacená NECTAR BLENDEM , ROBINEM REDEM . Díky těmto přísadám má směs ty nejlepší vlastnosti a to pórovitost diky které boili uvolňuje lépe do okolí aroma a dráždící látky. Přítomnost Robin Red zase zaručuje vysokou stravitelnost a atraktivnost HNV ROBIN RED

KEVIN NASH

 • PROTEIN MIX - Tento mix se řadí mezi nejvíce účinné . Každý rok se vedou nedozírné debaty o tom který z HNV mixů je lepší. Nash , Hutchinson, nebo Hi - Nu - Val od Nutrabaits . Na každý pád se žádný z rybářů nikdy neshodl jelikož mixy od těchto firem jsou natolik kvalitní a atraktivní že rozdíly jsou minimální .
  Škoda že nevyzkoušeli  HNV ROBIN RED !!!!

PTAČÍ ZOBY - BIRD FOOD MIX 

 

NUTRABAITS

 • ENER - VITE - GOLD - Tato celoročně úspěšná směs je složena z Red FACTORU , SLUIS C. L . O . NECTAR BLENDU , P . T . X . Kukuřičné mouky , a obohacená vitamíny a minerály . Řada rybářů ji vděčí za skvělé úlovky . Je vhodná pro dlouhodobý lov . Účinnost EnerVitu - Gold můžeme zvýšit přidáním 15 - 20 ml Multimina a 3 g Betainu H C 1 .

 • ENER - VITE - Je další z dílny Nutrabaits s velice zajímavým složením PRÁŠEK Z JATER , EQUVIT , SODIUM CASEIN , ROBIN RED , SEMOLINY a směsi KOŘENÍ. Ener - Vite můžeme používat během celého roku a pokud jej smícháme s SPICE CAJOUSEREM či SPICE ELITE esencí , máme k disposici velice účinnou nástrahu .

 • TOTAL HEMP MIX - Tato směs je složená s 80 % z Konopneho semínka. Obsahuje také Sluis C . L . O . jeden z nejlepších ptačích zobů
  a navíc je obohacena Syrovátkovým proteinem . Total Hemp mix je vysoce stravitelný a atraktivní, jeho účinky se zvýši přidáním 20ml total hemp OLEJE a 15 ML CORN STEP LIQUERU .

JET FISH SUPER ACTIV 2000

 • ŽLUTÉ SEMÍNKO - Tento mix je kopii pověstného Ener - Vite - Goldu . Skvěle se hodí pro výrobu boili na sladké a ovocné bázi. Pokud do něj přidáme ROBIN RED můžeme jej použít také na přípravu kořeněného boili. Zatímco přidáním RED FACTORU 150 g , 2ml FRUIT CAJOUSERU, 8ml CRENBERY NUTRAFRUIT a 3 g FRUIT SUPER SWEET nám vznikne skvělé boili na ovocné bázi. 

 • PTAČI ZOB - Ptačí zob je dnes již tradiční směsí z dílny Jardy Těšínského . Je vhodná pro letní období . Ptačí zob je vhodný pro masivnější vnaděni a pro krátkodobý lov . Přidáním 15 ml MULTIMINA, 3g ADDIT DIGESTU, 4 - 6 kapek Esenčního oleje BLACK PEPPER a spolu se 6 ml MEGA SPICE ROD HUTCHINSON, vytvoříme z něj velice dobrý a kvalitní boili pro letní parné dny a hlavně NOCI ! !

ROD HUTCHINSON

 • RED SEED MIX - Tento mix se řadí mezi jedno z mnoha tajemství Roda Hutchinsona . Je složen z Robin Red , Směsí koření , Sluis C.L.O., P.T . X . A kdo ví z čeho ještě ?!. Nicméně se panu Hutchinsonovi povedl a stoji za vyzkoušení. Zvláště v kombinaci Monster Crab , Mega Spice doplněné Secret Agentem.

 • YELLOW SEED MIX - Další z mnoha ptačích zobů , je zajímavé že každý z Anglických výrobců má ve svém programu Žlutý Ptačí zob . ROB HUGHIS doporučuje Smíchat 700gr Yellow Seed Mix z 300 g Scopex Dry Mixem. Tato kombinace je velice účinná, sami jsme ji vyzkoušeli a to s velkým úspěchem.

