MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Brusel kvůli možnému zákazu zjišťuje, kolik olova zůstává po rybářích či myslivcích

Kategorie: Všeobecné

Evropská komise chce zjistit, nakolik přírodu poškozuje jedovaté olovo z mysliveckých nábojů nebo rybářských závaží. Evropská agentura pro chemické látky má proto vypracovat analýzu, a na jejím základě se rozhodne, zda bude používání olova dál povolené, případně se omezí nebo rovnou zakáže.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1873637-bru​sel-kvuli-moznemu-zakazu-zjistuje-kolik-olova-zusta​va-po-rybarich-ci-myslivcich

 

fotojakes - ®, 12.8.2016

Diskuse k bleskovce

N sliver - ® Čt 1.9.2016 20:56:45
Honza7 >> aha , tak to jooo
N tuzemak - ® Čt 1.9.2016 19:13:45
No a je po diškuzy....
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 19:12:33
sliver >> Koukám, že jsme z vodních toků skočili do úplně jiného prostředí. Psal jsi o POLÁCÍCH a zřejmě proto, že ČESKÝ zemědělec použije pesticidy a nebo herbicidy za to může POLSKO - to je úžasný, to dává logiku. Viděl jsi co se monitoruje v ovzduší, opravdu jsou tam těžké kovy - na které stanici to monitorují???????????????
Biodostupnost těžkých kovů obsažených v sedimentech - tento termín si nech patentovat. Opravdu mě už začíná unavovat tě doučovat v základních termínech chemie. Olovnaté ionty se mohou vyskytovat v roztocích - tato skupina je tedy rozpuštěná ve vodním sloupci, s přibývajícím časem na základě difuze se jeho koncentrace v nádrži časem vyrovná. Speciálně pro tebe - pokud budu rozpouštět cukr ve vodě, tak ten v kterékoliv části roztoku bude mít stejnou koncentraci - pokud ochutnáš z jakékoliv části tento roztok, bude stejně sladký. V sedimentech tedy tyto rozpuštěné látky nenajdeš.
Druhá část olovnatých iontů bude ve sraženinách - to jsou látky, které se velmi špatně rozpouští ve vodě. Tedy pokud je vytěžím společně se sedimentem a bude na zabezpečených skládkách - to jsou ty, které zajistí aby se nebezpečné látky nešířily dál, tak budou z biologického hlediska volně dostupné pro zapomenutého horníka, který vyfárá přes tento nános bahna.
Pokud jsi opravdu spolkl olovo pro ověření své teorie, že se jedná o absolutně inertní kov, tak se obávám, že už první příznaky neurologických problémů jsou vidět.
N sliver - ® Čt 1.9.2016 18:04:04
Honza7 >> aha , takže ve zplodinach po spalování fosilních paliv nejsou žádné tezke kovy , Slezskou pánvi k nám neproudi žádné zplodiny z Polska , protože oni dodržují všechny předpisy , stejně jako naši zemědělci nepoužívají v množství více než malém herbicidy a pesticidy , které samozřejmě neobsahují žádné tezke kovy , že .
Biodostupnost těžkých kovů obsaženych v sedimentech ? No to je jednoduche . T . Kovy tam obsazene , jsou tam jistym způsobem zakonzervovany a jejich biodostupnost se pohybuje na mizivych procentech . Při těžbě sedimentů se to docela meni .
To si asi děláš srandu , ne . Když někomu něco zdrazis tak , že to nemůže dělat , protože by zkrachoval , tak jsi to zastavil nebo jenom zdražil ?
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 15:15:23
sliver >> Tak postupně - olovo a jiné těžké kovy nemají nožičky. Tím chci říct, že těžko se k nám do ČR dostanou z Polska, protože všechny hlavní toky odtékají od nás do Polska a né naopak. Jestli by si měl někdo stěžovat, tak to budou Poláci. To stejné se bude týkat herbicidů a pesticidů.
Odtěžení sedimentů a biodostupnost obsažených sedimentů - tak to moc nechápu, měl by jsi to vyspecifikovat pod tím si může každý myslet něco jiného.
