MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Přehrady v ČR: Vodní nádrž Lipno aneb Jihočeské moře

Kategorie: Všeobecné

Každá z našich velkých přehrad je stavebním gigantem, který má za sebou zajímavou, leckdy pohnutou historii. Portál Naše voda i proto pro vás připravil o největších a nejvýznamnějších přehradách osvětový seriál.

Jako první se přichází na řadu údolní nádrž Lipno, která je svou rozlohou 4870 ha největší přehradní nádrží v České republice a se svým objemem 309,5 milionů kubíků vody zaujímá druhé místo v pomyslném žebříčku. Rozkládá se na hranici Národní parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava v nadmořské výšce 726 metrů, jižním směrem od Českého Krumlova a na západ od Vyššího Brodu. První plány na využití horního toku Vltavy za účelem získání zdroje energie vznikly už koncem XIV. století. Ty však překazili majitelé pozemků okolo řeky, kterým se záměr vybudovat vodní dílo příliš nelíbil. Další projekt výstavby umělé nádrže v prostoru osady Lipno vznikl ve třicátých letech XX. století, jakýkoliv další pokrok v jeho realizaci zastavila druhá světová válka a až teprve v roce 1948 se zrodila studie, která se stala základem pro vytvoření projektu této přehrady.

více na:
http://www.nase-voda.cz/prehrady-cr-vodni-nadrz-lip​no-aneb-jihoceske-more/

 

mates202 - ®, 16.7.2012

Diskuse k bleskovce

N Palo_1 - ® St 18.7.2012 3:46:28
Nejhezčí dovolená kde jsem byl u vody v ČR, pokud jezdíte na kole určitě bych si ho na lipno vzal být Vámi. Rodinná dovolená na Lipně se vyplatí přes http://www.chaty-na-lipne.cz/, z důvodu slevy.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniZfish Rod Pod Classic 3 Rods + 2x Swinger Extra Carp ZDARMA!

Za 999 Kč s DPH.
Hlavní předností stojanu je velmi rychlé sestavení a stabilita díky čtyřem nastavitelným nohám, ale zároveň velkou výhodou je skladnost a nízká hmotnost.


akce, rybareniJet Fish -25%

Akce na produkty Jet Fish Legend boilie, dumbles, těsta, pelety.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B