KEVIN NASH

 • BIRD FOOD MIX - V době kdy všichni výrobci již měly na trhu směsi ptačích zobů , Kevin Nash stále neuváděl na trh svůj Bird food mix. Jelikož Kevin Nash je znám tím že se drží pravidla dvakrát měř a jednou řež ! A tak po zhruba dvouletým zpožděním se najednou objevil tolik očekávaný mix Kevin Nash. A pochopitelně sním předčil jakákoliv očekávání. Jeho mix je neutrální i když obsahuje mimo jiné PTX . Hodí se pro výrobu jakéhokoliv boili po celý rok . Ovšem nejlepší kombinace docílíme přidáním STREWBERRY OIL K. N., VOODO Flawours K. N. a     2 kl A. S. DAIRY ROD HUTCHINSON.

RYBÍ MOUČKY - FISH MIX


NUTRABAITS 

 • BIG FISH MIX - Je legendární směs která obsahuje suroviny té nejvyšší kvality, jako jsou Bílá Rybí moučka. Ptačí zoby , Mořské řasy , GLM Extrakt , a Betain HCl. BIG FISH MIX je jednou z nejúčinnějších směsí rybích mouček která kdy spatřila světlo světa .

 • BIG SEED MIIX - Je složen z Ptačích zobů tak zvučných jmen jako : RED FECTOR , SLUIS CLO, ROBIN RED, atd. A těch nejkvalitnějších rybích moček : Huňáčková , Ančovičková , Bíla rybí .Tato směs je konstruována tak , aby upoutala zájem převážně větších ryb. Vyznačuje se vysokou stravitelností a atraktivností

JET FISH SUPER ACTIV 2000

 • HNV RYBA - Podle našeho názoru se jedná o jeden z nejlepších Evropských boili mixů . Tento boili mix obsahuje Robin Red , PYM a díky proteinovým přísadám má také vysokou výživnou hodnotu . Její stravitelnost zaručuje Robin Red a Nectar Blend . Díky tomu že obsahuje PYM je HNV RYBA také velice atraktivní . Řada SUPER ACTIV je velice zajímavá, jelikož kombinuje výživné , trávící a dráždivé složky které zaručují její použití po celý rok . HNV RYBA pochopitelně obsahuje také směs rybích mouček a to těch nejkvalitnějších např. Huňáčkova , Sardelová , Makrelová , atd. Přítomnost těchto mouček způsobuje že se boilí stává pro kapry velice přitažlivé. Letošní sezónu se nám naskytla možnost testovat boili mixy z řady SUPER ACTIV 2000 . Výsledky zatím ukazují jednoznačný úspěch a to i v těch nejhorších podmínkách. HNV RYBU 2000 můžeme míchat s jakýmkoliv aromatem nebo dráždidlem, snad kromě, smetanových a ořechových . Skvěle působí z Mega Spice - Rod Hutchinson , Makrelovým olejem a esenčním olejem Black Pepper nebo Asa Foedita .

JET FISH

 • HNV MUŠLE - GLM - Další směs z dílny Jardy Těšinského (nezaměňovat z Jardou Vítkem) . Jak již název napovídá jedná se o HNV mix z přídavkem moučky GLM . GLM je jedou z nejlepších přísad . Samotné GLM obsažené v mixu způsobuje u kaprů doslova explozi v příjmu potravy. Moučka GLM stimuluje kaprovy potravní aktivity natolik že doslova propadá žrací horečce . Proto doporučujeme přidávat do směsi Addit Digest což je látka která díky Tripsinu urychluje trávení. I když je tato směs dobře stravitelná Addit Digest dokáže značně prodloužit kaprovu potravní aktivitu, a tím i naše šance na záběr . Mix HNV Mušle GLM doporučujeme používat s chuťovým stimulátorem Fish Rod Hutchinson, 6 ml Fresh waterr Mushel a 3-5 kapkami esenčního oleje Black Pepper.

 • RYBÍ SMĚS - Tento mix je sice o něco levnější než řada Super Activ, ale kvalitou si nezadá . Skvěle se hodí pro masivnější vnadění . Tento rybí mix si můžeme doslova " ušít " na míru dané lokality . Přidáním Robin Red a chuťového stimulátoru Shell Fish Rod Hutchinson spolu s esencí Monster Crab a Betainu HC 1 se stane z tohoto mixu boili z doslova " smrtícím " účinkem .

ROD HUTCHINSON

 • SUPER FISH - Když Rod Hutchinson uvedl na trh v roce 1980 svoji první směs na bázi rybích mouček , doslova šokoval kaprařskou veřejnost . Ale to ještě svět netušil co na ně ďábelský Rod chystá. Tento mix kombinuje skvěle ty nejlepší rybí moučky. Například Rob Hughis doporučuje přidat do tohoto mixu pouze l ml Shell Fish a 2 k.l .chuťového stimulátoru ShellFish .

