MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Fakulta rybářství a ochrany vod finalistou soutěže Česká inovace 2014

Kategorie: Všeobecné

S projektem „Kaviár přátelský k jeseterům“ uspěla Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v soutěži Česká inovace 2014. Finalistou kategorie inovační nápad se stalo její výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz díky vynálezu metody, která umožňuje získat jikry z jikernačky jesetera velmi šetrnou mikrochirurgickou cestou, aniž by přitom vzácná ryba musela být usmrcena. Jeseter se právě kvůli honbě za kaviárem dostal na pokraj vyhynutí a je nejvíce ohroženou skupinou živočichů na zemi. Metoda vyvinutá vědci je celosvětově unikátní a pracoviště ji vede jako utajenou technologii.

http://www.budejckadrbna.cz/z-kraje/ceskobudejovick​o/fakulta-rybarstvi-a-ochrany-vod-finalistou-soutez​e-ceska-inovace-2014.html

 

JaMi - ®, 12.3.2015

Diskuse k bleskovce

N TEZAR - ® Čt 12.3.2015 23:08:08
Kéž by to těm jeseterum pomohlo-vždyt zabíjet rybu jen kvůli trošce jiker je docela zvrácený.Ale obávám se,že zajetý systém se obtížně změní.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTop Smáček Daiwa na candáty

Za 254 Kč s DPH.
Jeden z nejlepších smáčků na Candáty, který pravdu funguje.


akce, rybareniKvalitní a cenově dostupné elektromotory HASWING !!!

Za 2 200 Kč s DPH.
Nabízíme kompletní sortiment opravdu kvalitních, výkonných a přes to cenově velmi dostupných elektromotorů značky Haswing. skladem všechny modely včetně nejžádanějších 55lb za 4 700-,kč!!! i 2hp za 12 900-,kč.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...