MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Inspekci se nepodařilo odhalit viníka otravy ryb v Liberci

Kategorie: Všeobecné

České inspekci životního prostředí (ČIŽP) se nepodařilo odhalit viníka úhynu ryb v Nise v Liberci. Stovky lipanů a pstruhů uhynuly na konci srpna v šestikilometrovém úseku mezi čistírnou odpadních vod v Liberci a Andělskou horou u Chrastavy.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/inspekci-​se-nepodarilo-odhalit-vinika-otravy-ryb-v-liberci

 

rover - ®, 9.10.2014

Diskuse k bleskovce

N Stilet - ® Po 13.10.2014 13:25:56
hraji >> Bohužel máš velkou pravdu. Něco z nedávné praxe, co naznačí jak jsou ty situace nejednoznačně hodnotitelné:
-Majitel hospody na konci dědiny (otrava 40 m PO a Vranka, celkem cca30 ks) měl smůlu, protože za ním už nikdo žádný kanál neměl ( navíc si vlastní blbostí zabil mikroflóru v biostanici) měl základ pokutu 50 000,- od ŽP.
- Šofér, co se s plnou Tatrou dřeva skutálel ze svahu dostal taky 50 000,- (nafta) byla to vlásečnice a ryby OK, ale strach o studně a spodní vodu.
- Úhyn na soukromém chovu - léto, malý průtok, opravy koryta a průtrž - těch testů vody i ryb a i tak nelze na nikoho ukázat.
- Oprava hlavního toku a bagrista si pod velikým jezem "vyhrál"s přesným horizontálním vyrovnáním dna na délku 50, jenže ryby v následném spodním useku se neměly jak dostat do hlubiny jezu a slunce s nedostatkem kyslíku to uzavřely. Nedostatek kyslíku - byl důvod úhynu, ale prokázat souvislost je nemožné.
- Úhyn Síha (kusy nad 1/2 kg) v přehradě - pouze tento druh celkem cca 50 ks, testy bez otravy jednoznačně nedali přehřátou vody s deficitem kyslíku - koho trestat - MO, že jimi obohatila vodu, přestože to není právě chytlavá ryba?
....
N MAXXSKATER - ® Ne 12.10.2014 14:26:04
Martin M. >> Když jsem ještě dělal na čistírně odpadních vod, tak u nás měli lidi z Povodí Labe měřák, pro který si jezdili pravidelně jednou za týden, aby si zkontrolovali kvalitu námi vypouštěné vody zpět do řeky. Kdykoliv se něco stalo, že byly otráveny třeba ryby nebo jiní vodní živočichové, tak chlapi z Povodí Labe okamžitě přijeli, aby bylo jasné, zdali šlo o naše zavinění. Jak to funguje jinde, tak to nevím.
N Martin M. - ® Ne 12.10.2014 14:22:34
Kdyz ridici jezdi moc rychle, postavi tam PCR radar.

Vim o tom prdlacku, ale nezajimal se nekdo o moznostech online monitoringu kvality nasich vody? Podniky Povodi, rybarske svazy ...

http://www.envitech-bohemia.cz/files/011-voda/staci​onarni/datalink/physeo/physeo-en.pdf
N Chosé 2 - ® Pá 10.10.2014 10:50:32
Dvě bleskovky o jedné věci a každá trochu jiná.Vlastně o tom, jak to zde chodí a trochu vysvětlení, proč je Liberec nejzadluženějším městem republiky.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/priroda/_zprava/v-nise​-na-liberecku-uhynuly-stovky-ryb-zrejme-kvuli-porus​e-v-cistirne-vod

http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=34296
N Bušák - ® Pá 10.10.2014 10:38:21
rover - >> prostě na to se rou,a nebo to dostali řádně zaplacený a dělají mrtvýho brouka
N TM - ® Pá 10.10.2014 10:30:13
hraji >> To, co píšeš je právě ta liknavost a nezájem. To, že ryba je mrtvá je ok. Stačí poslat včas zamražený vzorek na SVÚ a výsledek se dozvíš. A je řada látek, které zůstanou v sedimentu, takže není pravda, že voda odteče a nic se nenajde. Ano, voda se naředí, ale problém je zjistitelný v řádu hodin celkem spolehlivě.
N hraji - ® Čt 9.10.2014 15:57:40
Mám pocit, že většina přispívajících nemá vůbec o tom, jak a co se dá zjistit, žádné ponětí, ale o to více je radikální.
Když zavolají rybáři inspektora ČIŽP v okamžiku, kdy mrtvé ryby již plavou, tedy jsou mrtvé již několik hodin, ve vodě se nedá zjistit nic, ta je už dávno odteklá. Když se podaří identifikovat, že voda s neznámou chemikálií vytekla z kanalizační výpustě XY, do které ovšem ústí kanalizační přípojky z tisíců míst, jak pokračovat? A když se zjistí, že se ryby udusily, protože látky vypláchnuté do toku způsobily kritický pokles rozpuštěného kyslíku, jak zjisti, odkud a kdo?
Poraďte. Ale zapomeňte prosím na Kriminálku New York.
N Mates PB - ® Čt 9.10.2014 15:53:13
MAXXSKATER >> Mě ne, mě to nepřekvapilo.
N MAXXSKATER - ® Čt 9.10.2014 15:52:06
Neříkejte, že tenhle výsledek někoho překvapil ... :-(
N Fishky - ® Čt 9.10.2014 15:50:17
...nepodařilo? V pohodě, okamžitě pro neschopnost propustit inspektory a při další otravě by si to panáčci rozmysleli, jak jednoduché.
N Jarin - ® Čt 9.10.2014 15:32:18
Kokos , ale najhoršie, že je to jak cez kopirak, či je to v Liberci, alebo v Poprade = odseru to pstruhy a lipne atdd... nikto nič nevyšetrí - pachatel neexistuje! a maju ho pod nosom.
N Mates PB - ® Čt 9.10.2014 15:31:33
Nikoho nezajímá pár smradlavejch ryb a pár nasranejch rybářů.
N TM - ® Čt 9.10.2014 15:26:51
Nekonečný příběh.... Inspekce ?? K smíchu.... Ono je potřeba chtít problém řešit.... Osobní zkušenost z několika otrav na Mohelce. Nikdo nikdy nic nenašel, nikdo nikdy na nikoho neukázal. Ve vzorcích se taky nikdy nic nenašlo, jen to stálo prachy (nejen organizaci) a běhání - výsledek - mrtvé ryby..
N Pr3v1t3k - ® Čt 9.10.2014 15:03:25
Tyvle...nepodařilo se odhalit..tak pod čističkou chcípaj ryby...a ono je třeba odhalovat...bože to je blbost..

[ Vstoupit do diskuse - 14 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
https://www.nasoutokushop.cz/maximalni-vyprodej

Největší výprodej rybářských potřeb.


akce, rybareni20% sleva na celý sortiment x2!

Stovky výrobků značky X2 za mimořádnou cenu! Pestrý sortiment této značky pro všechny rybáře Vám tento týden přinášíme se slevou minimálně 20%. Vybere si úplně každý!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Drakar - cestovní agentura Drakar - cestovní agentura

Zabýváme se zprostředkováním rybářských pobytů, a to konkrétně ve Švédsku a Norsku. Naši specializací nejsou masové zájezdy, ale nabízíme...