MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Fotopast zachytila vydru říční

Kategorie: Všeobecné

Krásná Lípa, 19. 12. 2011 – Pomocí fotopasti se pracovníkům Správy Národního parku České Švýcarsko podařilo pořídit zajímavé snímky vydry říční na břehu říčky Křinice. Jedná se o první detailní záběry této šelmy, které se v Českém Švýcarsku podařilo nasnímat. http://www.ceskesvycarsko.cz/news-dtl.php?id=1198

 

foxkiller - ®, 20.12.2011

Diskuse k bleskovce

N Vkarel - ® So 24.12.2011 21:25:00
Poušťák >> Příroda sama????? Dovol abych se zasmál, tohle zavání tím tvým pseudoochranářstvím čoveče. Ano člověk určí kolik tady čeho bude a zbytek má prostě smůlu, ta vydra by byla bez člověka v perdéli, a když si ji sám namnožil, tak by ji měl zase zredukovat. Rozhodně si nemyslím, že to povede k vyhubení vydry, to v žádném případě. Ale pokud jdou škody do miliónů ročně, je podle mně něco špatně. Ale příroda si poradí sama, že. Sorry, ale to jsou kecy a kecy, žijeme už stovky let v kulturně využívané krajině.
N Poušťák - ® So 24.12.2011 21:18:11
Vkarel >> Nezlob se na mě,jsou vánoce čas klidu a pohody,ale musím reagovat.A kdo podle tebe do určuje kolik predátorů v přírodě je a bude?Podle tebe člověk,ale podle mě vždy jen příroda sama a maniak má pravdu.Zamyslel se někdo,kolik škody udělali pseudoochránci zvířat při vypuštění norků,psíků mívalovitých atd. do volné přírody?Takový dobytek by měl platit vzniklé škody,které platíme ze svých daní a z různých evrop.fondů a né vydry svým životem.
N Vkarel - ® So 24.12.2011 20:43:25
Terry >> K té poznámce, že se predátor nemůže přemnožit, protože by ho prostředí kde žije nemohlo uživit. To platí ale v přirozeném prostředí, ne? To je u nás kde? Bez vlivu člověka přímo, nepřímo, chtě, nechtě, kde by neulehčoval život jednomu na úkor druhého apod. Vydra je na některých místech republiky přemnožená, o tom mluví řada odborníků. Nemá přirozené nepřátele, je legislativně chráněna před lovem, člověk ji ulehčuje její lov nevhodnou úpravou koryt a ještě ji pravidelně sadí ryby. Za přirozeného stavu by tolik vyder v daných místech nebylo, může za to člověk, a ten by měl zasáhnout. A ještě jeden úhel pohledu, v dnešní době kdy jsou "peníze až na prvním místě", mluví se o škrtech, šetření, na nic nejsou finance apod. máme na to ještě hradit škody prokazatelnými nadstavy některých zvířat? V kraji Vysočina náhrady škod vydrou - rok 2003 - cca 300 000 kč, v roce 2010 cca 1,5 mil.korun.
N Terry - ® So 24.12.2011 19:58:55
U kororána to je trochu jinak. Ten žije v koloniích, bohužel. Ale i ty jsou veliké jen podle úživnosti prostředí, kde momentálně žije. A vzhledem k lovecké technice kormorána, je opravdu průser, když se někde usadí. Někde jsem četl, že kormorán sežere denně asi kilo ryb, ale další kilo ryb (v průměru) zraní a nechá být. U vydry, která žije v párech a pár si své území brání, je to jinak. Ta má jinou spotřebu a neni tolik zatěžující pro ekosystém.
Nejsem odborník přes kormorány, takže nechci tvrdit nic určitého, ale lidi, zvláště rybáři (i já) v něm vidí škůdce vzhledem ke škodám, které páchá. Vydra takové škody nikdy nenapáchá a to ani v období, kdy má mladé a více loví. To, že se vydra vrací do svých původních lovišť bych viděl kladně.
