MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Povodí Moravy se odvolalo ve sporu o vyklizení pozemků na Vranově

Kategorie: Všeobecné

V pondělí 27. 4. 2015 podalo Povodí Moravy, s.p. odvolání proti zamítnutí předběžného opatření na vyklizení pozemků u vodní nádrže Vranov.

Pozemky, které jsou majetkem Povodí Moravy, s.p., bez oprávnění využívá OSOBNÍ LODNÍ DOPRAVA, s.r.o. podnikatele Martina Balíka a odmítá je přes opakované výzvy vyklidit. Přístaviště OSOBNÍ LODNÍ DOPRAVY, S. R. O. přitom blokuje jediný řádný přístup (tzv. svážnici) k vodní hladině, který správce vodního díla vybudoval pro složky integrovaného záchranného systému. Povodí Moravy, s.p. požádalo Okresní soud ve Znojmě o vydání předběžného opatření, které by podnikatele přinutilo pozemky urychleně vyklidit. Soud ale tomuto návrhu nevyhověl.

Okresní soud ve Znojmě ve svém zamítavém stanovisku uvádí, že Povodí Moravy, s.p. neosvědčilo potřebu zatímní úpravy poměrů mezi účastníky, a to především z toho důvodu, že nekonkretizovalo, jak by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti rekreantů a návštěvníků vodního díla Vranov v důsledku snížení operativnosti zásahu záchranných složek na vodním díle.

Ve svém dnešním odvolání státní podnik Povodí Moravy zdůvodňuje, proč je zpřístupnění svážnice nezbytné. Znovu zdůrazňuje fakt, že se jedná o jediné místo, kudy se dostanou složky integrovaného záchranného systému bez komplikací k vodní ploše. Podnikateli Martinu Balíkovi byly právě z tohoto důvodu opakovaně nabídnuty jiné lokality. Martin Balík ale veškeré nabídky odmítal a novou nájemní smlouvu se i přes snahy Povodí Moravy, s.p. uzavřít nepodařilo.

Po neúspěšných pokusech o smírné řešení podalo Povodí Moravy, s.p. na počátku září loňského roku žalobu na vyklizení předmětných nemovitostí u soudu prvního stupně. Žaloba byla s ohledem na podnikání OSOBNÍ LODNÍ DOPRAVY, s.r.o. podána na konci turistické sezóny a Povodí Moravy se domnívalo, že do začátku nové sezóny (duben/květen 2015) bude spor projednán alespoň u prvoinstančního soudu. Dosud však nebylo nařízeno ani úvodní jednání v dané věci. S blížícím se nástupem nové turistické sezóny bylo potřeba situaci řešit. Podání předběžného opatření považuje v tuto chvíli Povodí Moravy za nejrychlejší cestu k adekvátní ochraně a nastavení právních poměrů pro nadcházející sezónu.

http://www.pmo.cz/cz/media/aktuality/pm-podalo-odvo​lani-proti-zamitnuti-predbezneho-opatreni-na-vykliz​eni-pozemku-u-vodni-nadrze-vranov/

 

MAXXSKATER - ®, 27.4.2015

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
Giants Fishing Bivak CLX Bivvy 1 Man, Akce!

Za 3999
giants fishing bivak clx bivvy 1 man, akce!


akce, rybareniPrologic Set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76