MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ryby vraj nemôžu cítiť bolesť

Kategorie: Všeobecné

Vo svete už roky prebieha debata, či je športové rybárstvo zbytočne krutý šport a či pri ňom ryby lovené na háčik a následne vypúšťané späť do vody, zbytočne netrpia.

http://vat.pravda.sk/zem/clanok/256038-ryby-vraj-ne​mozu-citit-bolest/

http://www.total-fishing.com/phpbb3/download/file.p​hp?id=293

http://www.matchfishingmagazine.com/news/item/1315-​fish-dont-feel-pain

 

vanuz - ®, 18.1.2013

Diskuse k bleskovce

N Woohooo - ® Út 22.1.2013 15:56:38
Kdyz vemu den bezneho Cecha napr ... od rana co vstanu az po ulehnuti do postele ... kdyby se tu vypsalo vse co pouziju za ten den ... co mam u sebe nebo si obleknu ... co snim ... skoro vse me vyjde ze tim trpi planeta nebo zvirata ... takze tak :))) prijde me pokrytecke, sobecke a projev vlastni malosti se tady kasat a hrat si na ochrance ... at jde nekdo zit v souladu s prirodou jako jeste nejake kmeny nekde ziji pak budu mit uctu k takovemu postoji ... tohle je jen tema kde se kazdy chce vzdy ukazat v nejlepsim svetle slova smyslu jak rekl hezky Donutil v Cernych baronech :)))
N MISO* - ® Út 22.1.2013 15:41:15
ryba zrejme skutocne nevnima bolest v takom rozsahu, ako ju pozna clovek. To ale neznamena, ze seknuta ryba ktoru heverujeme z vody nevnima nic, alebo ze jej je to jedno. Posobi jej to utrpenie, ktore clovek nedokaze zospovedne posudit. Navyse ak rybu omacavame na suchu x minut kym si ju vyfotime do alba, tiez sice nekrici, ale dusi sa. Asi tak ako keby niekto cloveku stale ponaral hlavu do vody. Samo o sebe to neboli, ale clovek sa dusi az sa utopi. Nie je to prijemny pocit.
Kazdy rybolov, ktoreho ucelom nie je chytit rybu za ucelom jej konzumacie je zvratenost a tyranie zvierat.
N Venca888 - ® Út 22.1.2013 15:35:41
naprostá většina živejch tvorů cítí bolest... je to jeden ze základních prvků jejich vybavenosti pro přežití. Otázkou je spíš definice bolesti. My ji vnímáme jako něco z čeho máme strach, co nás děsí... v reálu je to pouze nástroj k tomu, abysme byli schopný reagovat na něco, co nás ohrožuje.
N Venca888 - ® Út 22.1.2013 15:31:11
pro carp >> když ti zaseknu do prdele hák, na kterym bude závaží stahující tě do propasti, tak se taky budeš snažit nedovolit tomu závaží, aby tě stáhlo... ale těžko by se dalo říct, že tě ten hák v zadku nebude bolet. prostě tě jen pud sebezáchovy donutí tu bolest překonat v zájmu nějakýho vyššího cíle... :-)
N CarpHouser - ® So 19.1.2013 6:30:59
osprey >> Což by se dalo shrnout do věty, "ryba má smůlu, že jsme tady my " :o))
N pro carp - ® So 19.1.2013 5:43:57
Já si myslim že zaseklá ryba která defakto bojuje o život tu bolest nevnímá.
N bremic - ® So 19.1.2013 3:15:17
arnošt >> ....tak ho píchni do němé tváře (Pekařův císař)
N rover - ® So 19.1.2013 1:06:27
osprey >> Bavíš mě, ...v dobrém slova smyslu ! Prezentace tvých myšlenek, aspoň pro mě, hovoří za vše. Jen občas sleduji, čtu, ...selektuji :-)
N osprey - ® So 19.1.2013 0:43:16
rover >> Co na tom tvrzení stačí? Co považuješ za mlžení? A docela by mě zajímalo, jak ses stal znalcem mojí povahy.
N Hrdobec - ® So 19.1.2013 0:18:07
věřim že ryba bolest nedokáže vnímat,aspon ne tak jak si ji člověk představuje. Utvrzuje mě v tom skutečnost,že bez větších potíží dokáže vzdorovat zaseknuta háčkem i několik desítek minut a to by rozhodně žádný tvor na světě,jenž bolest vnímá nemohl dokázat,to zkrátka není možné,přesto dle mne vlak nejede :-)
N rover - ® So 19.1.2013 0:00:38
osprey >> Stačí tvé tvrzení, že "ryba není kámoš" . Nějak mi to, promiň, k tobě nepasuje, ...a troufnu si klidně navíc říci, že z podstaty vlastní povahy záměrně mlžíš.
N osprey - ® Pá 18.1.2013 23:48:57
rover >> To dělám často, když se pokouším smrsknout spoustu úvah do pár řádek. A ve větě o tom, že rybařina je nejušlechtilejší týrání zvířat, si protiřečím zcela záměrně. Ostatně celá rybařina je ranec podivných protikladů.

Pokud chceš dál diskutovat, diskutuj - najdi slabiny mých tvrzení, rozeber je, nabídni alternativy, prezentuj svůj názor. V opačném případě beru tvé příspěvky pouze jako projev nesouhlasu, na což máš nezadatelné právo a nijak mě to nepohoršuje.
Strohý charakter tvého sdělení ovšem budí dojem, že o rozsáhlejší debatu nemáš zájem.
N rover - ® Pá 18.1.2013 23:09:30
osprey >> Protiřečíš si ...
N marmyš - ® Pá 18.1.2013 23:07:03
osprey >> Od nepaměti se muži předháněli,kdo je větší lovec. Zatím pořád je výhodnější si to dokazovat na rybách,jak na ženách.:-)
N osprey - ® Pá 18.1.2013 23:02:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
marmyš >> Já tvrdím, že je to nejušlechtilejší týrání zvířat.

Nechytám ryby na počet, pro mě je rybařina důležitá jako proces - být u vody, vnímat věci kolem, snažit se ulovit nějakou zajímavou rybu a tak. A jsou chvíle, kdy je lepší nechytat.

Ryba není kámoš. Spíš jen živý tvor, jehož lovem si z titulu nadřazené inteligence něco dokazujem.

[ Vstoupit do diskuse - 35 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPřístřešek Fox Supa Brolly 60” MK2 Camo

Za 5 990 Kč s DPH.
Výprodej přístřešku Supa Brolly 60” MK2 Camo od firmy Fox. Neváhejte poslední 1ks skladem za vynikající cenu. Poštovné zdarma !!!


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Tekutý dip Carptrack Amino BANANA 150ml

Za 248 Kč s DPH.
Pro maximální efekt ponořte vaši nástrahu na 24hodin do dipu. Ideální záležitost pro krátkodobé výpravy nebo pro období se slabší aktivitou kaprů.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a