MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Ryby cítí bolest

Kategorie: Všeobecné

Testem na závojnatkách bylo prokázáno, že ryby cítí bolest a navíc si ji dokáží zapamatovat. Rybičky, které dostaly před testem morfium, a proto nic necítily, se chovaly jako by se nic nestalo. Ostatní rybky ještě 2 hodiny po bolestivé zkušenosti projevovaly strach.

www.lidovky.cz/ryby-citi-bolest-0ki-/ln_zabava.asp?​c=A090427_094307_ln_zabava_glu

 

Martin M. - ®, 27.4.2009

Diskuse k bleskovce

N sliver - samolibý vůl - ® Čt 29.12.2011 11:12:31
Salmo1 >> hehe, díky. To víš, že jsem to překladačem prohnal, ale vyhýbám se závěrům, protože překladač to umí občas pořádně zkomolit a změnit význam vět. Navíc, ten web je tendenční, způsob uvádění převratných objevů mi připomíná Blesk, tak nevím.

Ale případnou bolest, utrpení a škody na rybí obsádce už dávno beru v úvahu tak nějak sám od sebe. A proto chytám tak jak chytám, vždycky se snažím ulovit tu největší rybu v revíru . Jak taková snaha většinou dopadá všichni víme, ale mi pro dobrý pocit z lovu stačí ta snaha a pěkné nástrahy. Ani naviják nemusí být vyleštěný.
N Salmo1 - ® Čt 29.12.2011 10:36:34
Prohnal jsem ti to překladačem:-)
http://www.fishinghurts.com/FishFeelPain.asp

Každý, kdo dělal to přes 101 biologie ví, že ryby mají nervy a mozek, který vnímat bolest, stejně jako všechna zvířata. Dr. Donald Broom, vědecký poradce britské vlády, vysvětluje: "Vědecká literatura je zcela jasné. Anatomicky, fyziologicky a biologicky je systém bolesti u ryb prakticky stejný jako u ptáků a savců."

Neurobiologové již dlouho známo, že ryby mají nervový systém, že pochopit a reagovat na bolest. Vědci říkají, že ryby mozek a nervový systém silně podobají našim. Například, ryby (jako "vyšší obratlovce") jsou neurotransmitery, jako endorfiny, které utrpení, jediným důvodem pro jejich nervový systém na výrobu těchto léků proti bolesti, je k úlevě od bolesti. Výzkumníci vytvořili podrobná mapa receptorů bolesti u ryb v ústech a po celém těle. Tým Univerzita z Guelph v Kanada z nedávného průzkumu odborné literatury na rybách bolesti a inteligence. Došli k závěru, že ryby cítí bolest, a že "sociální ryb vyžaduje pozornost."

Dvouletá studie vědci Edinburgh Univerzita a Roslin Institute v Spojené království dokázal to, co mnozí mořských biologů říkali let: Ryby cítí bolest, stejně jako všechna zvířata. Rybář nemusí líbit na to nemyslet, ale ryby trpí když jsou nabodl v ústech a vjel do prostředí, ve kterém nemůže dýchat. Řekl Dr. Lynne Sneddon, který vedl studii, "Opravdu, je to jakýsi morální otázky. Je Vaše rybaření důležitější než bolest na ryby?"

Studie vědců z University Belfast Queen ukázalo, že ryby Naučte se vyhnout bolesti, stejně jako jiná zvířata. Rebecca Dunlop, jeden z výzkumníků, řekl: "Tato práce ukazuje, že vyhýbání se bolesti u ryb se nezdá být reflexní reakce, ale ten, který je učil, pamatoval a se mění podle různých okolností. Proto, pokud ryby mohou vnímat bolesti, rybaření nemůže být nadále považován za noncruel sport. "

Ryby mohou také trpí strachem a očekáváním fyzickou bolest. Vědci z univerzit v Amerika zveřejnili výzkum ukazuje, že některé ryby používají zvuk, aby komunikoval úzkost, když sítí jsou ponořeny do jejich nádrží nebo jsou jinak ohrožena. V samostatné studii, badatel William Tavolga zjistili, že ryby zavrčel, když se dostal elektrický šok. Kromě toho, ryby začaly grunt, jakmile uviděli elektrody v očekávání, že trápení Tavolga byl způsobili na nich.

