MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (únor 2015)

Kategorie: Všeobecné

Pravidelné zasedání Republikové rady ČRS se konalo 5. února 2015. Hlavními body programu byla informace o rozdělení tržeb celosvazového rybolovu, prodeji členských známek a celosvazových povolenek k rybolovu v roce 2014 a v neposlední řadě také projednání novely Jednacího řádu ČRS.

Přestože byl očekáván (v souladu s vývojem několika posledních let) mírný pokles počtu prodávaných celosvazových povolenek, byly nakonec loňské zdroje k rozdělení nepatrně vyšší, než v předchozím roce. Pokud bude tento trend pokračovat, mohou rybáři očekávat příznivý dopad i na zarybnění rybářských revírů.

Pozitivní byl v loňském roce i vývoj členské základny, o němž dává zcela přesný přehled množství prodaných členských známek. Počet členů byl v loňském roce pouze o 213 rybářů (tzn. 0,1%) nižší, než v roce 2013, podstatné ovšem je zvýšení členské základny v kategorii dětí do 15 let o 597 (3,1%).

Rada schválila předložené úpravy jednacího řádu s tím, že právní komise provede v únoru ještě revizi jeho příloh a doplní požadovaný „sazebník trestů“ za porušení pravidel rybolovu. Jednací řád bude poté k dispozici na webových stránkách Rady a pro potřeby organizačních jednotek ČRS bude spolu se Stanovami ČRS jako obvykle vydán v jedné brožurce.

http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

Jarda Š. - ®, 16.2.2015

Diskuse k bleskovce

N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 16:48:13
computerfish >> Že to je orgán kolektivní je dáno tím, že dle stanov rozhoduje hlasováním na zasedáních. Kdyby to nebyl orgán kolektivní, tak by stanovy určovaly, že funkcionáři rozhodují samostatně v jim přidělených kompetencích.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 16:34:22
hraji >> Nejsem odborník na právo, tuším, že máš pravdu. Hledal jsem ve stanovách, jestli je to orgán kolektivní nebo individuální není určeno.
N hraji - ® Út 17.2.2015 16:01:18
computerfish >> něco mi říká, že rada ČRS je kolektivní orgán.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 15:59:11
Jarda Š. - 17.2.2015 12:43:58 >Aha, pochopil jsem to správně, že se někam vytratila osobní zodpovědnost za svá rozhodnutí. Čili špatná rozhodnutí včetně jednotlivců zůstanou navždy v anonymitě?
N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 12:43:58
computerfish >> Výsledky hlasování jsou uváděny v zápisech ze zasedání Rady, které se v plném znění rozesílají kromě jejích členů i na sekretariáty územních svazů. V zápisu ale stačí pouze uvádět, jakým poměrem hlasů bylo usnesení schváleno (případně byl návrh odmítnut), který člen byl proti, se dá ze zápisu zjistit, když svůj nesouhlas v diskusi zdůvodnil. Na webu ČRS jsou zveřejňovány stručné výtahy ze zápisů ze zasedání Rady.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 9:12:10
V profilu máš profesi právník. Mohu se proto zeptat na jednu věc. Mám šanci se dozvědět jak jednotliví členové Rady ČRS při určitých klíčových rozhodnutích hlasovali? Nikde jsem tuto informaci nedohledal. Pokud znáš odpověď, děkuji za ni.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybarenivýhodný set 1+1 okuma ceymar baitfeeder cmbf

Za 2 398 Kč s DPH.
Kvalitní naviják který je vybaven výkonnou přední brzdou odpovídající velikosti a spolehlivým freespool volnoběžným systémem cívky pro dokonalou prezentaci návnady. Nyní pouze u nás v akci 1+1+vlasec ZDARMA za bezkonkurenční cenu!


akce, rybareniCralusso General Match 150m

Za 116 Kč s DPH.
Velmi spolehlivý vlasec s vysokou nosností, skvělou poddajností, zvýšenou odolností proti UV záření a oděru. Vhodný pro široké rybářské použití např. na feeder,plavanou, přívlač ale i na výrobu udiček na děličku. K dostání v několik různých průměrech, nosnost v tahu viz. foto níže. Návin 150 m.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...