MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (únor 2015)

Kategorie: Všeobecné

Pravidelné zasedání Republikové rady ČRS se konalo 5. února 2015. Hlavními body programu byla informace o rozdělení tržeb celosvazového rybolovu, prodeji členských známek a celosvazových povolenek k rybolovu v roce 2014 a v neposlední řadě také projednání novely Jednacího řádu ČRS.

Přestože byl očekáván (v souladu s vývojem několika posledních let) mírný pokles počtu prodávaných celosvazových povolenek, byly nakonec loňské zdroje k rozdělení nepatrně vyšší, než v předchozím roce. Pokud bude tento trend pokračovat, mohou rybáři očekávat příznivý dopad i na zarybnění rybářských revírů.

Pozitivní byl v loňském roce i vývoj členské základny, o němž dává zcela přesný přehled množství prodaných členských známek. Počet členů byl v loňském roce pouze o 213 rybářů (tzn. 0,1%) nižší, než v roce 2013, podstatné ovšem je zvýšení členské základny v kategorii dětí do 15 let o 597 (3,1%).

Rada schválila předložené úpravy jednacího řádu s tím, že právní komise provede v únoru ještě revizi jeho příloh a doplní požadovaný „sazebník trestů“ za porušení pravidel rybolovu. Jednací řád bude poté k dispozici na webových stránkách Rady a pro potřeby organizačních jednotek ČRS bude spolu se Stanovami ČRS jako obvykle vydán v jedné brožurce.

http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

Jarda Š. - ®, 16.2.2015

Diskuse k bleskovce

N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 16:48:13
computerfish >> Že to je orgán kolektivní je dáno tím, že dle stanov rozhoduje hlasováním na zasedáních. Kdyby to nebyl orgán kolektivní, tak by stanovy určovaly, že funkcionáři rozhodují samostatně v jim přidělených kompetencích.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 16:34:22
hraji >> Nejsem odborník na právo, tuším, že máš pravdu. Hledal jsem ve stanovách, jestli je to orgán kolektivní nebo individuální není určeno.
N hraji - ® Út 17.2.2015 16:01:18
computerfish >> něco mi říká, že rada ČRS je kolektivní orgán.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 15:59:11
Jarda Š. - 17.2.2015 12:43:58 >Aha, pochopil jsem to správně, že se někam vytratila osobní zodpovědnost za svá rozhodnutí. Čili špatná rozhodnutí včetně jednotlivců zůstanou navždy v anonymitě?
N Jarda Š. - ® Út 17.2.2015 12:43:58
computerfish >> Výsledky hlasování jsou uváděny v zápisech ze zasedání Rady, které se v plném znění rozesílají kromě jejích členů i na sekretariáty územních svazů. V zápisu ale stačí pouze uvádět, jakým poměrem hlasů bylo usnesení schváleno (případně byl návrh odmítnut), který člen byl proti, se dá ze zápisu zjistit, když svůj nesouhlas v diskusi zdůvodnil. Na webu ČRS jsou zveřejňovány stručné výtahy ze zápisů ze zasedání Rady.
N computerfish - ® Út 17.2.2015 9:12:10
V profilu máš profesi právník. Mohu se proto zeptat na jednu věc. Mám šanci se dozvědět jak jednotliví členové Rady ČRS při určitých klíčových rozhodnutích hlasovali? Nikde jsem tuto informaci nedohledal. Pokud znáš odpověď, děkuji za ni.

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChyť a pusť Pelety kukuřičné CSL s dírou 900g

Za 84
Dodáme do 24 hodin.Kapři je velice rádi vyhledávají pro jejich specifickou vůni pražených kukuřičných zrn. U nás máte 100% jistotu, že vždy koupíte čerstvé pelety.


akce, rybareniNový Smáček Drsek menší

Za 10
Zcela nová imitace malé rybičky. Top nástraha na pstruhy a okouny.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen