MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Kvalita vody v Labi se zlepšuje, stále ji ale zatěžují hnojiva

Kategorie: Všeobecné

Kvalita vody v Labi se za posledních 25 let výrazně zlepšila, značnou ekologickou zátěž ale stále představují zemědělská hnojiva. Po dnešním zasedání Mezinárodní komise pro ochranu Labe to řekl v Drážďanech její předseda Helge Wendenburg.

Podle Wendenburga žije nyní v řece přes sto druhů ryb, které v ní před 25 lety nebyly. "Chemické složení Labe se zlepšilo díky odstranění starých ekologických zátěží a omezení vypouštění odpadních vod," řekl Wendenburg. "Stále ale dochází k velkému zatížení Labe hnojivy, která nakonec končí v moři," dodal.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvalita-v​ody-v-labi-se-zlepsuje-stale-ji-ale-zatezuji-hnojiv​a

 

yvana - ®, 10.10.2015

Diskuse k bleskovce

N rover - ® Ne 11.10.2015 23:10:13
Chemické složení, ...jak uvažujeme, tak i konáme, resp. podobně vypadá výsledek toho našeho dlouhodobého snažení ku prospěchu "NÁS" přírody. Zase PLK za všechny peníze, ...to chemické složení vody v zátěži národního rybolovu, potažmo v tomto konkrétním pseudorevíru.
N Chosé 2 - ® Ne 11.10.2015 16:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
yvana >> Občas nám do toho Labe pošlou nějaké svinstvo i v dnešní době např. Poděbradka, ale čistota vody opticky je opravdu už o lével dále. I když nedávno v Ústí jsem si při vláčce všimnul ústící stoky do řeky s vodou měděné barvy. Kupodivu jsem se tam nesetkal s příslušníky podobné etnické skupiny, ale vydržel jsem tam tahat obstojné okouny 30+ i přes zápach, který se v tom místě linul.

No jak to máme s hnojivy? Když vidím sklizené, po zorání uvláčené pole, posypané bilým práškem, tak kde to asi může letos po zcela náhodném dešti asi skončit. Měl by konat také nějaký dozorový orgán v terénu bdící i nad našimi zemědělci. Ten by měl konat nejen na papíře, ošoupaných zadcích a loktů z kancelářských křesel, ničící si zrak když zrovna nespí čučením do tabulek v počítači :-(
N arnošt - ® Ne 11.10.2015 8:46:30
yvana >> Hlavně se nic tolik neřešilo jako dneska... :-)
N SallySalic - ® Ne 11.10.2015 7:38:03
Zdar
Když sem byl malý pamatuji si Labe v Polabí jako hnědou,špinavou,plnou bordelu,smrdici a bez známek života tekoucí stoku.Nenapadlo by nás něco z ni jist nebo se v letních měsících koupat...
Dnes už je vše jinak..nejednou jsme se již letos v řece koupaly..pod hladivou se prohání hejna rybek které pronásleduje nejeden dravec.Ryby z řeky už nesmrdi..Neříkám ze je to horskej potok ale zlepšení uzcite je)
N yvana - ® Ne 11.10.2015 6:38:14
arnošt >> Před 30 lety byla hlavně cítit voda,stačilo chytat okolo Neratovic.Vidíš dnešní děti by se v tom asi těžko kuoupali,asi jsme byli víc odolný:-)
N arnošt - ® Ne 11.10.2015 6:24:58
Je to tak.Dát si před 30ti lety v Labi chyceného cejna nebo okouna byla docela loterie.A že jich člověk pár na másle a na kmíně měl... :-)
Dneska už je to vidět i cítit,že se věci pohly k lepšímu.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška Large Carryal + Sada pro kapraře Zdarma!

Za 799
Dodáme do 24 hodin.Cestovní taška určena pro potřeby moderního rybáře, pohodlně do ní dáte vše potřebné na cesty za rybolovem. SADA PRO KAPRAŘE CARP COMBO TOOLS V CENĚ 472,- ZDARMA !!


akce, rybareniBivak SPX Plus Bivvy 2 Man

Za 6799
Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného.Ideální přístřešek pro dva rybáře odolné trubkové konstrukce a s odnímatelnou podlážkou na suchý zip. Dodáván se ....


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy