MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (listopad 2011)

Kategorie: Všeobecné

Republiková rada ČRS se sešla na svém pravidelném zasedání 3. listopadu 2011 a hlavním projednávaným tématem byl hodnotící přehled o sportovní činnosti a práci s mládeží v letošním roce.

Rada ČRS dále vyslechla informaci hospodáře Ing. Lička o zarybnění revírů, které má svěřeny do obhospodařování (mimopstruhové ÚN Orlík, ÚN Trnávka, Veslařský kanál Račice a pstruhová Morava 24). Stanovené zarybňovací plány budou splněny, obtížnější je pouze získat dostatek násady dravých ryb, zejména candáta. Zajištění dravých ryb je přitom prioritní záležitostí a právě k jejich vysazení by měly sloužit zvýšené finanční limity pro zarybnění ÚN Orlík a Trnávka schválené Radou ČRS na jejím říjnovém zasedání.

Místopředseda Rady ČRS a předseda Severočeského ÚS ČRS Ing. Urych informoval o letošním vysazení plůdku lososa do přítoků Labe. O tom, že repatriace lososa má hmatatelné výsledky svědčí i zaznamenaní dospělí lososi na trdlištích – jeden pár byl odloven, úspěšně vytřen a získané jikry jsou nyní inkubovány v líhni.

Člen Rady a hospodář Západočeského ÚS ČRS podal informaci o vysazení první dodávky pstruha obecného do řeky Střely, jako výsledku společné aktivity organizace Sladkovodní giganti o.s. Jakuba Vágnera, firmy Veolia Voda a nadačního fondu Veolia. Vysazování pstruhů do Střely (nad stanovený zarybňovací plán) má pokračovat i v dalších 5 letech. Bylo vysazeno prvních 100 kg, následovat by mělo ještě letos 2000 kg s opakováním v následujících letech.

Bližší info zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

foxxx - ®, 9.11.2011

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBoží háčky! Novinka 2017!

Kaprové háčky MIKADO TERRITORY – LONG SHANK (POTAŽENÉ TEFLONEM - 10 KS) jsou skvělé už jen tím, že je lze úspěšně používat na všech lovištích.


akce, rybareniNaviják Shimano Nasci FB

Kvalitní navijáky Nasci FB Od firmy Shimano. Je vybaven technologiemi, které obvykle najdete u výrazně dražších navijáků Shimano. Vynikající poměr užitné hodnoty a ceny.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10