Stejné je to i s jinými predátory (vlci a rysové). Ozdravují populace zvěře a mají i jiné dopady na prostředí, kde žijí, jenže myslivci v nich vidí škodnou, protože tyto šelmy loví zvěř, kterou si můžou střelit. Pak kde je chyba, v predátorech nebo člověku a jeho náhledu na svět?
N Vkarel - ® So 24.12.2011 19:02:46
Terry >> Takže kormorán není přemnožený, protože ho Evropa ještě stále uživí.
N Terry - ® So 24.12.2011 17:03:10
Pánové, tak jsem si přečetl tuhle diskuzi o vydře. Zajímavé, ale pokud vím, tak žádný predátor se nemůže přemnožit, jelikož by ho prostředí kde žije nedokázalo uživit. Proto se mláďata po dovršení určitého věku stěhují z domovského teritoria a hledají si vlastní území. Dochází k tomu u všech predátorů, jak chlupatých tak opeřených.
A vydra délky přes metr? Nu ano, ale i s ocasem. A že by si na dospělou vydru troufla štika? I přes metr dlouhá? Pochybuju. A k tomu příspěvku, že dřív, když byly ve vodách ještě velké štiky, nebyly vydry ani norci. Omyl. Vydry byly, jen si šli z cesty. A norci jsou u nás nepůvodní druh, který do volné přírody buď unikl z kožešinových farem nebo byl vypuštěn z právě těchto farem (viz norčí populace na Berounce).
N CarpHouser - ® St 21.12.2011 20:22:58
mpmaik >> nepřu se o velikosti, vím že vydra může mít metr, tak jako kapr 40kg, nebo štika 150cm, ale kolik takových plave? Jinak jsem přesně nevěděl, jak se měří vydra, tudíž 50-60cm je tělo a 1x tolik ocas. Štika si netroufá, štika koná, zvlášť když má svoji standardní metrovou velikost, ale to už je minulost. U štik už nastala doba, kdy můžeme dětem vyprávět, jaké to dříve v našich vodách plavaly velké štiky ... a někde, že tam vůbec nějaké plavali.
N rover - ® St 21.12.2011 20:20:28
Vkarel >> Pokud máš svou vodu, bezesporu chápeš ...
N CarpHouser - ® St 21.12.2011 20:18:34
marasOV >> dle toho sněhu kolem, jsou ti sumci ze studené zimní vody. To je období, kdy jsou sumci ztuhlí. Nevím přesně jak to je, sumcař nejsem, ale ve studené vodě sumec ztuhne, zalehne a přestane se hýbat, tudíž je snadno ulovitelný ...
N Vkarel - ® St 21.12.2011 20:06:33
rover >> Doufám, že svůj příspěvek myslíš ironicky. Na jedné straně čistě pragmatický názor - pokud si někdo nedokáže ochránit své investice (tím myslíš mezi náma konkrétně co??), jeho problém, na druhé straně omezování možnosti chránit své investice díky "rozumné" právní ochraně vydry.
N rover - ® St 21.12.2011 17:52:01
mpmaik >> Sice jsi mě nepochopil, ale to je šumák. Vydra, tak jako člověk, bude žít tam, kde k tomu má dobré podmínky. Tzn., že někde nebude vůbec, a někde se bude vyskytovat ve velmi hojném počtu. Pokud si někdo nedokáže ochránit své investice, jeho problém, vydru to nezajímá, ...má stejné právo na život. Její ochranu považuji za velmi rozumnou ...

[ Vstoupit do diskuse - 81 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMivardi Avantgarde Jigging 1,85 m 200 g

Za 2 461 Kč s DPH.
Luxusní prut na jigging, pilkrování i pro lov sumců z lodi. Velmi odolná konstrukce uhlíkového blanku dovoluje extrémní zatížení při zdolávání velkých ryb.


akce, rybareniBoilie směs Rapid Champion Platinum Vyzutý Tonda

Za 656 Kč s DPH.
Základní směs pro přípravu boilies.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...