MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Něco ke globálním změnám klimatu

Kategorie: Všeobecné

Bude v budoucnu vůbec kde chytat?
www.lidovky.cz/stary-kontinent-ztraci-vodu-dgl-/ln_​noviny.asp?c=A080719_000123_ln_noviny_sko&klic=2265​84&mes=080719_0

 

JKL - ®, 19.7.2008

Diskuse k bleskovce

N JKL - ® Út 22.7.2008 8:25:38
Silvan: Jojo - tak tam o tom mluvili - byly tam krásné záběry, tuším z Číny, krasové oblasti, eroze .. K tomu komentář o celkových objemech, kubících plynu, ročním úbytku - a já na to koukal - a říkal si kam asi před nějakým tím časem sahala voda - taková idylka.
N Silvan - ® Po 21.7.2008 18:21:00
Ovšem mějme na paměti, že CO2 je základ fotosyntézy. Není to ve své podstatě článek nežádoucí, jen to otázka množství:-)
N JKL - ® Po 21.7.2008 17:17:55
hraji : Existuje také studie dokazující že vznik vyšších forem života byl umožněn navázáním CO2 na schránky mlžů, korálu etc. Působením kyselých dešťů se tyto usazené vrstvy opět přeměňují do původní formy ....
N JKL - ® Po 21.7.2008 17:14:24
Silvan : Přesně. Tak je to vlastně zmiňováno už níže. Biopaliva v téhle podobě byl nablblý pokus zvýšit odbyt zemědělské produkce. Pokud by byla jiná cesta výroby špiritusu - proč ne. Avšem kdyby byla v Rusku by o ní už věděli ... :-)
N hraji - ® Po 21.7.2008 16:23:54
Nejsem klimatolog ani ekologický aktivista, ale četl jsem článek, ve kterém se psalo, že světová moře produkují tolik CO2, že se o tom lidstvu ani nesní. A jedna sopečná erupce vyhodí za sekundu do vzduchu tolik "škodlivin", že to nestihne ani menší městečko okresního formátu za rok. Produkce biopaliv je cesta do slepé uličky. Prostě jedinou cestou je tak šíleně neplýtvat zdroji
N Silvan - ® Po 21.7.2008 16:12:14
JKL: já tam smajlík nemám. Vezměmež v úvahu, co se přes ty trávící trakty prokvasí vlákniny. Produkce GHG je poněkud globálnější.
Ad níže: ovšem biolíh je slepá cesta, očekávaná snížení GHG o 0,8% do 2015 = 960-1700 USD za tunu CO2. A to nebereme v úvahu cenu potravin a ornou půdu, deštné pralesy etc etc. Spíše je doporučováno řešit snížení ener. náročnosti a liberalizaci trhu se zdroji. Ovšem lesáci pracují na tvorbě lihu z celulózy, tak uvidíme:-)
N JKL - ® Po 21.7.2008 15:41:30
Silvan: Sice si děláš srandu - ale ona existuje teorie o změnách klimatu v minulosti v souvislosti s ohromnýmy stády býložravců zejména v Africe. :-) Ono je to takové pomotané ... :-))
Rex2 : Ano, máš venkoncem pravdu - ovšem je otázka, jestli na další devastaci planety budeme mít dost času. Ona si příroda nechá líbit hodně - ale co je moc je jaksi příliš.
N Silvan - ® Po 21.7.2008 14:52:38
Hlavním zdrojem skleníkových plynů jsou prdící bíci:

http://www.latimes.com/news/opinion/la-ed-methane15oct15,0,1365993.story

Takže, byť nemotorizován bez kouřících kamen, největším nepřímým přispěvatelem GHG je milovník stejků z argentinských býčků.
N Rex2 - ® Po 21.7.2008 14:42:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Vše se na Zemi opakuje. My taky jednou vymřeme jako dinosauři. Čas kdy je homo na světě není ani 5 minut z 1 hodiny existence naší modré planety. Tak proč zrovna my by jsme měli zníčit celou planetu. Vznik naší planety asi taky nebyl nijak pěkný. Statisíce let to tu vypadalo jako na Venuši dnes a pak se to tu začalo zelenat. my tu budeme ještě několik desítek let. Nemusíme mít strach že nám jednoho dne dojde ropa nebo uhlí. Tyto suroviny jsou ještě na Antarktidě, odkud je zakázáno je těžit. Je to taková naše rezerva si myslim. Mnoho ropy je ještě v hlubokých mořích a my furt nrvíme jak ji vytěžit. Jednou na to všechno přijdeme i jak je to s globálním oteplováním a jak se toho zbavíme. Skleníkový efekt nevytváří zase tak moc aut jako domy, které stále topí uhlím a tepelné elektrárny.
N JKL - ® Po 21.7.2008 9:11:13
LudvaBrno : Biopaliva jsou možná hodně perspektivní - ovšem je to otázka systému. Není asi rozumné vyrábět líh z obilnin - jejich pěstování je dost drahé. Máš pracvdu s naftařskou loby - podle mne se nedostanou na světlo mnohé technologie dokud bude v zemi aspoň barel té břečky. Ovšem - nesmí to fungovat tak, že padne politické rozhodnutí o přidání biosložky, rozdají se dotace na technologie kamarádům - a pak se začne skupovat obilí, samozřejmě tam, kde je nejlevnější. Panika v Asii, kde vlády prohlásily rýži za strategickou surovinu není placeným výmyslem. Co se týká skleníkových plynů - řepkový metylester, bionafta, není o moc lepší než klasika. A líh v benzínu nic nezlepšuje. Navíc při jeho výrobě spotřebujeme dost a dost energie. Takže - a to je můj názor, biopaliva ano, ovšem ne tak jako dosud. Mnohem přínosnější by byla biomasa - pro vytápění, tam by jakýsi efekt mohl být. A budoucnost? Snyd palivové články. A jádro. Bohužel - přímá fůze je jaksi v nedohlednu, alespoň pro širší využití.

[ Vstoupit do diskuse - 50 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Vozík Dynamic Carp Barrow

Za 2 899 Kč s DPH.
Vozík Dynamic vyniká ve své celkové použitelnosti, výborná rovnováha, vynikající stabilita při plném naložení a perfektní výkon v různém terénu. Volba mezi 1 a 2 koly!


akce, rybareniPreston Precision Power 50m

Za 115 Kč s DPH.
Vlasec vhodný na výrobů návazců zejména na feeder a plavanou. Tento vlasec se vyznačuje vyjímečnou měkkostí, vláčností a skvělou pevností v uzlu i tahu. Výborný vlasec v poměru ceny a výkonu. Je dodáván v několika různých průměrech. Návin 50 m. Pevnost je úváděna v uzlu!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
lovtour.cz lovtour.cz

Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.