MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Blanensko hyzdí tuny odpadků

Kategorie: Všeobecné

Blanensko - Po jarním tání vystouply na březích řek i v lesích Moravského krasu odpadky. Na jejich úklid se chystají stovky dobrovolníků.

Pet láhve, sjeté pneumatiky, papírky od svačin, ale i celé pytle odpadků. Na okolí řek, nádrží i lesů na Blanensku není po tom, co jejich břehy odkryl roztátý sníh, zrovna hezký pohled. Čistit se je na jaře vydají rybáři, skauti a další dobrovolníci.

Také břehy řeky Svitavy v dubnu prokouknou. Povodí Moravy je pomůže jako v předchozích letech od Blanska až po Bílovice nad Svitavou uklidit brněnské skautské ekologické středisko Kaprálův mlýn.

Na čistotu řeky každoročně dohlíží i sami rybáři. Svitavu i její okolí se vydají na jaře uklízet i v letošním roce. „Několik sobot pravidelně čistíme řeky, potoky i okolní lesy. Vloni jsme odvezli dvě auta odpadků od pet lahví, přes pneumatiky až po celé pytle odpadků. Těch je nejvíc právě v okolí potoků, které protékají podél silnice, jak lidé odpadky vyhazují přímo z aut,“ doplnil šéf adamovských rybářů Vlastimil Fejfar.

http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/blanensko-h​yzdi-tuny-odpadku20110318.html

 

foxxx - ®, 20.3.2011

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Spacák EVO LITE VEN-TEC Sleeping bag KingSize se slevou 34% !

Za 3 890 Kč s DPH.
Nový odlehčený EVO Ven-Tec® Lite spacák od firmy FOX- lehký, teplý, voděodolný a přesto prodyšný. Rozměry: 220x 110cm, Transportní rozměry: 52x 42cm, Váha 4,3kg.


akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Boilie Carptrack WORM UP 1kg akce!

Za 356 Kč s DPH.
Směs je mimořádná tím,že Imperial Baits použil jako první výrobce boilie na trhu speciální a vysoce atraktivní larvy letajícího hmyzu (Hermetia)!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17