MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Řeka Dyje zůstane v Národním parku i dál bez vodáků

Kategorie: Všeobecné

Znojmo – Zklamání vodáků, milovníků přírody i starosty Vranova nad Dyjí naplnilo aulu Vysoké školy ekonomické ve Znojmě. Padesátka lidí se zde ve středu dopoledne účastnila besedy o možnostech zesplavnění řeky Dyje. Důrazné ne těmto aktivitám řekl ředitel Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl na Konferenci s přívlastkem, pořádané vysokou školou.

http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/reka-dyje-v​-parku-zustane-i-dal-bez-vodaku-20120426.html

 

rover - ®, 27.4.2012

Diskuse k bleskovce

N Chosé 2 - ® Pá 27.4.2012 13:19:03
Tok a břehy řeky Dyje je nedotčená část přírody z důvodu, které tady byly již zmíněny a to, že
tam bylo hraniční pásmo, kde měl vstup pouze omezený počet lidí.
Podívám-li se na některé naše řeky,co se na nich děje o volných dnech a svátcích, kdy to tam vypadá jako na magistrále jsem rád, že se s touto lokalitou nenaložilo podobně.Můžou vodáci argumentovat tím, že provoz by se dal omezit,že peníze na vybudování socialního zařízení a dalších věcí se seženou třeba z prostředků EU, není to pouze otázka financí, ale určitého přírodního klenotu,který by měl být uchován pro další generaci, která s ním bude umět naložit lépe.Na Rakouské straně hraniční vody přeci také nejezdí kánoje,kajaky,motorové čluny a vory.
N LudaT - ® Pá 27.4.2012 8:49:30
Triffid >> Tak vždycky se dá dělat něco "víc", to souhlasím.....
N Triffid - ® Pá 27.4.2012 8:44:48
LudaT >> jj.. máš pravdu.. někdy v 95-96 přiletěl poprvní a pak to šlo do kytek.. neříkám, že za to může park.. ale myslím si, že by pro ochranu a a následné vysazení mohl snad dělat trochu víc...
A taky se podepsaly povodně.. prostě víc faktorů.
N LudaT - ® Pá 27.4.2012 8:40:16
Triffid >> Já komentoval jen obsah článku. Do vedení NP "nevidím". Nebyl problém nepřítomnosti PP spíše způsoben přítomností kormorána? Nevím jen se ptám.....
N Butchi - ® Pá 27.4.2012 8:37:13
rover >>
Opět nulová sebereflexe.

"Vodákům se novinky nelíbí. „Je to další šikana, kterou prosadili fanatičtí ochránci přírody. Za chvíli nebudeme na Šumavě smět vstoupit do lesa ani do vody," posteskl si Pavel Černý z Klatovska."
Kdyby lidi nedělali bordel všude, kam vlezou, asi by to nebyl problém.

Navíc je ten článek napsaný zaujatě a tendenčně. Tato pasáž:
"Plavba lodí po Vltavě v Národním parku Šumava bude od letoška luxus, který si budou moci dovolit jen vyvolení" jasně brnká na strunu omezování všelidové zábavy.

Sám si 1x ročně na lodi vyjedu, takže mi nikdo nemůže říkat, že nevím, o co jde.
N Triffid - ® Pá 27.4.2012 8:35:35
LudaT >> kéž by jeho osvícenost šla až tak daleko, že by v rámci návratu původních druhů začal nasazovat i PP a lipany, když už nechce o PD ani slyšet. Např. pro broučky a užovky se dělá maximum.. loni jsme dělali několik pařenišť aby se měly holky kde pářit.. ono je to v pořádku, chodím tam pomáhat ráda, ale oni tam snad nemají ve správě jedinýho ichtyologa. :-) Pak přijde ten paradox.... Po zahájení jsem šla žlebákem na třínáctku a po cestě jsem objevila asi pět mloků.. no nádhera... a pak přijdeš na vodu, šviháš muchama a za půl den nic... nu což, to je věčně dokola omílaná písnička.
N rover - ® Pá 27.4.2012 8:33:16
Butchi >> Nejsi zase tak daleko od pravdy...

http://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/splouvani-b​ude-jen-pro-vyvolene-20120427.html
N Butchi - ® Pá 27.4.2012 8:29:33
Výborně.
A teď by to mohli omezit i všude jinde, ať to u vody nevypadá jak na dálnici a nejezdí kdejaké ožralé hovado.
Kontrolovat, kontrolovat, kontrolovat, dokud se to lidi nenaučí.
N LudaT - ® Pá 27.4.2012 8:23:38
Triffid >> Já říkám zaplať pán bůh za to. Chytrej pan ředitel. :-)
N S&F - pescador - ® Pá 27.4.2012 8:23:16
Triffid >> Jo ... takto. Pana ředitele až tak neznám :-) Já se jen lekl,že s jeho výrokem kategorického ne pro vodáky nesouhlasíš.
Naopak jsem svým způsobem mile tomuto výroku,zvlášť z jeho funkce a dnešní době více jak mile překvapen. Jinak to i krásně vyjádřil a shrnul Mates PB .
N kakr - ® Pá 27.4.2012 8:21:01
Mates PB >>
Dyje tam je taková jen díky komančům, kteří tam 40 let nikoho nepustili.

Máš pravdu na začátku roku 1990 se šílenci v gumových lodičkách v počáteční euforii let svobodných plavili s Vranova do Znojma. Naštěstí to trvalo jen chvíli, rozum zvítězil.

I když mnohdy nad rozhodnutím a jednáním správy NP Podyjí nejásám, tak rozhodnutí nepustit tam zdivočelé vodáky vítám. Dovedu si dobře představit, jak by to za pár let vypadalo....
N Triffid - ® Pá 27.4.2012 8:18:04
S&F - pescador >> Nejde o to splavování.. to by na Dyji v NP byla kravina, ale já reagovala na to "jeho kategorické ne". Protože to od něj slyšíme víc než často i v jiných, mnohem racionálnějších věcech.
N Mates PB - ® Pá 27.4.2012 8:14:13
Neuvěřitelný, oni někam ty gumoví a laminátoví onani nemůžou, že by už konečně někdo dostal rozum? Ještě zavřít Horní Vltavu a všechno jim zpoplatnit a nařídit povinnou výbavu, aby to neměli lehký.
N S&F - pescador - ® Pá 27.4.2012 8:09:00
Triffid >> Tak mi prosím řekni jeden rozumný důvod k čemu by to bylo co se přírody,vody a pod. dobré a bylo to přínosem. Děkuji.
N Triffid - ® Pá 27.4.2012 8:02:43
No to se dalo od našeho "milého" ředitele čekat.

[ Vstoupit do diskuse - 15 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

sbírka

Dovoluji si oznámit ,že jsem se rozhodl uspořádat sbírku nějakého rybářského nářadí -náčiní pro svého kolegu z práce,kterého postihla dne 16.1.2017 osobní tragédie v podobě vyhoření domku do...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017! Feederový prut.

Síla těchto prutů dovoluje lov velkými feederovými krmítky a to jak na vodách stojatých, tak i na řekách se silným proudem. Navíc skvělý blank umožňuje daleké hody i těmi nejtěžšími sestavami.


akce, rybareniPrsačky Prologic Max5 Nylo-Stretch Chest Wader

Kvalitní prsačky od firmy Prologic ve stylovém kamuflážovém provedení.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....