MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Výtěr mníků v Borových Ladách na Šumavě.

Kategorie: Všeobecné

V rybí líhni šumavského národního parku vytírají mníka jednovousého. Tato jediná tuzemská treskovitá ryba se totiž obvykle rozmnožuje v mrazivých dnech na přelomu roku.
Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/vytirani-mnika-jednovous​eho-dik-/budejovice-zpravy.aspx?c=A150109_2129718_b​udejovice-zpravy_jkr

 

Čík - ®, 11.1.2015

Diskuse k bleskovce

N Tomáš - Tom - ® Po 19.1.2015 12:17:08
Názory typu,že mník je škodná už tady byly před 60 lety a dopadlo to tak,že naše generace mníka živého v mládí nikdy neviděla. Dokonce si myslím,že i dneska bude tak maximálně 10% rybářů,kteří se mohou pochlubit tím,že tuto rybu někdy chytili. Byl bych velice opatrný v hodnocení škodlivosti mníka už jenom vzhledem k provedeným rozborům potravy. Dneska už se přichází i na to,že ani tloušť na pstruhovkách neškodí tak jak se myslelo a je pozitivní pro vodu jako zdroj potravy pro potočáka. Osobně ho hodnotím jako nádhernou a ušlechtilou rybu, kterou je potřeba v našich vodách udržet.
N PYTLAKS - ® Po 19.1.2015 10:37:26
venybit >> jenom aby to byl mník
N Soulfish - ® Út 13.1.2015 9:33:59
venybit >> Pane kolego, ty nás trochu lakuješ :o)

Ono když člověk kouká na tu špičku u fídru a pozná co je proud a co ryba, tak to většinou nemá nikterak hluboko a normálně se to dá rukou/peánem vytáhnout.
N venybit - ® Po 12.1.2015 18:06:55
Tak ono Ohře je velké ,o jakej usek jde si nechám pro sebe to je samozřejmostí. Ale chtěl jsem tím říct že není o co stát, kam to nasadili, tak to roste jak pominuté a stejně tak se to i množí . Dorůstá vesměs malých velikostí kolem 20cm ale zato jich jsou na některých místech desítky,musej vyžrat všechnu potravu . Ríká tam v tom videu že čistěj řeku ,s tím souhlasím akorát někde až moc.A opravdu mě nepříde moc zábavné tahat 15cm mníky kteří hltaj snad víc než okouni a chycenej mník = háček až někde .... to je prakticky jistota ukousnutí. V pohodě si během pár sekund poradí s rybyčkou stejně velkou jako je on sám ,prostě do sebe nasouká 10cm plotičku jak nic .Jinak já to neberu , ryby jím ale jen hodně málo a co chytím to pustím .Ale jinak vím že mají moc dobré maso.
N rybomil - ® Po 12.1.2015 17:47:19
Eli >> to asi všici víme, kolega se s nima zřejmě nesere, stejně jako maďaři, uříznou lískáč, na hák filátko z kapře a pěkně povázat na špagát


N Eli - ® Po 12.1.2015 16:54:57
venybit >> ještě napiš o jaký úsek se jedná a brzy máš po problému...:(
N venybit - ® Po 12.1.2015 12:06:36
Pěkné ,ale je to verbež .Před lety to vysadili na Ohře ,množí se to tam a je jich tam až hrůza. V noci na rybyčku na některejch místech skorem není šance chytit candáta,jen to tam hodíte a už je na tom mník ,maj tak do 40cm . Ale vetšinou tak 25-35cm .O rousnici ani nemuvě to taháte 10-15cm Mníky a mají to pokaždé zažrané tak ,že to jedině ukousnout.Tyhle jsou skorem černí , na Ohři jsou hnědý.Ale jak říkám je to verbež.
N chřenovák - ® Ne 11.1.2015 22:24:30
Videjko

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS-Tekutý dip Carptrack Amino ELITE STRAWBERRY 150ml akce!

Za 279 Kč s DPH.
Impozantní dipy z naší produkce. Plně kompatibilní se všemi našimi příchutěmi boilie. Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


akce, rybareniNASH Prut kaprový ENTITY 12" 2,75lb se slevou 30% !

Za 2 599 Kč s DPH.
Není pochyb o tom, že v některých ohledech jsou to ty nejpozoruhodnější pruty, jaké kdy Kevin Nash navrhl.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...