MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Kvůli pitné vodě pro údolí chtějí spojit dva potoky v Jizerských horách.

Kategorie: Všeobecné

Přehrada v Josefově Dole, která je zdrojem pitné vody pro Liberec, vysychala během loňského horkého léta rekordním tempem. Povodí Labe uvažuje o tom, že do největší nádrže v Jizerských horách přivede v budoucnu vodu z mnohem většího území.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/povodi-labe-chce-svest-vodu​-z-potoku-do-prehrady-josefuv-dul-pl8-/liberec-zpra​vy.aspx?c=A160222_121339_liberec-zpravy_ddt

 

Milan 66 - ®, 24.2.2016

Diskuse k bleskovce

N Chosé 2 - ® St 24.2.2016 9:55:19
No potěš koště, takto zneužívat situace z loňského léta na úkor ChKO Jizerských Hor.. Voda chyběla na celém území našeho státu. Nějak mi v tom článku chybí, jak chtějí dostat pitnou vodu z Josefodolské přehrady za kopec na Frýdlantsko. Josefodolská přehrada má odtok pouze do Kamenice, nebo potom šachtou v omezené míře do Liberce. Bedřichovská přehrada zatím slouží i ke koupání. Zrychlení toku a spojení dvou potoků v naprosto zalesněné oblasti s kameným podložím a neudělat žádné škody? To už se zase myslí dopředu na dotace z Ministerstva Životního prostředí a fondů EU, balíku za projektovou dokumentaci včetně zapojení úspěšně lobující stavební firmy.

Však varovným hlasům s "celoživotní zkušeností" není třeba naslouchat? Viz:
http://liberec.idnes.cz/prehrada-josefuv-dul-hraz-p​ovoden-prutok-sous-voda-jizerske-hory-kamenice-1tx-​/liberec-zpravy.aspx?c=A140613_114644_liberec-zprav​y_ddt

Po nás potopa!!! To se může při vyšší sněhové pokrývce a následným táním s vyššími dešťovými srážkami docela lehce přihodit.
Co je potom horší? Nedostatek vody na Frýdlantsku, nebo nezadržitelná vlna vody údolím řeky Kamenice směřující na Tanvald a do Jizery beroucí lidem příbytky včetně životů!? Velkou vodu s možnými škodami po nepatřičných zásazích na území CHKO nelze vzít zpět!!! Poznámka, kterou měl patrně na mysli i autor článku p. Lubas.

http://cestovani.idnes.cz/vyroci-protrzene-prehrady​-ddf-/po-cesku.aspx?c=A130404_141438_liberec-zpravy​_ddt
N Mikulas - ® St 24.2.2016 9:20:25
Podobný model jako s povodněmi, vystrašte lidi, že je to vypláchne nebo že nebudou mít dost pitné vody a hurá, můžeme znásilnit přírodu, klidně i v CHKO. Ať už betonem nebo jinak. A za pár let to můžeme zas za spoustu peněz "revitalizovat".

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSensas Feeder křeslo London

Za 5 499 Kč s DPH.
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením


akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1 499 Kč s DPH.
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57