 • SEA FOOD BLEND - V roce 1980 se objevila na trhu první směs rybích mouček z názvem SEA FOOD BLEND a způsobila doslova explozi v lovení kaprů na těch nejtěžších vodách Velké Británie a Evropy . Seafood Blend je jedna z nejúzspěšnějších směsí Dream Teamu Roda Hutchinsona. Na jejím vývoji se částečně podílel i FRED WILTON a taky podle toho tato směs vypadá. Opírá se pochopitelně jak také jinak o teori HNV. Rod Hutchinson nastavil s touhle směsí lat'ku pěkně vysoko. Od té doby uplynulo již 20 let a stále se Seafood Blend drží mezi nejvíce úspěšnými mixy na světě .

 • CARP CREAZE FISH MIX - CARPCREAZE FISH MIX je směs která vychytává to málo co se ještě na předchozích dvou mixech upravit dá  Je to kombinace dvou rybích mouček , carbohydrátů , olejů , vitamínů a dráždidel. Co víc dodat, tento mix je tak bláznivý jak jen může lov kaprů být .

KEVIN NASH

 • S - MIX SOUID - Kevin Nash si s uvedením S - MIXU dával již tradičně na čas a značně znervózňoval jak ostatní konkurenční firmy tak i rybářskou veřejnost. Dnes na tento mix přísahá spousta rybářů z celého světa. A je pravdou že když už nic tak S - Mix je jedním z nejlepších řešení pro lov na těžkých lokalitách .

SPECIÁLNÍ MIXY


NUTRABAITS 

 • FOUR SEASONS MIX - Tento vysoko nutriční mix kombinuje směs mořských travin, koření, játrového prášku , Robin Red a Betain HC1 . Když Julian Cundif použil tento mix v kombinaci Spice Cajouseru poprvé na jezeře ST . CASEIN, nikdo netušil kolik a jakých se dá ještě na tomto jezeře chytit velkých kaprů . Four Seasons mix je určen pro celoroční lov.

JET FISH SUPER ACTIV 2000

 • OŘECHY A KONOPÝ MIX - Je pravdou že jedny z nejchutnějších mixů jsou směsi na bázi ořechů . Výsledky s nimi jsou až neskutečné. Pan Těšinský dokázal skombinovat dvě nejlepší přísady a to ořechy které kapří zbožňují a konopí které je na tom u kaprů stejně . Musíme přiznat, že se mu to značně povedlo a vytvořil tak velice účinnou letní směs. Doporučujeme podpořit tento mix přidáním 20ml Total Hemp Oil, 6ml Peanuts Elite a 15 ml Multimina PPC .

ROD HUTCHINSON

 • SCOPEX DRY MIX - Základ tohoto mixu tvoří směs 50/50 obohacená směsí tří Caseinů RENNET CASEIN , ACID CASEIN a CALCIUM CASEIN. Jak již název napovídá Scopex Dry Mix je namíchán tak aby převládal Scopex ve formě atractoru. Tento mix se používá k výrobě smetanových boili nebo jej můžeme použít k přidání či mícháním s jiným mixem. Velice dobrá kombinace je 800gr Total Hemp mix a 200 g Scopex Dry mix nebo 700g Yellow Sed mix a 300g Scopex Dry mix .

KEVIN NASH

 • STRWBWRRY MIX - Je podobně jako Hutchinson Scopex Dry určen k výrobě boili kterému dává směs již jakýsi podtex. V tomto případě ovocný (jahoda ). Strawberry mix můžeme použít do jakéhokoliv mixu včetně fish mixů, nebo samotný a přidat do něj Strawberry oil K. N. strawberry Sense Appel a Intense Sweetner . Pokud jej hodláte smíchat s jiným mixem vyzkoušejte 300g Stawbwrry mix 700g S- MIX SQUD, 4ml SALOMON ELITE , 4ml WOO DO Flavours K . N .

Autor: BCG - ®

Přečteno: 5 938x
Průměrná známka: 1.64

Související články

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniprologic bulldozer mimicry 3d water g

Za 239
Šokový vlasec, který je díky použitému speciálnímu materiálu extrémně odolný a prakticky téměř nezničitelný.


akce, rybareniNaviják Shimano Sedona FI

Za 1430
Novinka od firmy Shimano. Naviják Sedona FI, který je díky nízké ceně nejdostupnějším modelem, vybaveným novou převodovkou Hagane


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby U Habakuka Rybářské potřeby U Habakuka

Plzeň, Na Roudné 39