MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Nutrie: Kus přírody, pečínka nebo budoucí problém?

Kategorie: Všeobecné

Hradec Králové - Na soutoku, v kuklenském náhonu, dokonce i v Piletickém potoce u Dopravního podniku se zabydlely nutrie. Není to důkaz zlepšujícího se životního prostředí. Nutrie se do polabské přírody dostanou pouze útěkem z domácího chovu. Příznivé klima posledních let jim umožňuje docela pohodlně přežívat...

http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/nutrie_priro​da.html

 

Hugo Fisher - ®, 15.4.2008

Diskuse k bleskovce

N Salmo1 - ® Út 22.4.2008 0:37:52
Jo,jo z těch fotek je přímo cítit ta divokost a ryzost přírody.Hlavně ty loudící očka ,už si připadám jako někde na klondike:-)
N Carlos - ® Po 21.4.2008 23:29:51
Fakt je, že dobře vyuzená nutrie je špičková lahůdka. Ale jinak je to roztomilé zvířátko a na Labi se vždycky těším na večer, až vyleze desetikilovej myšák z vody a začne loudit nějakou dobrotu.
N Maco - ® Po 21.4.2008 23:17:59
Přikládám jedno foto z Labe 31 u Hradce Králové.
Připlavala, kydla to u břehu a čuměla jestli něco dostane nebo co!
N feedeer - ® Po 21.4.2008 22:58:52
Já bych v tom žádný problém neviděl.Jako dlouhodobý chovatel nutií je myslím celkem dobře znám.Tak že je považuji za celkem neškodné co se rybí obsádky týká.S takovým norkem nebo kormoránem se nedá srovnat.Možná že někomu vadí její přítomnost při rybaření ale dá se docela snadno zahnat.Jinak se domnívám že se najde kromě přírodních nepřátel(pes,liška) i pár dobráků kteří se na její odchyt a následnou konzamaci zaměří a věřte že je to pochoutka.No a vzhledem k tomu že rozmnožování jsou potřeba obě pohlaví tak může být problém aby se obě v daném prostoru setkali.To jedině v případě že utekl párek(nebo byl umyslně vypuštěn).Jinak se ven dostanou pouze jedinci.Tak že v nějaké masové rozšíření nevěřím.
N Stanley 87 - ® St 16.4.2008 15:10:18
je jednu krmim.rikam ji Karel.pokazdy riplavala a nechala se krmit a nevadila mi.ted tam ma s sebou dalsi 3 kolegine a 4 nutrie uz udelaj poradnej bordel
N fofo - ® St 16.4.2008 14:52:51
Labe a dolní tok Ohře je zaplněnej.Lidi to na nějterých částech vod choděj přikrmovata a ta verběš je pak vodrzlá až hrůza....jednou s nima bude docela solidní problém.Mysli,že moc přirozených nepřátel tu nemaj,a tak se to bude množit,jak kobylky
N fofo - ® St 16.4.2008 14:51:06
..
N hroch2 - ® St 16.4.2008 12:51:39
Dobrá pečínka a začínající problém,ale všechno se dá řešit jak píše Lutra.... v této kolonii je asi 8-12 ks a takhle po nich vypadá asi 50 m břehu,to není úplně ok!!!!
N XJRista - ® St 16.4.2008 12:11:22
U nás jich je taky hodně,je to neodbytné zvíře které se nebojí,kolikrát mi to vlezlo až do kýble se žrádlem pro ryby,v letních měsících způsobuje neobvyklé záběry při kterých se v tichu rozléhá jekot brzdy navyjáku.....:-)).....chtělo by stím něco dělat,množí se to jak králíci a nechci ani domyslet co jich bude za pár let!!!
N Lutra - ® Út 15.4.2008 20:45:56
Je to přivandrovalec z Jižní Ameriky a tedy nepůvodní invazní druh. Stejné je to ale z ondatrou a na tu jsme si jaksi zvykli. Otázkou zůstává, co to udělá s našimi původními druhy a jaké napáchá škody na vodních stavbách. Vidím to tedy na budoucí problém. S tím odstřelem rybáři je to trošku problém. Pokud někdo rybaří v honitbě, kde je oprávněn k výkonu práva myslivosti, jde jen o to mít sebou loveckou zbraň. Ovšem zase by to měl být buď mysl. hospodář, nebo přísežná stráž aby mohl tyto vetřelce lovit. Nepadá v úvahu je lovit mimo svoji honitbu, nebo dokonce krátkou zbraní. Já osobně po opakovaných setkáních s norky a pod. uvažuji o pořízení malorážkové pistole, je to protizákonné ji k tomuto používat, ale není to moc slyšet.
N Knapík - ® Út 15.4.2008 16:37:52
A co takhle oprávnit rybáře k odlovu-odchytu nepůvodních druhů ve vodě a přilehlém okolí? určitě by se pár lidí našlo, spojení myslivosti a rybolovu k regulaci škůdců svépomocí.....
N Šlape to - ® Út 15.4.2008 16:18:46
Můj názor je ten ,že všeho moc škodí))) . Jsou to roztomilý zvířádka, ale začíná jich rapidně přibývat ....nemyslim si ,že je to původní druh tak to přírodě asi moc nepomůže.

[ Vstoupit do diskuse - 12 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPRESTON White Baits Tubs 0,3 l

Za 54
Skladné krabičky s děrovaným víčkem určené na veškeré živé nástrahy, partikl, pelety atd. K dostání v několik různých velikostech o různém objemu.


akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...