MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Liberec pozemky u Veseckého rybníka na Povodí Labe nepřevede

Kategorie: Všeobecné

Liberec nepřevede na Povodí Labe Vesecký rybník ani okolní pozemky. Revitalizaci území chce město zajistit samo. ČTK to řekl náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec).

Pro rybník loni od konce srpna platil skoro dva měsíce druhý povodňový stupeň kvůli narušené hrázi. Prosakovala přes ní voda a hrozilo protržení hráze. Protože rybník nemá funkční výpustní zařízení, voda se z něj musela přečerpávat čerpadly. Průsakům vody nakonec zamezila provizorní oprava, kdy se uvnitř hráze vytvořila pomocí plechové stěny další hráz. Povodí Labe na to chtělo navázat komplexní opravou hráze spojenou s vyčištěním rybníka, na výšku v něm je asi metr bahna. Patří mu ale jen hráz, zbytek je města. Státní podnik proto usiloval o převod pozemků, aby mohl na opravu za desítky milionů korun získat dotaci. Minulé vedení města převod podporovalo, současné od toho ustoupilo.
http://www.nase-voda.cz/liberec-pozemky-veseckeho-r​ybnika-na-povodi-labe-neprevede/

 

yvana - ®, 14.9.2015

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Chtěl bych touto cestou poděkovat za vstřícný ohlas k zaslání nějakých rybářských potřeb do sbírky pro mého kamaráda, kterou jsem zde na MRKu vyhlásil a touto cestou jsem mu chtěl v nezáviděníhodné...

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPreston Precision Power 50m

Za 115 Kč s DPH.
Vlasec vhodný na výrobů návazců zejména na feeder a plavanou. Tento vlasec se vyznačuje vyjímečnou měkkostí, vláčností a skvělou pevností v uzlu i tahu. Výborný vlasec v poměru ceny a výkonu. Je dodáván v několika různých průměrech. Návin 50 m. Pevnost je úváděna v uzlu!


akce, rybareniCralusso General Match 150m

Za 116 Kč s DPH.
Velmi spolehlivý vlasec s vysokou nosností, skvělou poddajností, zvýšenou odolností proti UV záření a oděru. Vhodný pro široké rybářské použití např. na feeder,plavanou, přívlač ale i na výrobu udiček na děličku. K dostání v několik různých průměrech, nosnost v tahu viz. foto níže. Návin 150 m.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Braunstar s.p. Rybářské potřeby - Braunstar s.p.

Ústí nad Labem, Moskevská 44