MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Do Libereckého kraje se vrací vydry. Rybáři jsou z nich ale nešťastní

Kategorie: Všeobecné

Kdysi vyhubená vydra říční se vrací do Krkonoš a zabydluje se v celém Libereckém kraji. Ochránci přírody se z jejího návratu radují, rybáři v ní ale vidí nebezpečného soupeře. Vydry patří v Česku mezi kriticky ohrožené živočichy. V posledních době jich však utěšeně přibývá.

http://liberec.idnes.cz/clanek.aspx?c=A130521_15212​9_liberec-zpravy_ous

 

rover - ®, 23.5.2013

Diskuse k bleskovce

N SlavnýLovecPampalini - ® Út 28.5.2013 14:26:53
Mates PB >> rozemlet a zadělat do boiljísu jinak to nevidim
N Stopař - ® Út 28.5.2013 8:05:23
Mates PB >> Přesně jak píšeš.V našem státě to je zcela normální že se utrácej dotace za úplné zhovadilosti a potom se vydají dotace na nápravu škod z původních dotací a tak dokola a pro přírodu to je ohromnej zásah kterej je tak hlubokej že příroda se s tím jen tak nesrovná.
Nerad se koukám k sousedům a napodobuju je ale v ledas čem mají ti naši sousedé pravdu a dělají to mnohem lépe.
N Mates PB - ® Út 28.5.2013 7:42:57
SlavnýLovecPampalini >> No, nějak se ty dotace musí zužitkovat, spousta lidí se na tom spraví finančně. Ještě pořád jsou v budgetu peníze na rovnání a bagrování (čti znásilňování) řek. Až tyto dojdou, spojí se opět pár chytrých hlav, udělá se budget nový na zakrucování a zpřírodňování řek a pojedeme zase znovu od začátku. Dobrej článek je o tom v posledním Raubířství, taky jsou tam fotky revitalizace po česku a po bavorsku.
N SlavnýLovecPampalini - ® Po 27.5.2013 15:17:47
mimochodem každej den jezdim z Varnsdorfu do Liberce a nazpátek vlakem přes Hrádek, Chrastavu, Machnín... dříve tam bývala krásná řeka, dneska se to reguluje jak o život(každej den tam stojej bagry a řeka je zkalená(což rybám taky nepřidá), některý úseky jsou úplně zničený... nevím jestli tohle je zrovna vhodný prostředek proti povodním, já myslím že kdyby se dalo pár chytrých hlav dohromady, tak by to šlo udělat i jinak
N SlavnýLovecPampalini - ® Po 27.5.2013 15:13:07
Každej dobrej hospodář se snaží vyhubit škodnou, jenom tady jí krmí. Regulace je potřeba, ale tu obstarávají rybáři, takže potočák se v dnešní době prakticky nemůže přemnožit. Ať si jsou na větších tocích, ale malý říčky vyhuběj, protože stavy potočáků jsou tak nízké, že se nestačí obnovovat nové generace. Když připočtu přirozený úhyn, ryby odnesené rybáři, regulaci toků, nedostatek přirozené potravy, znečištění, tak se nemá co vytírat. Navíc vydra, volavka, kormorán jsou predátoři, kteří zabijí spoustu ryb i bez toho aby je sežrali, takže v konečném důsledku jich zabijí mnohem víc.
N kanydza11 - ® Po 27.5.2013 14:46:45
MO Frýdlant :)Nevím jestli tam hlavně škodí Vydry! Už by se některý lidi měli zamyslet jestli už to nedělají moc dlouho a hlavně proč z té organizace skoro všichni utekli
N Chosé 2 - ® Po 27.5.2013 12:35:04
pfly >> Máš pravdu kolego.To už před lety postihlo produkční rybáře v Jižních Čechách, no ale možný úbytek ryb v podvědomí MŽP nebyl důležitý. I dnes pokud to není ryba soukromá nebo produkční, tak v hlavách státních úředníků je to ryba ničí. Možná na počátku stála popularizace televizního serálu ve Večerníčku o Vydrýskovi. Rázem dostali roztomilá zvířátka zelenou. Kam vítr tam plášť, to je pořád do kola.
N pfly - ® Po 27.5.2013 8:50:10
Chosé 2 >> Možná bývalo...
Ale v tom článku mají zásadní chybu a sice že je kriticky ohrožená.To platilo tak možná před 15lety.Jako obvykle legislativa chrápe,stejně jako u kormouše.
Jediné pozitivum proti kormoránovi je,že hodně velké škody udělá vydra jen ve zhuštěných obsádkách.Na běžných tocích přeci jen funguje ještě teritoriální chování.Takže hlavu v pejru z toho budou mít hlavně produkční rybáři.
N Mates PB - ® Po 27.5.2013 8:48:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover >> Já bych i mohl eventuelně o Frýdlandském hospodaření například na řece Smědé i něco napsat, ale nemá to za mák smyslu. Ale doufám, že za to hospodaření jednou někdo shoří v pekle podélně i příčně.

I když před chvílí jsem se dočetl, že za všechno můžou kormoráni, volavky, vydry a v neposlední řadě i poláci :-)))) No a já bych ještě přidal imperialisty a jaro, léto, podzim a zimu.
N Mates PB - ® Po 27.5.2013 8:46:38
pfly >> ÁÁÁÁÁ cha cháááá :-)))


Přeju vydrám hodně štěstíčka a ať se jim u nás líbí.
N rover - ® Po 27.5.2013 8:45:41
Mates PB >> Na frýdlantských sádkách, které jsou mimochodem uprostřed města, by se to určitě spočítat dalo :-)

[ Vstoupit do diskuse - 21 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Umrti

S litosti Vam oznamujeme,že nas dne 18.11.2016 opustil naš dlohiletý přìtel,rybàř pan
JIŘÍ LINKA
V organizaci působil od roku 1977 a od roku 1985 jako jednatel.
Přejeme...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni20% sleva na všechno! Pouze tuto neděli!

Již tuto neděli budete mít opravdu poslední šanci na výhodný vánoční nákup za bezkonkurenční ceny! Pouze tento den zlevníme celý náš sortiment o 20%. Prohlédněte si naši nabídku, dobře se připravte a dlouho neváhejte! ;-) Více se o akci dozvíte zde: https://goo.gl/49LWKc


akce, rybareniSensas Feeder křeslo Team Luxe

Za 2 899 Kč s DPH.
Speciální feederové křeslo s kompletním vybavením.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134