MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Pytláci na Víru

Kategorie: Všeobecné

Zaměstnanci Povodí Moravy, s.p. ve spolupráci s Policií ČR včera zajistili na VD Vír dva pytláky, kteří z nádrže vylovili osm kusů dravých ryb. PM předalo případ Vodoprávnímu úřadu v Bystřici nad Pernštejnem. Pachatelům hrozí za spáchání přestupku několikatisícová pokuta. „Škoda, kterou způsobili se sice pohybuje v řádech jednotek tisíc korun a přestupek se zdá bagatelní. Svým vstupem do prvního ochranného pásma vodárenské nádrže však porušili zákony naší země a vytváří svou činností rizika pro kvalitu vody i poškození účelové rybí obsádky nádrže, na kterou PM vynakládá nemalé finanční prostředky,“ řekl generální ředitel PM Jan Hodovský. Povodí Moravy, s.p. provádí pravidelné kontroly ochranných pásem vodních nádrží, které jsou zaměřené na porušování zákazu vstupu a rybolovu. Od července letošního roku PM zaznamenalo devět závažných porušení zákazu vstupu do I. ochranného pásma a rybolovu.

http://www.pmo.cz/cz/media/aktuality/pytlaci-vylovi​li-z-viru-velke-mnozstvi-ryb/

 

yvana - ®, 2.12.2014

Diskuse k bleskovce

N Chosé 2 - ® Pá 12.12.2014 11:52:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
F.T.M. >> Národnost jsem neřešil, jen jsem byl připraven na příspěvky typu: "To museli být nějaká účka"! Však jak zde cokoliv nadneseš, měl by být člověk připraven ne jenom jako skaut ( Buď připraven). Ale raději jako u soudu. Cokoliv řekneš, může být použito proti tobě :-o))
N F.T.M. - ® Pá 12.12.2014 6:49:51
yvana >> Na Víru se dělal kontrolní odlov speciální lodí cca. 5let nazpět možná déle on ten čas letí, kdy na to přivezli speciální loď. Bylo to součástí nějakého výzkumného projektu, kdy se jednalo snad o kvalitu vody, ale nevím to přesně.
N F.T.M. - ® Pá 12.12.2014 6:40:35
Chosé 2 >> Národnost vůbec neřeš, prostý fakt je, že tam chodí pytlačit místní z okolí. Mám tam z tátovy strany rodinu, tak vím jak to tam chodí :-))))) Když občas někoho chytí, tak je to většinou přespolní, který nezná místní poměry.
N ,,X" - ® Út 9.12.2014 10:04:29
yvana >> Co je na tom divnýho, prostě píšu anonymně vy Sherloci...:D
N Mrakoš - ® Po 8.12.2014 19:28:56
"Kontrolní odlov" provádí Kuba Wagner na vodárenských nádržích běžně. Kamarád mu občas dělal průvodce.
N Stavba - ® Po 8.12.2014 19:10:05
o zadnej kontrolni odlov se nejedna. navic to pise v uvozovkach...... proste to tam mistni masi ve velkym na kseft.... tak jako i na jinych prehradach
N yvana - ® Po 8.12.2014 18:29:53
kakr >> Ahoj,tak nějak vím,jak se ty odlovy dělají,ale co mi hlava nebere,proč by je dělali v noci.
N computerfish - ® Po 8.12.2014 18:26:51
yvana >> Jeden jsem zažil na Želivce ještě z dob fujtajblových, má pravdu v tom, že se braly hlavně dravé ryby a posílají na rozbor. Byl nastražený přes noc vězenec. Ale dravé ryby jsem se nedočkal.
N kakr - ® Po 8.12.2014 18:24:27
yvana >>
Kontrolní odlovy se dělají do tenat, táhnout síť za lodí na Víru je zcela mimo mísu, navíc potmě.
Zřejmě je zpráva převzata z agentury JPP:-))
N yvana - ® Po 8.12.2014 18:17:59
computerfish >> Ahoj,já fakt ještě neviděla kontrolní odlov,ale je divný,že se dneska zaregistroval a první příspěvek je tady.
N computerfish - ® Po 8.12.2014 18:16:01
yvana >> V noci pytlačí ti místní. Kontrolní odlov se dělá úplně jinak. Možná potrefená husa.......... nebo jen ironická poznámka.

[ Vstoupit do diskuse - 91 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Sada Nádobí (SLEVA 52 %)

Za 1 045 Kč s DPH.
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport. Rovnoměrné vedení tepla. Jednoduše se čistí.


akce, rybareniKORDA Booster-Dip Goo

Za 420 Kč s DPH.
Korda Goo je dip, booster atraktor a zvýrazňovač v jednom. Oblak, který vychází z nástrahy, která byla potřena s Goo, musíte vidět, aby jste uvěřili a právě díky němu je Goo tak revoluční. Tato tajemná kapalina obsahuje pečlivě vyvážené atraktory a chuťové stimulátory.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60