MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Příliv a odliv nedovolí Dyji zamrznout

Kategorie: Všeobecné

Mrzne až praští, ale některé řeky nezamrzají. A ani nezamrznou, protože jimi protéká teplá voda. Příkladem je Dyje v území Národního parku Podyjí, která ale nezamrzá i z dalšího důvodu – její hladina totiž každý den kolísá o půl metru. Takový příliv a odliv ledový příkrov nevydrží.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/reportaze/_zprava​/priliv-a-odliv-nedovoli-dyji-zamrznout--826830

 

mexik - ®, 22.12.2010

Diskuse k bleskovce

N lobotomie (fanik) - ® St 22.12.2010 18:44:08
kolísá to tam x let a za komárů, když tam byli ještě dráty a normální smrtelník se tam nedostal - tam bylo ryb jak sraček a kolísání se na nich nijak neprojevovalo. Faktem je že třeba v květnu a v červnu se dá leckde už koupat a tam nikoliv... během chvilky ti zmodrají nejen rty =)

pochopitelně to nezamrzání souvisí mnohem více s tím odkud je voda z vranova vypouštěna, jak už tady někdo přede mnou naznačil.
N Kreja - ® St 22.12.2010 17:39:43
Viděl jsem kdysi film o Dyji o to kolísání je pro ryby v některých úsecích úplná havárka
N VRT - ® St 22.12.2010 16:07:50
Možná ten chlap měl dodat, že voda která jde přez turbínu je přiváděna ze spodí části vodního sloupce, takže je teplejší než při hladině. A když se k tomu přidá kolísání průtoku - výsledek je jasný - pod hrází voda nemá šanci zamrznout.
N Mirek.V. - ® St 22.12.2010 13:08:25
Pekna blbost v Hamburgu stoupa a klesa Labe pri prilivu a odlivu min. 4,5 m kazdych 8 hodin a je kompletne zamrzly. Reka Wesser o 100km dal v Bremach nestoupa ani o 1cm a neni na ni jedinej ledovej skraloup, je plna soli z vapenek, ktere podle ni stoji.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni20% sleva na oblečení, obuv a doplňky!

Chladné podzimní dny jsou tady, ale bylo by škoda přestat chodit na ryby, protože je Vám zima, když nemáte kvalitní rybářské oblečení! Proto tento týden přicházíme s 20% slevou na veškeré oblečení, obuv a doplňky!


akce, rybareniLuxusní termoprádlo za super cenu - NORFIN

Za 669 Kč s DPH.
Prodyšná základní vrstva termoprádla, poskytuje vynikající komfort, střih a volnost pohybu. Vhodný pro vysoké fyzické aktivity a každodennímu nošení.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby AQUAZONA.CZ – Rybářské potřeby

Rybářský e-shop s maximálními službami pro zákazníky. Rychlé dodání, široký výběr, snadná orientace na stránkách, skvělý slevový a věrnostní...