MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Extrémně teplá zima děsí myslivce, zemědělce i chovatele ryb

Kategorie: Všeobecné

Extrémně teplá zima přeje sportovním rybářům či návštěvníkům zoo. Naopak jejich následků se obávají chovatelé ryb, myslivci i zemědělci.

http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/extremne-​tepla-zima-desi-myslivce-zemedelce-i-chovatele-ryb

 

rover - ®, 20.1.2014

Diskuse k bleskovce

N brambůrek.9 - ® Po 20.1.2014 22:08:44
Adˇbude jaké koliv počasí stejně bude všechno špatně. Je to jako z korunou když koruna jde dolů je to špatně a když začne jít na horu je to také špatně a tak je to v této zemy v každém odvětví. :-(

N splavek - ® Po 20.1.2014 19:16:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
nofish >> Ještě jsem chtěl napsat,že příroda se stím popasuje,jen mi lidé stím máme problém,protože už to neumíme jinak a hlavně nechceme to umět jinak než jsme zvyklí.
N nofish - ® Po 20.1.2014 19:16:08
splavek >> souhlasím se vším cos napsal. A to také vystihuje tento článek. Podobu loga a záměr jistě pochopíš http://necyklopedie.wikia.com/wiki/TV_Hovna
N splavek - ® Po 20.1.2014 19:13:26
nofish >> No divnější,ony teplotní výkyvy nejsou jen problém dneška,tak to nějak funguje od nepaměti,občas tak,občas onak.Jen se mi zdá,že spíš teď se to nějak víc medializuje,propírá a straší se.Zvláště mistři tohoto jsou zprávaři na Nově,mě ty jejich zprávy připadají jako propojení bulváru,triviální osvěty a školy vaření z eklhaftních surovin,popřípadě jiné piškuntálie.Lidi tomu celkem dost podléhají,takže tím vzniká celkem histerie,mezi cílovou skupinou sledovatelů těchto zpráv.
N nofish - ® Po 20.1.2014 19:07:10
splavek >> já tě chápu. Máš pravdu. Paradoxně, i mi by v práci teď vyhovovaly spíš teploty pod nulou. Ale tyhle "zprávy" v médiích, to je pořád to samé dokola. HOrko, zima, vítr, sucho, mokro. Zima přijde. Byla vždycky. Otázka je jaká a na jak dlouho. Děláme venku, ne v klimatizované fabrice u pásu a tak člověk musí počítat s tím, že to počasí je rok od roka divnější.
N splavek - ® Po 20.1.2014 19:00:33
nofish >> Problém s teplou zimou je,třeba u nás v práci,dělám v ovocných sadech a v podstatě ovocné dřeviny neukončili pořádně vegetaci.Jsou plné vody,problém může nastat,když přijdou mrazy moc rychle.Další problém může být třeba u rybízů(rybízy raši samy o sobě celkem brzy),kdy mohou předčasně narašit pupeny a pak bác ho mráz....atd...atd...je po úrodě a co pak,zisky jsou v prdeli,mi třeba na pracáku.Ikdyž na druhou stranu můj děda vždycky říkal,že :"žádná zima ještě nezhnila".Tak uvidíme.
N rover - ® Po 20.1.2014 18:52:07
nofish >> Kdyby jsou chyby, a co se má dostavit, se dostaví. Ani já nemám rád nářky, ovšem své investice si pohlídám zodpovědně. Někdy se zdá, že modrá planeta bez lidí, by fungovala daleko lépe :-)
N nofish - ® Po 20.1.2014 11:19:47
rover >> kdyby bylo -20 tak zemědělci řvou že je moc velká zima, myslivci to samé a rybáři taky.
Pamatuji si podobnou zimu před léty. Na prd bylo že se pak únorový mráz dostavil Ale zima jako taková moc nebyla. Ryby byly úplně v pohodě a dokonce se krmilo o měsíc dříve než obvykle.
N venca1 - ® Po 20.1.2014 11:18:57
rover >> Ono to je přesně podle starého vtipu. Co je největší nepřítel pro zemědělce? Jaro , léto, podzim a zima.
N rover - ® Po 20.1.2014 11:15:41
nofish >> Za vším stojí peníze, to je jasné, ...z pohledu "majitelů" tyto obavy chápu, také nemám zrovna radost, když dlouholetá práce vyjde nakonec vniveč. Ale štěstí přeje připraveným, to je také pravda :-)
N nofish - ® Po 20.1.2014 11:00:05
rover - >> Člověe, už to sem nedávej :-) Vždyť to je pořád to samé dokola. Moc sněhu/málo sněhu. Moc teplo/ velká zima. Hodně vody/málo vody. Hlavně aby se pořád mluvilo a pak bude "státe, my o tom říkali, dávej dotace"...

[ Vstoupit do diskuse - 11 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017! Naviják LA VIDA!

Série lehkých univerzálních navijáků MIKADO LA VIDA FD se představuje s vysoce jakostním chodem a velice poutavým designem v krásně jasně zelené barvě.


akce, rybareniPelzer návazcová svlékací šňůrka Carp Shark Skin

Za 399 Kč s DPH.
Potahovaná pletená šňůrka na návazce, vhodná pro klasicé a kombinované návazce a ideální volba proti zamotání návazců


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...