MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (listopad 2013)

Kategorie: Všeobecné

Republiková rada se sešla na svém pravidelném zasedání 7. listopadu 2013. Úvodní část jednání byla věnována činnosti mládeže a rybářskému sportu. Přizvaní předsedové odboru mládeže a sportovních odborů informovali členy Rady o konaných akcích a dosažených výsledcích v roce 2013. Český rybářský svaz sdružuje zhruba 20 tisíc dětí do 15 let a 6 tisíc mládeže 15-18 let. Jiří Marek, předseda odboru mládeže uvedl, že stěžejními akcemi jsou tradičně soutěž Zlatá udice (letos konaná v Hradci Králové), letní tábor rybářské mládeže ve Smetanově Lhotě a každoroční podzimní setkání mládeže, které letos úspěšně uspořádal územní svaz m. Prahy. Dětem z rybářských kroužků, kterých je v rámci ČRS více jak 600, se věnuje přes 800 vedoucích. Seznam rybářských kroužků, včetně potřebných kontaktů na vedoucí, je zejména pro rodiče malých rybářů k dispozici na www.rybsvaz.cz.

Z prezentací předsedů sportovních odborů (rybolovná technika, lov ryb udicí – přívlač, plavaná a muška) vyplynulo, že letošní rok byl z hlediska úspěchů na světových šampionátech velmi příznivý, reprezentanti ČRS získali mnoho medailí jak v jednotlivcích, tak v družstvech. Za zdůraznění stojí mimořádné výsledky hendikepovaných rybářů, kteří získali na mistrovství světa v Bosně a Hercegovině 1. místo v soutěží týmů i všechny tři medaile v jednotlivcích. Konkrétní výsledky naleznou případní zájemci opět na zmíněném svazovém webu, informace o umístění našich reprezentantů byly průběžně zveřejňovány v aktualitách.

V rámci kontroly usnesení vyslechla Rada ČRS informaci jednatele o řešení problematiky výdeje rybářských lístků. Na základě poslední schůzky představitelů MZe a ČRS by mělo MZe připravit nové, jednodušší podmínky pro školení a ověřování znalostí zájemců o první rybářský lístek.

V dalším bodu jednání informoval Branislav Ličko, rybářský hospodář na revírech v užívání Rady ČRS o plnění zarybňovacích plánů revírů ÚN Orlík, ÚN Trnávka, Veslařský kanál Račice a Morava 24. Zarybnění sice ještě nebylo zcela dokončeno, probíhá však podle schválených finančních limitů a stanovená zarybňovací povinnost bude u většiny druhů ryb splněna. Výjimkou je pstruhová Morava 24, kde bylo vysazování přerušeno z důvodu diagnostikování nebezpečné virové nákazy lososovitých ryb (VHS) v povodí. Od poloviny letošního roku doplnil uvedené revíry Rady ČRS pronajatý rybník Dolejší ve Zvíkovském Podhradí, využívaný v rybníkářském režimu s lovem ryb na udici. Přestože je malý výměrou a má jen lokální význam, poskytuje v turisticky navštěvované lokalitě sice drobnou, ale vítanou možnost rybolovu a přispívá k propagaci ČRS.

Rada dále schválila plán práce na rok 2014, který počítá s deseti řádnými zasedáními a s termínem XV. Republikového sněmu 22. 11. 2014. Sněm bude tentokrát volební a ukončí čtyřleté funkční období.

Předseda hospodářského odboru Ondřej Slavík informoval Radu o výsledcích výjezdního zasedání odboru na Šumavě. Hlavním projednávaným tématem bylo hospodaření na pstruhových revírech, členové odboru si prohlédli líheň Národního parku Šumava v Borové Ladě a seznámili se s rybářským obhospodařováním toků na území NP Šumava. S ohledem na klesající stavy populací původních druhů ryb pstruhových vod, zejména lipana podhorního, navrhl odbor uspořádat v roce 2014 svazovou konferenci na téma současnost a perspektivy hospodaření na pstruhových revírech.

V závěru zasedání podal jednatel ČRS obvyklou informaci o aktivitách vedení ČRS a pracovníků sekretariátu Rady od minulého zasedání (viz. informace pod čarou). Za samostatnou zmínku stojí účast místopředsedy ČRS Miloše Urycha na zasedání prezidia Evropské rybářské federace (EAF) v Paříži, která sdružuje rybářské svazy z 11 zemí Evropy. Na zasedání byly projednány prioritní úkoly přidělené jednotlivým členským svazům, zajímavá byla i prezentace Francouzského rybářského svazu o nově zaváděném způsobu prodeje (zatím jen pstruhových) povolenek k rybolovu elektronickou cestou (vše prostřednictvím internetu). Došlo i k personálním změnám - z funkce odstoupil prezident EAF Ferenc Szalay z důvodu zvolení prezidentem CIPS (mezinárodní federace rybářského sportu), vedením EAF do voleb v příštím roce byl pověřen český zástupce Otakar Brož, EAF proto bude mít po tu dobu administrativní sídlo v Praze, na adrese Rady ČRS.

Příští schůze Rady se bude konat 5. prosince 2013.

Jan Štípek, jednatel ČRS

http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

fotojakes - ®, 13.11.2013

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCralusso Method Power quick snap

Za 84
Nový produkt sloužící zejména pro lov na method feeder ale i klasickou položenou. Tento produkt Vám umožní velmi rychlou a pohodlnou výměnu návazce a zároveň chrání uzel před poškozením od krmítka. Balení obsahuje 6 ks.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack ELITE 1kg akce!

Za 399
Exkluzivní směs založená na 100% rozpustných rybích moučkách, obrovském množství skvělých rozpustných atraktorů a spousta dalších lahůdek je doplněna tím nejlepším z řady tekutých složek : esencí Elite, Carptrack Liquid Aminem a několika tajnými složkami.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...