MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Jez na Labi zlikviduje úhoře i lososy, varují ekologové

Kategorie: Všeobecné

Ekologické sdružení Arnika se ostře ohradilo proti výstavbě jezu na Labi na Děčínsku. Tvrdí, že splavnost zdaleka nezlepší tak, jak slibuje Ředitelství vodních cest, zároveň ale poškodí přírodu v okolí řeky a ohrozí vzácné ryby, jako je úhoř a losos. Na jejich záchranu jdou přitom miliony.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/jez-na-labi-zlikviduje-uhore​-i-lososy-varuji-ekologove-z-arniky-pw0-/domaci.asp​?c=A101026_150303_domaci_taj

 

Diakoon - ®, 26.10.2010

Diskuse k bleskovce

N Sven - ® St 27.10.2010 23:32:57
sliver - samolibý vůl >> :-)))
N sliver - samolibý vůl - ® St 27.10.2010 23:31:54
Sven >> se sereš, stačí pár zdymadel a je to.
N Sven - ® St 27.10.2010 23:29:42
sliver - samolibý vůl >> pak bych to mohl vzít Ploučnicí, přes Labe, rovnou na Gabčíkovo - Nagymaros.
Ale zpátky do kopce to by byl problém. Jedině, že by udělali obousměrku :-)
N sliver - samolibý vůl - ® St 27.10.2010 23:22:14
Sven >> šak proto se těším.
N Sven - ® St 27.10.2010 23:18:45
sliver - samolibý vůl >> to je už v plánu nějakých 300let.
Takže realizaci můžeme očekávat každou chvíli :-)))
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kan%C3%A1l_Dunaj-Odra-​Labe
N sliver - samolibý vůl - ® St 27.10.2010 23:14:51
já už se těším na kanál Labe Odra Dunaj.
N Martin N. - ® St 27.10.2010 22:42:59
Než z jezů mám spíš obavy co se stane, až budou spuštěny elektrárny na těchto jezech. Např jez Č.kopisty, Lovosice a pod. Normální průtok někde okolo 180 přez jez a elektrárna má mít tuším 150. Pohyb hladiny nahorů a dolů si umíte představit a co to udělá s braním ryb???
N hering - ® St 27.10.2010 22:05:29
Pitris >> Výplod chorého mozku ????
N Venca888 - ® St 27.10.2010 9:53:11
kakr >> přesně tak... a tyhle opičárny jen potvrzujou, že je to většině lidí uplně ukradený...
N Pitris - ® St 27.10.2010 9:52:27
Musim říct, že mě některý názory z diskuze dostávaji, co čech to ichtyolog, projektant, environmentalista a ekonomickej supermozek, tak například:

MR.KITE3:
Tihle rádoby ekologové!
Po mnoha zkušenostech s ekology a vůbec aktivisty všeho druhu, musí člověk k jejich strašení přistupovat s velkou rezervou. Nikdy neřeknou celou pravdu, třeba o podobných stavbách v Německu, kterými lososi i úhoři proplují a že se při tom unaví? Lososi po vytření stejně většinou zemřou vyčerpáním a úhoři se zpátky po vytření ani nevrací. Jsou to prostě jen žvásty a snaha něco získat za svolení ke stavbě. S biotopem je to obdobné, nikde nenapíšou, který biotop mají na mysli atd atd. Tihle lidé jsou v naprosté většině úplně zbyteční.

LUBr.doktorka_bačkorka
To je ale špatný vtip, až mě natáhlo, při představě,
že bych se dověděla po jídle, že ten losos k obědu byl z Labe. To se na mě páni ekoteroristi nezlobí, ale Labe není chovný rybník, je to splavná řeka, která má sloužit k dopravě a hlavně k odvádění vody z našeho území, především v době zátop.

Roko Blábola 7
Jistě, zelení soudruzi.
Kdyby vám šlo o přírodu, tak v ní občas budete vidět. Ale tady jde o nehorázné vydírání různých lobby, kteří naše ekoteroristy tučně honorují, aby blokovali konkurenční dopravu. Slyšel snad někdo o boji těchto komediantů za přírodu na horní Vltavě? Neslyšel. A proč? Páč tam jde pouze o turistickopu plavbu, nikoliv o nákladní přepravu v řádu stovek tisíc tun. JEz v Děčíně vytvoří rybám i přírodě takové prostředí, o jakém se jim ani nesnilo. Takže pouze kecy, kecy, kecy. Mimochodem, člověk je taky součástí přírody a lodní doprava je nade vší pochybnost tou nejekologičtější. Největší katastrofou pro přírodu jsou koupení ekologisté z Arniky, Ekologického právního servisu a podobných organizací. Už je načase je zrušit, odstavit od stavebních řízení a tuto činnost přenechat kompetentním orgánům státu.N kakr - ® St 27.10.2010 9:45:43
Venca888 >>
Jestli to tak bude pokračovat, tak za pár let už žádné monté nebude a problematika úhoře bude vyřešena...
N Venca888 - ® St 27.10.2010 9:41:37
kakr >> to je vcelku problematický, protože efektivita těch lapadel je nízká. A teď to takhle začíná fungovat v celý Evropě - dotace na úhoře půjdou jen do průchozích řek. S ohledem na zužujícíse populaci se taky může stát, že se úhoř stane chráněnej... tušim, že ve Španělsku už to tak je.
N kakr - ® St 27.10.2010 9:34:49
Venca888 >>
S úhořem je to kapánek jinak. Docela vážně se uvažuje zajistit částečnou návratnost využitím úhořích lapadel a transportem úhořů do moře kamiony.....

[ Vstoupit do diskuse - 33 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na zboží FOX

Za 109 Kč s DPH.
Spacák, bunda, vesta, háčky FOX


akce, rybareniMikbaits - Spiceman WS2

Za 160 Kč s DPH.
WS2 boilie bylo původně vyvíjeno jako zimní speciál (Winter Special), ale jak jsme během testování zjistili, je skvělý 365 dní v roce, tedy celou sezónu. Na rozdíl od klasického Spicemana je ještě více kořeněný, mnohem rozpustnější a tím i mnohem rychlejší.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

E-shop zaměřený na všechny způsoby sportovního rybolovu, který nabízí sortiment téměř všech světových značek s vlastním či dodavatelským...