MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Z druhé strany hladiny - Podunajsko

Kategorie: Všeobecné

Výstava fotografií - Peter Áč
Výstava bude slavnostně zahájena v rámci festivalu TSTTT 27. listopadu v 17 hodin, potrvá do 14. 12. 2008.
Voda mě vždy fascinovala. Už tehdy ve mně vzklíčila touha poznat tajemný svět pod stříbřitou vodní hladinou, jež mě pronásleduje dodnes.V šedesátých letech nastal v mém životě zlom. S vlastnoručně vyrobenou primitivní technikou jsem se vydal pod vodní hladinu. Od těch dob až dodnes mě doprovázel fotoaparát ve vodotěsném obalu. Zpočátku jsem byl unešen potápěním v exotických mořích, ale těžiště mého celoživotního úsilí bylo v sladké vodě.
Jako biolog, vědecký pracovník - etolog, jsem studoval chování zvířat a jako fotografa mě stále žene vášeň udělat výjimečné záběry ze života ryb, z prostředí, které je nám suchozemcům vzdálené a málo známé. Každý fotografický snímek, každé setkání je jedinečné a každý okamžik je neopakovatelný a nenávratný.
Po čtyřicet let jsem za každého počasí a v každém ročním období objevoval neznámý sladkovodní svět a jeho obyvatele. Uplaval jsem nekonečné kilometry nebo mrznul bez pohybu na hladině, protože jsem svojí přítomností nechtěl vyrušit tajemný rituál života ryb a shromažďoval jsem poznatky i fotografie. Fotografie jsou pořízeny pod vodou a bez počítačové animace.

Celý program festivalu zde http://www.kkuh.cz/slavnosti_festivaly/tsttt.php

 

Levák Bob - ®, 27.11.2008

Diskuse k bleskovce

N Martin M. - ® So 29.11.2008 9:46:11
Rozhovor s autorem vystavy - http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/fotograf-petr-ac-tsttt-rozhovor-20081129.html

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORUM ITM Clamshell 6 Compartments

Za 125
Praktická zavírací krabička z dílny firmy Korum. Je plně kompatibilní s ostatními doplňky Korum s označením ITM. Má 6 přihrádek na veškerou potřebnou bižuterii. Krabička je opatřena magnetickým zavíráním.


akce, rybareniEnigma Carp 3,6 m 2,75 lb

Za 1093
Populární třídílný kaprový prut, zesílený po celé délce opletem z dvanácti tenkých vláken. Blank je postavenz materiálu ExHRC65 carbon se zachováním tenkého průměru, ale velkých silových rezerv.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...