MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Hasiči vyprošťovali muže z bahna rybníka u Jestřabic

Kategorie: Všeobecné

Neobvyklá záchrana osoby byla ztížena hustou mlhou.
Dne 18.11.2006 v 00:11 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže z bahna rybníka u obce Jestřabice.
Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Morkovice-Slížany s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v bahně malého rybníka u přehrady uvízl muž, který se nedokázal sám vyhrabat.
Už samotný příjezd na místo zásahu byl pro hasiče komplikovaný. Silná mlha znemožňovala rychlejší přesun a hasiči se dostali k muži v nejjihozápadnějším cípu Zlínského kraje až po padesáti minutách od výjezdu. Muž byl nalezen uvízlý a vyčerpaný ve vrstvě bahna u místní přehrady.
Hasiči pomocí nastavovacího žebříku vytvořili přes bahno můstek, po kterém rozložili svou váhu a dostali se až k muži. Zraněný byl dvěma hasiči z bahna vyproštěn asi po patnácti minutách a odtažen ke břehu. Promočený a silně podchlazený byl předán posádce zdravotnické záchranné služby, která přijela z Kyjova. Muž strávil v bahně asi dvě hodiny, po kterých měl necitlivé nohy.
Z informací při zásahu bylo zjištěno, že muž z Brna se vracel z místní hospody do nedaleké chaty. Pod vlivem alkoholu sešel z cesty u přehrady a spadl mezi rákos rybníčku. Ve snaze vyhrabat se zpět zbloudil a zapadl do bahna. Po marné snaze dostat se ven nakonec uvízl v nepřekonatelné hmotě téměř po prsa.
Jeho kamarádi zavolali nejdříve na záchranu zdravotníky, kteří mu ale nemohli pomoct ani ve spolupráci s přivolanou hlídkou policie. Na místo proto museli vyjet profesionální hasiči. Přestože byl muž jen asi deset metrů od břehu, tak jeho vyproštění bylo velmi fyzicky namáhavé.
Po vytažení z bahna byl muž okamžitě vysvlečen a omyt. Po prvotním ošetření byl odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

 

švec - ®, 19.11.2006

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHobby fishing s Chyť a Pusť - Novinky z FOR FISHING 2017 (2. a 3. díl)

Nezaháleli jsme a máme pro vás hned dva další díly video seriálu Hobby Fishing s Chyť a pusť. Pokračujeme ve zpovídání velkých kaprařských značek a tentokrát jsme se zastavili u stánků firem Fox International, MIVARDI, Lowrance, Zfish a


akce, rybareniOblíbený bivak s obrovskou slevou!

Za 2700
Jeden z nejoblíbenějších bivaků v naší nabídce X2 Casa 2 nyní nabízíme se slevou 33% za pouhých 2.700 Kč! Opravdu skvělá cena...


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B