Ukládání sedimentů s ekologickou zátěží na určené skládky nezastavily odbahňování, ale prodražily a to jsou opravdu rozdílné pojmy.
Můj návrh byl jediný a to použít ochranné pouzdra a nebo nátěry, pokud tohle tebe zatěžuje, tak je mi Tě opravdu líto.
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 15:03:33
Slavíček >> Obal a nebo ochranný nátěr by měl na nádržích stačit, pokud aspoň jednou za třicet let dojde k odvozu sedimentů. S tím dalším co jsi uvedl souhlasím, akorát by každý měl začít tam kde sám může zastavit a nebo aspoň zpomalit zbytečnou ekologickou zátěž. Těžko můžeš zamezit, že někdo něco zapálí a nebo někde něco vylije, všichni by jsme měli začít u sebe. Pak lze očekávat celkově zlepšení.
N sliver - ® Čt 1.9.2016 9:33:36
Honza7 >> hele , já měl náhodou chemii ještě 2r na střední . Pokud jsi nepochopil nadsázku s tím svazem , nic nenadelam . Mi jen přijde usmevne zakazovat oluvka , když se na nás vali tuny těžkých kovů z Polska , z herbicidů , pesticidů atd atd . Navíc při odtezovani sedimentů přece může taky docházet k zvyseni biodostupnosti obsaženych těžkých kovů . A co ten zákaz ukládání jinam než na skládky škodlivého odpadu , vždyť kvůli toho se prakticky přestaly odbahnovat rybníky . Tvoje návrhy mi přijdou nerealne .
N Slavíček - ® Čt 1.9.2016 6:39:06
Honza7 >> V reálu by stačilo olovo pokryté možná odolným plastem . Jak dlouho by to vydrželo je otázka . Je zajímavý že unie řeší olovo ale bordel který sem vozili soudruzi od nich se nějak neřešil . Vezmi si pak když se to mělo uklidit tak ti raději někdo úmyslně zapálil . Neni to tak dlouho co bylo otrávený labe u Kolína .To by mě zajímalo jak to vyřešili úřady s tou firmou a jestli dostala aspoň pořádnou pokutu . Protože jediný co dnes vládne světu a většinu lidí zajímá jsou prachy . Hodně věcí mě sere ale nic s tím člověk neudělá
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 6:27:39
Slavíček >> Bavíme se o zavážejících loďkách s nosností 3 kg?
N Slavíček - ® Čt 1.9.2016 6:20:28
Honza7 >> V tom se určitě neschodnem jsem zásadně pro zákaz zavážení . Kde to povolili nebo je tam bezvládí je pouze bordel na vodě . U nás nejsou v tomhle rozumný ani tolerantní lidí.Tři pitonci jsou pak schopný zabrat vývozem i 20 h vodu .Teď mi prozraď jak je chceš donutit aby to vozili do max určené vzdálenosti ? Vezmi si rozdělávání ohňů úprava břehu kácení porostů všechno řád zakazuje a stejně to lidi dělají to nemluvě o úklidu bordelu po sobě
N Honza7 - ® Čt 1.9.2016 6:06:46
Slavíček >> Nejde tady o to co snese ryba, ale co dělat proto aby zde byla zdravá populace. V tom vidím základní rozdíl. Daleké hody se dají kompenzovat zavážením, tohle je pouze věc legislativy.
N Royale with Cheese 3 - ® Čt 1.9.2016 6:05:40
Honza7 >> smiř se s tím, že nejvíce řve ten, kdo toho nejméně ví. Hodně štěstí v přesvědčování těch, kdo chtějí neslyšet a nevidět.
Jsem pro zákaz olova, něco jsem si o tom už dřív přečetl.

[ Vstoupit do diskuse - 202 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Lineaeffe Red Strike

Za 900 Kč s DPH.
Kvalitní naviják s přední brzdou. Luxusní klička s korkovou rukojetí a kovové tělo navijáku v zajímavé kombinaci červeno-modré barvy. Ideál na přívlač a feeder.


akce, rybareniNovinka!! Krmítko Dynamic NGT Feeder

Za 24 Kč s DPH.
Dynamic feeder je především precizně zpracované krmítko určené na dlouhé a přesné hody.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...