MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Dobrovolníci už vysbírali z břehů řek a nádrží 8 tun odpadu

Kategorie: Všeobecné

Ochránci přírody, rybáři, školy, dobrovolní hasiči a zástupci různých zájmových sdružení už vysbírali spolu se zaměstnanci Povodí Moravy, s.p. na 8 tun odpadu. Odpad tvořily hlavně pet lahve, plastové obaly, sklo a staré pneumatiky. Akci s názvem „My pro vodu – voda pro nás“ zahájil management podniku 27. března čištěním Hloučely u Prostějova. Dobrovolníci pokračovali o víkendu úklidem okolí Nových Mlýnů, Plumlovské přehrady, vodního díla Letovice, řeky Moravy v Olomouci nebo Bratrušovského potoka v Šumperku. Plošné čištění předem vytipovaných říčních úseků bude pokračovat 4. dubna, kdy zaměstnanci PM vyčistí okolí řeky Bečvy ve Vsetíně. V sobotu 5. dubna vyčistí dobrovolníci například okolí řeky Svitavy v Brně nebo okolí řeky Dyje v Břeclavi.

Státní podnik Povodí Moravy chce akci opakovat každoročně na přelomu března a dubna a aktivněji tak přispět k čistému okolí potoků a řek.

http://www.pmo.cz/cz/media/tiskove-zpravy/dobrovoln​ici-uz-vysbirali-z-brehu-rek-a-nadrzi-10-tun-odpadu​/

 

fotojakes - ®, 3.4.2014

Diskuse k bleskovce

N arnošt - ® Čt 3.4.2014 17:49:09
Každá takováto akce je super,ovšem kde se u vody vezme osm tun odpadků,to mě hlava nebere.Jako kdyby nebyly na každém kroku popelnice nebo kontejnery na tříděný odpad... :((

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniHáčky Fox S-Kuro - AKCE

Za 109 Kč s DPH.
Spolehlivé háčky za super cenu. Balení 10ks.


akce, rybareniMikbaits - Spiceman WS2

Za 160 Kč s DPH.
WS2 boilie bylo původně vyvíjeno jako zimní speciál (Winter Special), ale jak jsme během testování zjistili, je skvělý 365 dní v roce, tedy celou sezónu. Na rozdíl od klasického Spicemana je ještě více kořeněný, mnohem rozpustnější a tím i mnohem rychlejší.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....