MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Vranovská přehrada odolává suchu. Hladina klesá každý den

Kategorie: Všeobecné

Vranovsko – Špatné hospodaření s vodou, nebývalý pokles hladiny, obnažené koryto řeky nad přehradou a možné potíže s čerpací stanicí ve Štítarech, odkud jde voda pro Třebíčsko. Takové hlasy je slyšet po letošním tropickém létě v okolí vranovské přehrady. Hladina totiž nyní klesla skoro na polovinu a po pláži k vodě je to několik desítek metrů oproti normálnímu stavu. „Letošní rok byl mimořádně suchý a stav vody v přehradě souvisí s tím, jak Povodí Moravy s vodou hospodaří během roku. Když je zjara dostatek srážek, měli by to brát vodohospodáři jako něco mimořádného," uvažoval šerif chatové osady Farářka Vítězslav Frank.
Zdroj: http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/vranovska-p​rehrada-odolava-suchu-hladina-klesa-kazdy-den-20151​002.html

 

Heiko - ®, 5.10.2015

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Út 6.10.2015 20:26:40
Já osobně patřím k velkým kritikům vodohospodářů, ale to co je uvedeno v článku, tak s tím moc nesouhlasím. Na jaře je tak trochu problém se rozhodnout jak velké zásoby vody držet v nádrži. Přijdou-li na jaře enormní deště, tak budeme vodohospodářům nadávat, že neměli dostatečně volnou kapacitu k zadržení povodňové vlny. Opačný problém byl už popsaný v zmiňovaném článku.
Řešení je opravdu v menších nádržích a rybnících plošně rozprostřených v krajině. Udrží dostatek spodní vody v každé části vytyčené oblasti a při dobré koordinaci daleko lépe zachytí vodu při vydatných deštích.
Tahle varianta je sice daleko náročnější na logistiku, ale je to výrazně efektivnější řešení při rozmarech počasí.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniJET FISH - Hotové boilie MYSTERY 20mm 250g akce!

Za 69 Kč s DPH.
Řada boilie vyrobená z naší dlouhodobě úspěšné boilie směsi. Skládá se z rybích mouček, enzymaticky upravených mořských mouček, extraktů, ptačích zobů a dalších surovin.


akce, rybareniSHIMANO Naviják Medium Baitrunner XT-A LC se slevou 35% !

Za 4 399 Kč s DPH.
Výkonný, nádherný a plný nejlepších technických vymožeností – to je nový Big Baitrunner, vybavený ještě AR-C cívkou a pomalou pokládkou vlasce Aerowrap II. Tato kombinace je zárukou maximálních odhozových vzdáleností a hmotností.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...