MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ve Strakonicích dokončena protipovodňová opatření.

Kategorie: Všeobecné

Povodí Vltavy dokončilo stavbu protipovodňových opatření ve Strakonicích, město teď bude chráněné před stoletou vodou. Dnes to oznámila mluvčí povodí Michaela Pohůnková.

Stavba zvýšila kapacitu koryta řeky Otavy a Volyňky až úroveň stoletých povodní.
Více na :
http://www.nase-voda.cz/strakonice-jsou-chranene-pr​ed-stoletou-povodni/

 

Rybatorstr - ®, 11.12.2012

Diskuse k bleskovce

N rover - ® St 12.12.2012 22:47:43
osprey >> Také díky, ...určitě ne :-)
N osprey - ® St 12.12.2012 22:46:45
rover >> Jasný. Diskuze pěkná, díky a dneska končím.

Snad jsme neplkali naposled.
N rover - ® St 12.12.2012 22:44:08
osprey >> I pryskyřník může o něčem vypovídat, o tom žádná, ...nelze ovšem dle jednoho "vzorku" bajzem srovnat všechno. Svět se holt mění, ... OK, nic proti.
N osprey - ® St 12.12.2012 22:38:23
rover >> Ještě taková jedna věc - v porovnání se Sázavou a vůbec většinou řek je do Otavy víc vidět. Proto není třeba nutně chytat.

Sleduješ třeba přesun ryb během jarní migrace? To je hodně zajímavý jev a dá se zjistit i ledacos o tom, co v té řece je. A na Otavě (místy) stačí dobře se koukat. Na sousední Blanici, která je hlubší a kalnější, je to horší.
N osprey - ® St 12.12.2012 22:28:22
rover >> Tak teď vnímám, že jde ryba nahoru. Od povodně (2002) se konečně vrátily lakušníky, to je obrovská pozitivní změna. Máme tu dva silné ročníky omladiny a budou mít kde vyrůst. Takže skepse to zas taková není.

Ale kdybych měl srovnávat s rokem cca 1992, tak je v té řece lautr prd. Bez legrace. A můžu to tvrdit naprosto vyrovnaně, jako bych se díval do kýblu, co mi stojí u nohou.
N rover - ® St 12.12.2012 22:13:39
osprey >> Vím, že nepotřebuješ, proto to "nezaznamenáš". Mluvíš srdcem, to se mi líbí. Jen jsem naznačil, že propadat zbytečné skepsi nemusí být zrovna "dobře". Registruji, kdo jsi, ...jsme na stejné vlně.
N osprey - ® St 12.12.2012 21:57:13
rover >> Nepochopils. Já u té vody 20 let žiju. Nepotřebuju zachytat. Ty ryby vidím, potkávám, vím, kde zimují, pozoruju je, když se třou, sleduju, co najíždí pod jezy, do proudů...
A taky vím kolik čeho, kdy a kde sedí na stromech nad vodou, sleduju, jak a co loví vydry, co si dovolí nechat válet u řeky.

Moc chci a proto nemůžu? :-))) To bylo možná před 10 lety.

Byl jsem u té řeky naposledy dneska. Bez prutu, jenom se podívat. S tím, co jsem viděl, jsem spokojený.
N rover - ® St 12.12.2012 21:39:45
osprey >> Budiž.
To, že zrovna nic nechytíš, nezaznamenáš, nemusí nutně znamenat, že je voda "vyrabovaná". Moc chceš, proto nemůžeš, navíc tak, jak se měníš ty, se může měnit i něco jiného, vůbec nic nenormálního. Tloušť si našel zřejmě svojí cestu, je ho opravdu i na Sázavě, Labi dost. Proč né, ...v profilu.
N osprey - ® St 12.12.2012 21:20:22
rover >> Nemyslím, že příliš.

Zažil jsem některé úseky vyrabované tak, že se ještě teď děsím toho, že to zažiju podruhé. Taky bylo zajímavé sledovat, jak se změnilo chování ryb. Dneska nemůžu chytat tak, jako v 90. letech. Speciálně v zimě vůbec ne.

Jedna pozitivní věc tu ale je. Ryby rostou rychleji. Třeba tloušťů 50+ je dnes relativně dost.

Možná bude zajímavé průběžně si popovídat. Já vycházím z toho, co vidím u vody. Jsem tam docela často a kteroukoli roční dobu. Mimochodem, odkud jsi?
N rover - ® St 12.12.2012 21:07:54
osprey >> V minulosti na tom byla každá voda lépe, ...jestli tě to potěší, tak s tím PH máš částečně pravdu. Občas si zajedu na Sázavu, kde kormorán také "prosperuje", a ryby, světe div se, také. Jsi proti "ptákovi" příliš zaujatý ...
N osprey - ® St 12.12.2012 20:56:36
rover >> Otava na tom bývala mnohem líp. O tom už jsem popsal spoustu stránek.

Hledal jsem třeba, proč se tu tak blbě rozmnožuje parma. Podle mě to dělá pH vody - Šumava je kyselejší. Malé parmy jsem viděl všude, kam jsem přijel - byly to řeky špinavé, regulované, ve městech... Tady vždycky bylo malých parem hrozně málo. Přitom voda je téměř ideální.

No a spoustu dalších druhů sráží do kolen kormorán.

Jestli tě to potěší, letos šla hodně nahoru plotice. Byly dva roky s malým výskytem kormošů a dorostlo to.
N Rybatorstr - ® St 12.12.2012 20:51:50
brabčak >> Hlavně nevyšlapovat cestičku přímo k vodě. Vím, že jsem dobře schován, když mi ,, bajker ,, zastaví za zády a močí jen pár metrů vedle :-)))

[ Vstoupit do diskuse - 42 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkování

Vážení kolegové, dovolte mi ,tímto poděkovat za nezištné jednání kolegovi pod nikem Edward.a z Frýdku Místku. Dnes mi přivezl pro děti z rybářského kroužku v Sedlnicích spoustu rybářských potřeb /...

Členská schůze MO ČRS Písek

Členská schůze MO ČRS Písek se bude konat v úterý 4. dubna 2017 od 17:00 hodin v hudebním sále Kulturního domu nábřeží 1.máje Písek

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKufřík dvojitý 379

Za 275
28x8x23cm


akce, rybareniRybářské křeslo Fox R Series Camo Chairs

Pohodlná rybářská křesílka od firmy FOX s camo designem doplňují řadu lehátek R Series, která jsou k dispozici celkově ve třech variantách.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...