MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Znečištění pstruhových revírů na Lužické Nise a úhyn ryb

Kategorie: Všeobecné

Na konci srpna došlo k výraznému znečištění pstruhových rybářských revírů na říčce Lužická Nisa, v úseku pod městem Liberec až k Hrádku nad Nisou. Znečištění bylo bohužel doprovázeno masivním úhynem ryb, zejména pstruha duhového, pstruha obecného a lipana podhorního. Pstruhové revíry na Lužické Nise jsou oblíbené a hojně navštěvované a rybáři projevují zájem o další vývoj zarybňování v příštích letech.

V době znečištění řeky jsme obdrželi informaci o technické závadě v technologii čistírny odpadních vod SČVaK v Liberci, která byla oznámena ze strany této vodárenské společnosti České inspekci životního prostředí. Protože jsme neměli informace o jiném zdroji znečištění a jeho charakter odpovídal splaškovým vodám komunálního typu, požádali jsme SČVaK Liberec o náhradu škody, respektive příspěvek na znovuzarybnění řeky. Obdrželi jsme však odpověď, že tato společnost nezpůsobila žádných škod, jež by měly s úhynem ryb souvislost! Tím bylo zároveň také nepřímo zamítnuto společné jednání o problematice dlouhodobého vlivu odpadní komunální vody vypouštěné po čištění z ČOV do řeky a možnost spolupráce k zabránění dalších obdobných případů.

Budeme proto usilovat prostřednictvím orgánů státní správy o prevenci znečišťování a zároveň účinné řešení havarijních případů tak, aby Lužická Nisa mohla být i v budoucnu užívána jako kvalitní pruhový rybářský revír.

Zde můžeme závěrem také uvést, že příkladný přístup v pomoci populacím ryb znečištěných vod a smluvní spolupráci jsme vyjednali např. u společností Unipetrol Litvínov na řece Bílině nebo Lovochemie Lovosice na řece Labi.

http://www.crsusti.cz/cs/aktuality

 

fotojakes - ®, 20.11.2014

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce roku 2017 snížení ceny u Echolotů Deeper

Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného.Akce roku 2017 snížení ceny u nahazovacích Echolotů Deeper.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack WORM UP 1kg akce!

Za 356 Kč s DPH.
Směs je mimořádná tím,že Imperial Baits použil jako první výrobce boilie na trhu speciální a vysoce atraktivní larvy letajícího hmyzu (Hermetia)!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a