MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Stavidla na dělící hrázi Jordánu jsou plně funkční

Kategorie: Všeobecné

Byla provedena zkouška funkčnosti stavidel na dělící hrázi. Stavidla, která jsou dimenzována na převod až šesti vteřinových kubíků vody, zajistí možnost operativní regulace výšky vodní hladiny v horní polovině nádrže. Dnešní test potvrdil funkčnost objektu stavidel. Pod dřevěnou skluzavku, která převádí vodu dál od paty hráze, bude ještě navezeno objemnější kamenivo. To zajistí potřebnou stabilitu prostoru za dělící hrází a zabrání jejímu možnému rozebírání vypouštěnou vodou. Tímto krokem jsou ukončena včechna opatření k lepší manipulaci s vysokými přítoky. Pokračuje vypouštění vody z nádrže (gravitačně přes štolu a pokud to umožní podmínky, budou nasazena i čerpadla), společně s Košínskou nádržií bude uzavřen i rybník Malý Jordán a bude se pokračovat v práci ve štole. Stavaři nadále přemisťují vytěžený sediment na mezideponii u Sokolské plovárny. V úterý bude obnoveno jeho ukládání do prostoru bývalé pískovny Hůrka u Plané nad Lužnicí. Vzorky sedimentu podle odborné expertizy splňují podmínky pro ukládání v této lokalitě. V práci pokračují archeologové, kteří věnují pozornost zejména průzkumu pravého břehu nádrže. Pyrotechnici budou v příštích dnech dohlížet na odbahňování na levém břehu. Na korunách vrb na návodní straně hlavní hráze byl proveden zdravotní řez. Opatření je důležité pro to, aby stromy v pořádku přečkaly období, kdy budou mít kvůli vypuštěné nádrži omezený příjem vody.

Stav vodní hladiny: horní nádrž 421,49 cm dolní nádrž neměřena

http://www.taborcz.cz/aktuality-souvisejici-s-proje​ktem/d-9229/p1=9764

 

JaMi - ®, 26.3.2013

Diskuse k bleskovce

N R.P. - ® Čt 28.3.2013 16:45:05
trochu pozdě

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKřeslo Feeder Master

Za 3 217 Kč s DPH.
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného a balného.Značkou Mivardi od základu navržené multifunkční křeslo s prodlouženým opěradlem a důmyslným systémem volitelných bočních adaptérů na stolky, držáky a další příslušenství.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino ELITE 150ml akce!

Za 295 Kč s DPH.
Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby

Rybářský e-shop s maximálními službami pro zákazníky. Rychlé dodání, široký výběr, snadná orientace na stránkách, skvělý slevový a věrnostní...