MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Vranovská přehrada odolává suchu. Hladina klesá každý den

Kategorie: Všeobecné

Vranovsko – Špatné hospodaření s vodou, nebývalý pokles hladiny, obnažené koryto řeky nad přehradou a možné potíže s čerpací stanicí ve Štítarech, odkud jde voda pro Třebíčsko. Takové hlasy je slyšet po letošním tropickém létě v okolí vranovské přehrady. Hladina totiž nyní klesla skoro na polovinu a po pláži k vodě je to několik desítek metrů oproti normálnímu stavu. „Letošní rok byl mimořádně suchý a stav vody v přehradě souvisí s tím, jak Povodí Moravy s vodou hospodaří během roku. Když je zjara dostatek srážek, měli by to brát vodohospodáři jako něco mimořádného," uvažoval šerif chatové osady Farářka Vítězslav Frank.
Zdroj: http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/vranovska-p​rehrada-odolava-suchu-hladina-klesa-kazdy-den-20151​002.html

 

Heiko - ®, 5.10.2015

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Út 6.10.2015 20:26:40
Já osobně patřím k velkým kritikům vodohospodářů, ale to co je uvedeno v článku, tak s tím moc nesouhlasím. Na jaře je tak trochu problém se rozhodnout jak velké zásoby vody držet v nádrži. Přijdou-li na jaře enormní deště, tak budeme vodohospodářům nadávat, že neměli dostatečně volnou kapacitu k zadržení povodňové vlny. Opačný problém byl už popsaný v zmiňovaném článku.
Řešení je opravdu v menších nádržích a rybnících plošně rozprostřených v krajině. Udrží dostatek spodní vody v každé části vytyčené oblasti a při dobré koordinaci daleko lépe zachytí vodu při vydatných deštích.
Tahle varianta je sice daleko náročnější na logistiku, ale je to výrazně efektivnější řešení při rozmarech počasí.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic stolek spider table (SLEVA 75%)

Za 199 Kč s DPH.
Praktický stolek, který může být připevněn na jakýkoliv stojan nebo na jakoukoliv vidličku.Umožní snadný přístup ke všemu drobnému vybavení, které je potřeba během nahazování, krmení raketou, nebo při výměně nástrahy. Rozměry 23×17 cm.


akce, rybareniFOX Vlasec Camo Soft Steel

Za 837 Kč s DPH.
Pro registrované zákazníky ještě o 5 % levnější! Camo steel soft prošel značnou proměnou a je nyní lepší, než kdykoliv předtím. Vůbec poprvé je k dispozici ve dvou maskovacích verzích a to - Světlá camo verze a Tmavá Camo verze.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby  NA SOUTOKU - Kralupy n.V. Rybářské potřeby NA SOUTOKU - Kralupy n.V.

Kralupy nad Vltavou, Žižkova 913