MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Darkovské moře - rekreační zóna s doly na dohled

Kategorie: Všeobecné

Nejvýznamnějším a ve společnosti nejdiskutovanějším rekultivačním projektem je oblast „Darkovského moře“ poblíž Karviné. Jde se o rekultivaci území dotčeného těžební činností o rozloze 145 hektarů, což z něj činí největší rekultivační projekt na Moravě a ve Slezsku, který má svým rozsahem v České republice srovnání pouze v rekultivacích po povrchové těžbě hnědého uhlí v severních Čechách. Celkové náklady projektu se vyšplhaly na zhruba 630 miliónů korun.

V průběhu dvanáctileté technické rekultivace (1997-2009) bylo přemístěno přes pět miliónů krychlových hlušiny, vytvarováno území a následně překryto zeminou. Aktuálně dochází v rámci biologické rekultivace k zatravňování ploch a vysazování stromů a dalším úpravám, které by měly lokalitu vrátit k rekreačnímu využití lidem z Karviné a přilehlých obcí.

http://www.okd.cz/cs/odpovedna-firma/nase-zivotni-p​rostredi/pripadove-studie/darkovske-more-rekreacni-​zona-s-doly-na-dohled

 

Bláža - ®, 30.1.2016

Diskuse k bleskovce

N leny82 - ® Po 1.2.2016 21:36:48
http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/lovit-v-kar​vinskem-mori-uz-jen-s-povolenkou-20151016.html
N leny82 - ® Po 1.2.2016 21:34:25
Už nám z moře udělali v loňském roce svazovku,takže pohoda :-)
N Shafi - ® Po 1.2.2016 8:07:57
Podle této části textu mi to nepříjde, jako moc aktuální:)
Díky rekultivacím vzniká nejvýznamnější rekreační oblast Karvinska
Po definitivním ukončení biologické rekultivace (zatravnění, výstavba dřevin), které se plánuje na rok 2014, bude oblast sloužit jako rekreační a sportovní zóna pro obyvatele Karviné a přilehlých obcí s rozlehlou vodní plochou, lesními porosty, loukami a přístupovou komunikací.
N PYTLAKS - ® Po 1.2.2016 6:11:30
záleží taky na tom kdo těch 630 mega zaplatil,jestli stát nebo okd jako viník vzniklé situace
N Honza7 - ® Ne 31.1.2016 19:00:47
Určitě je velice dobře, že v této průmyslové lokalitě vznikne další místo vhodné pro volnočasové aktivity včetně rybářského sportu. Čas, ale ukáže zda-li se podaří udržet kvalitu vody u Darkovského moře i při extrémním horkém počasí v letních měsících, aby tato nová rekreační zóna splnila svůj účel.

[ Vstoupit do diskuse - 5 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKvalitní čluny ZICO za nejlepší cenu na trhu !

Přemýšlíte že si na sezónu pořídíte nový člun? Časově omezená nabídka kvalitních člunů ZICO za nejlepší cenu na trhu!


akce, rybareniCralusso Feeder & Carp Line 300 m

Za 137 Kč s DPH.
Nový vlasec s nízkou průtažností určený pro milovníky lovu na feeder či klasickou kaprařinu. Potažení Fluoro-carbonem zajišťuje vlasci lepší nahazovací vlastnosti a lepší potápivost. Návin 300 m.