Podle Dr. Michael Fox, DVM, Ph.D.: "I když ryby nebudou křičet [slyšitelně k lidem], když jsou v bolesti a utrpení, měl by se chovat dost důkazů o jejich utrpení, když jsou zahnutý a vsítil . zápasí, snaží se uniknout, a tím, že tím, prokázat, že mají vůli přežít.
N sliver - samolibý vůl - ® Čt 29.12.2011 1:52:37
Salmo1 >> dobrý, no. Ale jediné, co se z toho dá v češtině vyčíst je, že jedinná obhajitelná rybařina s prutem je lov pro maso. Zbytek je kratochvíle a týrání živých tvorů.
N Salmo1 - ® St 28.12.2011 2:05:58
Hm, takže vegan nevegan, ale pokud ryby vylučují endorfin pak bolest určitě cítí to je hotová věc.
N Salmo1 - ® St 28.12.2011 1:49:35
Nějaké čtení včetně odkazů.I názory proti-rybářské opozice je nutno studovat.
http://www.goveg.cz/content.php?action=show-site&id​=134&language=1
N retrívr - ® St 28.12.2011 1:29:07
rover >> Dík. Myslím, že to máme srovnaný.
N sliver - samolibý vůl - ® St 28.12.2011 1:27:31
rover >> tobě taky palec nahoru
N rover - ® St 28.12.2011 1:25:51
retrívr >> Palec nahoru :-)
N retrívr - ® St 28.12.2011 1:24:01
sliver - samolibý vůl >> V tom případě souhlas. Přeji dobrou.Příště dáme lepší notu.
N sliver - samolibý vůl - ® St 28.12.2011 1:22:31
retrívr >> samozřejmě souhlasím.
N retrívr - ® St 28.12.2011 1:19:38
sliver - samolibý vůl >> Jen chudák se chzytí slova. Kde dojde argumet, tam padají slova.Je vidět, že sledování textu Ti dělá problém. Nic víc, nic míň. Abych tak pravdu řekl, není o čem hovořit. Ty argument nemáš, mě to nebebaví. Tak zase jindy až se lepší vyspíš.
N sliver - samolibý vůl - ® St 28.12.2011 1:16:24
Salmo1 >> že ty taky něco mícháš ? Kašlu na vás, du spát.
N sliver - samolibý vůl - ® St 28.12.2011 1:14:41
retrívr >> aha, no jestli teď mícháš rum a slivovici, tak už je všecko vyřešeno automaticky.
Na zdraví
N retrívr - ® St 28.12.2011 1:12:45
sliver - samolibý vůl >> Piju rum a slivovici, tam si na ročníky moc nehrajem. Upřímně, nevím o co Ti tady jde.Jám jse svůj arsenál moudra vyčerpal, nevím co bych Ti nabídl.
N sliver - samolibý vůl - ® St 28.12.2011 1:12:07
Salmo1 >> ale dyť nejsme blbí, ne. Myslím, že jako rybáři jsme v poznání chování ryb i bez dotací stále vepředu.

[ Vstoupit do diskuse - 195 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Shimano Sahara FI

Za 1790
Další novinka od firmy Shimano. Naviják Sahara FI, je řada navijáků s přední brzdou a převodovkou Hagane,která zvládne nejdrsnější rybářské podmínky.


akce, rybareniNaviják Shimano Sedona FI

Za 1430
Novinka od firmy Shimano. Naviják Sedona FI, který je díky nízké ceně nejdostupnějším modelem, vybaveným novou převodovkou Hagane


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING INVEST FISHING INVEST

Rybářský e-shop zaměřený pro kapraře a hodnocený jako nejlepší kaprařská speciálka. Nabízíme to nejlepší ze světové kaprařiny.Veškeré...